Захист від російського терору: як ми робимо енергосистему міцнішою

Захист від російського терору: як ми робимо енергосистему міцнішою

Укрінформ
17 листопада, 13.00 - брифінг на тему: «Захист від російського терору: як ми робимо енергосистему міцнішою».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікер: Володимир Кудрицький - голова правління НЕК «Укренерго».

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Укренерго на 95% відновило функціональність високовольтних підстанцій

У ході ремонтної кампанії НЕК "Укренерго" на 95% відновила функціонал своїх підстанцій та відремонтувало 5 тис. км ліній електропередачі, з них 1 тис. км ліній були відбудовані з нуля.

Про це заявив голова правління компанії Володимир Кудрицький на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

"Ми на 95% відновили функціональність всіх наших підстанцій. Ми також відремонтували або відновили з нуля близько 5 тис. км магістральних повітряних ліній", - сказав Кудрицький.

Зокрема, 1 тис. км повітряних ліній компанії довелося відбудовувати з нуля. Йдеться про об'єкти на прифронтових територіях, в тому числі деокупованих, які були щільно заміновані.

Аварійний запас обладнання і матеріалів Укренерго зріс у 3,5 раза порівняно із 2022 роком, що дозволить компанії швидко реагувати на надзвичайні ситуації.

Загалом Укренерго залучило близько 1 млрд доларів грантів та кредитів на відновлення енергосистеми, будівництво захисту підстанцій, а також на погашення боргів перед учасниками ринку та підтримку ліквідності компанії.

За словами Кудрицького, на об'єктах Укренерго облаштовано трирівневий захист на випадок повторних російських атак: перший рівень - захист від уламків ракет і дронів; другий - захист від дронів-камікадзе; третій - захист від ракет.

Очільник Укренерго також наголосив, що магістральні електромережі зараз не мають "вузьких місць" і готові доставляти необхідні обсяги електроенергії по регіонах. Наразі виробленої електроенергії вистачає для покриття потреб споживачів.

Водночас, за розрахунками Укренерго, під час проходження зимового максимуму енергосистемі знадобиться імпортована електроенергія для підтримки балансу.

Як повідомлялося, під час міжнародної конференції «Енергія для відновлення України» НЕК "Укренерго" та американська компанія General Electric домовилися про постачання пристроїв регулювання реактивної потужності.

Укренерго очікує підписання угоди з ЄБРР на отримання фінансування до кінця року

НЕК "Укренерго" до кінця 2023 року планує підписати угоду про залучення до 200 млн євро фінансування від Європейського банку реконструкції та розвитку.

Про це заявив голова правління компанії Володимир Кудрицький на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

"Планується залучення від 150 до 200 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку кредиту з грантовим компонентом. Плануємо до кінця року кредитну угоду підписати", - сказав Кудрицький.

Він нагадав, що влітку Кабінет Міністрів, Укренерго і ЄБРР підписали меморандум про залучення коштів. Нині кредитна угода перебуває на фінальному етапі погодження.

Як повідомлялося, під час ремонтної кампанії НЕК "Укренерго" на 95% відновила функціонал своїх підстанцій та відремонтувала 5 тис. км ліній електропередачі, з них 1 тис. км ліній були відбудовані з нуля.

Українська енергосистема потребує розосередження генерації - Кудрицький

За розрахунками НЕК "Укренерго", українська енергосистема у майбутньому потребуватиме розосередження електростанцій, розбудови відновлюваної енергетики та систем накопичення енергії.

Про це заявив голова правління компанії Володимир Кудрицький на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

"Найкращим захистом для української генерації є розосередження. Замість одного об'єкта потужністю 1000-2000 МВт треба мати 100-200 об'єктів потужністю 10 МВт, які розосереджені географічно", - сказав Кудрицький.

За його словами, такі об'єкти мають використовувати нові технології замість спалювання вугілля та газу. Так, у довгостроковій перспективі потрібно буде продовжувати будувати електростанції, що працюють на відновлюваних джерелах: вітер, сонце.

Водночас, за словами Кудрицького, енергосистема потребуватиме балансуючих потужностей. У цьому напрямку Укренерго вважає перспективними електростанції на біомасі та високоманеврові газові електростанції нового типу - т. зв. газові пікери.

Крім того, Укренерго розраховує на розбудову систем накопичення електроенергії, які дозволять зберігати енергію, вироблену вдень, для використання у вечірні години. Балансуватимуть енергосистему й гідроелектростанції.

Кудрицький також наголосив, що українській енергосистемі потрібна буде і додаткова потужність з атомних електростанцій.

Як повідомлялося, Міненерго розраховує увійти в опалювальний сезон 2024/2025 років із понад 300 МВт розподіленої газової генерації.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-