Боротьба з палінням у студентському середовищі. До Міжнародного дня відмови від куріння

Боротьба з палінням у студентському середовищі. До Міжнародного дня відмови від куріння

Укрінформ
16 листопада, 10.30 - відкрита зустріч студентів з народними депутатами з нагоди Міжнародного дня відмови від куріння.

Організатори: ГО «Життя», студентство КНЕУ ім. В. Гетьмана, КМА, НАУ.

До участі запрошені: Володимир Крейденко - народний депутат України, заступник голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури; Юлія Овчинникова - народна депутатка, голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування; Ольга Стефанишина - народна депутатка України, членкиня Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Коротко. Студенти трьох українських вишів - Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Національного авіаційного університету - обговорять з народними депутатами проблему поширеності паління та вживання тютюнових і нікотинових виробів серед студентів, а також впливу реклами на куріння серед молоді.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Для контактної інформації: Ольга Масна, медіакоординаторка ГО «Життя»,  073 089 65 70, olha.masna@center-life.org.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

Через прогалини у законодавстві спостерігається зростання споживання електронних сигарет - експерт

З нагоди Міжнародного дня відмови від куріння відбулася відкрита зустріч студентів українських університетів з народними депутатами.

Зустріч, яку організували ГО «Життя», студентство КНЕУ ім. В. Гетьмана, КМА, НАУ, відбулася в Укрінформі.

Представник ГО "Життя" Дмитро Купира наголосив, що за останні роки громадськість і парламентарії доклали багато зусиль для подолання поширеності куріння серед дітей та молоді, але через деякі прогалини у законодавстві спостерігається зростання споживання електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну.

"У нас заборонена реклама тютюнових виробів. У нас суттєво обмежена реклама пристроїв для нагрівання тютюну та електронних сигарет. У 2019 році у нас була поширеність куріння на рівні 25% серед всього населення. Уже в 2022 році поширеність сигарет лишилася приблизно на тому самому рівні, а от вироби для нагрівання тютюну фактично з 0% у 2019 зросли до майже 7% у 2022 році. І електронні сигарети - у 2017 поширеності серед дорослих електронних сигарет не було, то вже у 2022 вона становить 3%", - сказав Купира.

Він додав, що серед дітей та молоді тютюнова індустрія концентрується на дівчатах та молодих жінках. Так серед жінок віком 18+ у 2019 році вживання тютюнових виробів та електронних сигарет було на рівні майже 11%, то вже у 2022 році - на рівні майже 20%.

Як наголосив Купира, саме зображення тютюнових виробів та їх викладка у місцях продажу, а також електронних сигарет є рекламою і найбільш сприйнятливими категоріями у цьому питанні є діти та молодь.

Він нагадав, що у липні 2023 року відбулися певні зміни у законодавстві й стосовно цього питання.

"Проте ми як експертна громадськість незадоволені тією зміною, які відбулися. Вони недостатні", - сказав Купира.

Він додав, що самі продавці кажуть, що чинного законодавства не вистачає для того, щоб прибрати візуально тютюнові вироби та пристрої для нагрівання тютюну.

Як наголосила на обговоренні народна депутатка, голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Юлія Овчинникова, під час війни та демографічної кризи в Україні особливо важливо пропагувати цінності здорового та екологічно чистого життя.

Вона зазначила, що зараз в ПАРЄ обговорюється створення додаткового протоколу до Конвенції про захист прав людини.

"Цей додатковий протокол дає можливість говорити про окреме право людини на чисте та безпечне довкілля, що всі члени ПАРЄ включили у свої закони право на чисте , безпечне і стале довкілля", - сказала Овчинникова.

Вона зауважила, що дійсно українське законодавство забороняє рекламу тютюнових виробів, але є прогалини, які дають можливість тютюновим компаніям продовжувати просувати свою продукцію, і це, як правило, рекламна викладка сигарет у місцях торгівлі.

"Згідно з опитуванням, 63% дітей в Україні спостерігають рекламну викладку сигарет в місцях торгівлі й сприймають її як рекламу. Як наслідок, сьогодні кожна третя дитина у віці від 13 до 15 років курить електронні пристрої. 14% дітей цього віку є курцям тютюнових виробів", - сказала Овчинникова.

Вона наголосила, що це велика проблема не тільки у сфері охорони здоров'я, але й у питанні екологічної безпеки загалом, оскільки недопалки є найпоширенішим видом сміття у світі.

"В Україні до повномасштабної війни протягом року реалізувалося 34 млрд сигарет та 7 млрд виробів для нагрівання. Тільки протягом року у довкілля України потрапляє понад 41 млрд недопалків, це лише частина екологічної проблеми. Ще електронні сигарети та вироби для нагрівання тютюну містять батарейки, які не розкладаються. Одна батарейка забруднює 20 кв метрів розповіла Овчинникова.

Як повідомлялося, у четвер, 16 листопада, у більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від куріння.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я 90% смертей від раку легенів, 75% - від хронічного бронхіту і 25% - від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-