Проєкт «Візія-2033»: як зробити Україну «модною» для українців?

Проєкт «Візія-2033»: як зробити Україну «модною» для українців?

Укрінформ
14 листопада,11:00 - круглий стіл на тему: «Проєкт «Візія-2033»: як зробити Україну «модною» для українців?».

Організатори: Асоціація «Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Спікери: Дарина Марчак - перша заступниця міністра соціальної політики України; Таміла Ташева - Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим; Ольга Чабанюк - заступниця голови Профспілки працівників освіти і науки України; Світлана Калініна - завідувач кафедри економіки праці Маріупольського державного університету (м. Київ), доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України; Олексій Позняк - завідувач сектору міграційних досліджень Інституту демографії і соціальних досліджень ім. Птухи НАНУ, кандидат економічних наук; Олесь Доній - ГО «Центр досліджень політичних цінностей»; Олексій Буряченко - кандидат політехнічних наук, виконавчий директор «Міжнародної асоціації малих громад»; Олексій Орловський - директор Програми «Демократія і належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».

Модератор: Василь Воскобойник - президент Асоціації «Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування».

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

Україні не обійтися без залучення іноземної робочої сили - експерт

В Україні потрібно впроваджувати сучасну міграційну політику з урахуванням глобального трудоресурсного контексту, оскільки без залучення трудових мігрантів нам навряд чи вдасться обійтися.

На цьому під час круглого столу в Укрінформі «Проєкт «Візія-2033»: як зробити Україну «модною» для українців?» наголосила завідувач кафедри економіки праці Маріупольського державного університету (м. Київ) Світлана Калініна.

«У контексті поствоєнного відновлення і економічного завдання перед нами постає, перш за все, завдання трудоресурсного забезпечення. Треба визнати, що Україні не обійтися без залучення іноземної робочої сили. І ми приходимо до необхідності розбудови міграційної політики, яка буде сучасною, вбудованою в глобальний трудоресурсний контур і такою, щоб убезпечити нас від негативних проявів, які може принести з собою приплив робочої сили», - сказала Калініна.

Вона зауважила, що сучасна глобальна економіка стикнулася з двома серйозними викликами – дефіцитом трудових ресурсів і водночас кризою продуктивності.

«Що це означає. Якщо ми забезпечуємо темпи зростання продуктивності праці в державі на рівні 3% на рік, ми будемо мати збільшення рівня добробуту вдвічі протягом лише одного наступного покоління. Якщо ми забезпечуємо темпи зростання продуктивності праці на рівні 2% - зростання рівня добробуту вдвічі ми матимемо протягом трьох наступних поколінь», - додала експерт.

Калініна підкреслила, що сьогодні у світі загалом рівень зростання продуктивності праці дорівнює 0,75% на рік, що й спричиняє всі потужні міграційні переміщення, за якими ми можемо спостерігати. Тому кожна держава для створення передумов зростання продуктивності праці бореться за якісний трудовий ресурс.

Як приклад економіст навела Сполучені Штати Америки, міграційна політика яких сприяє найбільшому припливу мігрантів на тлі найвищого у світі рівня продуктивності праці.

Принагідно вона нагадала, що 80% ВВП США формується у сфері малого і середнього бізнесу; натомість в Україні цей показник дорівнює 4-6%.

«Саме в цій царині (малого і середнього бізнесу - ред.) ми вбачаємо наші перспективи, тому що стимулювання економічної діяльності саме в цьому секторі не потребує великих капіталовкладень», - зазначила Калініна.

За її словами, вже сьогодні державі варто зосередитися на кредитній політиці та фіскальній складовій саме в контексті підтримки малого та середнього бізнесу.

Як повідомлялося, в Україні розпочалася робота над проєктом «Візія-2033»: збереження та розвиток трудових ресурсів України в найближче десятиріччя». Проєкт покликаний надати експертну оцінку ситуації з трудовими ресурсами в країні.

Відео: 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-