Пресконференція з нагоди 10-ї річниці Революції Гідності

Пресконференція з нагоди 10-ї річниці Революції Гідності

Укрінформ
14 листопада, 12:00 - пресконференція з нагоди 10-ї річниці Революції Гідності.

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікери: Ростислав Карандєєв - т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України;  Володимир Тиліщак - в.о. голови Українського інституту національної пам’яті; Ігор Пошивайло -  генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Чому це важливо?

У ході пресконференції буде представлено цьогорічну програму заходів, соціальну кампанію та ключові тези до Дня Гідності та Свободи.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTVа також  ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/aboutна фейсбук-сторінці  Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1Bcn.

Підсумкові матеріали:

Революція Гідності стала стартом нашого входження до європейської спільноти – Карандєєв

Одним з ключових наративів відзначення 10-ї річниці Революції Гідності має бути наратив про те, що вона стала стартом нашого входження до європейської спільноти.

Про це під час пресконференції з нагоди 10-ї річниці Революції Гідності в Укрінформі заявив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

“Одним з ключових наративів відзначення 10-ї річниці Революції Гідності має бути наратив про те, що вона стала стартом нашого входження до європейської спільноти. Пройшло 10 років. Україна продемонструвала прогрес. Цей прогрес зафіксований офіційними рішеннями європейських інституцій”, - підкреслив Карандєєв.

На його переконання, Революція Гідності була поштовхом для Української держави, і водночас індикатором змін у суспільстві.

“Бажання увійти до Євросоюзу - це не бажання держави, це бажання суспільства. У першу чергу тої активної частини суспільства, яка усвідомлює, що таке європейські цінності, наскільки вони важливі для України та нашого подальшого розвитку”, - сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики.

Він додав, що 10-та річниця Революції Гідності є знаковою подією для того, щоб вкотре зафіксувати ще впевненіше і більш конкретно бажання українського народу.

День Гідності та Свободи відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

У столиці презентували план заходів до десятиріччя Революції гідності

Національний музей Революції гідності представив цьогорічну програму заходів та соціальну кампанію до Дня гідності та свободи.

Презентація відбулась під час пресконференції у Медіацентрі Україна-Укрінформ.

“Цього року відзначення десятої річниці особливе. Передусім 10 років - це досить солідна історична дистанція, коли ми можемо вже більш ефективно усвідомити, що відбулося з Україною, з кожним із нас і світом після доленосних подій Революції гідності. З іншого боку, ми розуміємо, що Революція гідності і російсько-українська війна - це єдиний процес, продовження боротьби українців за цінності, свою історичну пам'ять, свою культурну ідентичність, своє майбутнє”, - сказав генеральний директор Музею Революції гідності Ігор Пошивайло.

В.о. голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак зазначив, що для України, для національної пам'яті Революція гідності залишається однією з найважливіших подій сучасної української історії, події, яка фактично утвердила Україну як європейську державу.

“Цей перший ювілей ми відзначаємо в умовах повномасштабного вторгнення. І, очевидно, ця ситуація визначає, що ми зараз не маємо можливості відзначити так, як би ми хотіли”, - додав Тиліщак.

Частиною програми заходів стане проєкт "Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану", за допомогою якого всі охочі зможуть побачити 10 найвідоміших об’єктів Революції гідності у доповненій реальності - це барикади, елементи наметового містечка, конструкція "Йолки" тощо.

Із 15 листопада 2023 року по 15 вересня 2024 року триватиме конкурс наукових студентських робіт на честь Сергія Кемського - Героя Небесної сотні.

21 листопада з 10:00 до 11:00 - на алеї Героїв Небесної сотні у Києві відбудеться вшанування пам'яті загиблих, молитва за Україну та борців за її незалежність, покладання квітів.

21-26 листопада з 11:00 до 19:00 триватиме “Майдан-форум” у Національному центрі “Український дім”. Впродовж 6 днів у просторі Українського дому діятимуть: виставка “Майдан: народження мрії. Перший бій”, відкритий інтерактивний майданчик, локація з відеохронікою Майдану, кінозала, дискусійний майданчик.

Зокрема, у рамках форуму 21 листопада об 18:30 відбудеться показ фільму “Євромайдан SOS”. 23 листопада об 18:00 - показ фільму “Крим SOS”.

Теми панельних дискусій дискусійного майданчика “Майдан-форум”: “Еволюція революцій”, “Як розповідати світові про Майдан?”, “Механізм і правила протесту на досвіді Євромайдану”, “ Культурна революція на Майдані”, “Меморіалізація та музеєфікація Майдану”, “Встановлення справедливості та правосуддя”.

Крім того, 20-21 листопада в інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану пройде науковий форум “Революція гідності. На шляху до історії”.

Також 17 листопада стартує соціальна інформаційна кампанія до Дня гідності та свободи. Вона пройде під гаслом “Заряджені гідністю та жагою свободи!”. «Це про усі 10 років після Майдану, також про наші інструменти опору: зброю, техніку, амуніцію і нашу рішучість перемагати», - зазначалося на пресконференції. Гасло розміщуватиметься на провідних телеканалах, у соцмережах, на рекламних площах в Києві та в інших містах України.

“Відзначення десятої річниці - це не лише 21 листопада, або 20 лютого. Впродовж всіх 94 днів відбуватимуться певні важливі події на Території Гідності - тобто в середмісті Києва. Зокрема, триватимуть екскурсії, які організовує Музей Майдану, відбуватимуться презентації видань, освітні заходи”, - додав Пошивайло.

Як повідомлялося, День гідності та свободи відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року).

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-