Результати Всесвітнього дня прибирання 2023 в Україні

Результати Всесвітнього дня прибирання 2023 в Україні

Укрінформ
2 жовтня, 11:00 - пресконференція щодо результатів Всесвітнього дня прибирання 2023 в Україні.

Організатор: Міністерство молоді та спорту України.

Спікери: Владислав Яцук - заступник міністра молоді та спорту України; Юлія Мархель - лідерка Всеукраїнського молодіжного руху Let`s do it Ukraine; Тетяна Ставицька - керівниця зовнішніх комунікацій корпорації «Біосфера», Крістіна Столока - Міс Україна-2015, амбасадорка Let`s do it Ukraine.

Чому це цікаво?

Під час пресконференції будуть представлені фінальні результати Всесвітнього дня прибирання 2023 в Україні, а саме: кількість учасників локацій, зібраного сміття, видалених гігабайтів цифрових відходів. Також спікери представлять найактивніші регіони, розкажуть, як брали участь Донецька, Луганська та Херсонська області.

 Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» – учасник загальносвітового руху «Let’s Do It World», що об’єднує понад 70 млн  активістів у 191 країні, які щорічно в третю суботу вересня виходять на прибирання у своїй країні. Міжнародна громадська організація «Let’s Do It World» є акредитованим партнером Програми ООН з навколишнього природного середовища.

Цього року подія в Україні проходила під гаслом “Хай небо буде мирним, а Україна чистою” у всіх 24 областях з дотриманням норм воєнного стану.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ за тел.: 066 444 51 43 (Анастасія - координаторка із зовнішніх комунікацій «Let`s do it Ukraine»).

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

До Всесвітнього дня прибирання долучилося майже 283 тис. учасників в Україні

До Всесвітнього дня прибирання долучилося майже 283 тис. учасників по всій Україні, які зібрали 2,4 тис. т сміття.

Про результати Всесвітнього дня прибирання в Україні, який відбувся 16 вересня, на пресконференції в Укрінформі розповіла лідерка Всеукраїнського молодіжного руху Let's do it Ukraine Юлія Мархель.

"Всесвітній день прибирання пройшов безпечно, у нас не було жодного інциденту на жодній локації. Дякуємо ДСНС, кожну локацію перевіряли на безпеку.... На сьогоднішній день у нас 282 874 учасники. В повномасштабну війну це – рекорд України по соціальній активності. Ми очистили 18 442 локації у 24 областях України", – розповіла Мархель.

За її словами, формат Всесвітнього дня прибирання був традиційним: цифрове прибирання, яке передбачає видалення зайвої інформації з гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів; колективні прибирання на території установ, організацій; традиційні прибирання на рекомендованих органами місцевого самоврядування локаціях тощо.

Так, учасники зібрали 2 421 т сміття, з яких 140 т відходів здали на переробку.

Як зазначила Мархель, з питань безпеки час та локації не оголошувалися, втім люди доєднувалися до акції з прибирання в усіх регіонах України, передаючи інформацію від людини до людини.

Також, за її словами, на тимчасово окупованих територіях громадяни України також долучилися до прибирання – цифрового, тобто видалення невикористаних, застарілих та непотрібних програм, файлів або вебсторінок. Зокрема, до цього формату долучилися громадяни в Луганській, Донецькій, Херсонській областях та у Сумській області. Всього під час цифрового прибирання було видалено 796 389 гігабайтів інформації.

За результатами Всесвітнього дня прибирання найбільше людей долучилися до акції у Дніпропетровській області – 20 484 людини, які прибрали 1 777 локацій; в Одеській області – 23 020 учасників, які очистили 929 локацій; та Рівненській області – 71 382 учасники, які навели лад на 2 844 локаціях.

За словами Мерхель, під час прибирання знаходили дуже різні речі, у тому числі уламки ракет, залишки снарядів, залишки воєнної техніки. Ці знахідки відпрацьовували співробітники ДСНС. Традиційно за її словами, учасники прибирання знаходили старі меблі, побутову техніку. Як зауважила Мархель, такого виду сміття, як пластикові пакети, поменшало, втім, за її словами, великою проблемою стали недопалки.

"Хочу звернутися до курців: доносьте свої недопалки до сміттєвих баків. Діти і молодь у нас не для того, щоб прибирати за вами. Ви – дорослі люди і можете з цим упоратися. Якщо військові справляються і боронять нашу країну, то кожен дорослий громадянин може донести своє сміття до сміттєвого баку", – сказала Мархель.

Окремо вона звернулася до тютюнових компаній та закликала їх взяти участь у прибиранні залишків їхньої продукції, без залучення до цього дітей та молоді. "У нашій країні, як виявилося, ви – найбільші забруднювачі. Ми запрошуємо вас вже сьогодні, ми готові до діалогу, як нам разом зробити Україну чистішою, не залучаючи українських дітей та студентів", – сказала Мархель.

Також серед найпоширенішого сміття вона назвала одноразовий посуд, скляні та жерстяні бляшанки, пластикові пляшки, засоби особистої гігієни, шуршики, зламані іграшки.

Як зазначив на пресконференції заступник міністра молоді та спорту Владислав Яцук, порівняно з минулими роками все більше молоді готові долучатися до соціальної активності.

"З початку повномасштабного вторгнення з 20% до 42% збільшилася кількість молоді, яка готова долучатися до волонтерства. З 6% до 37% порівняно з 2021 роком зросла кількість молодих людей, які готові долучатися до відновлення країни. Це не лише відбудова зруйнованого, а й ековідновлення, тому що війна завдає збитків довкіллю. Переважна більшість молоді сьогодні потребують залученості до цих процесів", – сказав Яцук.

Як нагадав на пресконференції заступник міністра захисту довкілля Сергій Власенко, в Україні запущена реформа управління відходами. Наразі, за його словами, розробляються підзаконні акти, електронна система управління відходами. "Але ми розуміємо, що після прийняття закону ми не будемо на наступний день жити в чистому середовищі, на це підуть роки. У європейських країнах ця реформа тривала 20-30 років, і досі щось трансформується, модернізується. Тому це процес", – сказав Власенко.

Всесвітній день прибирання проводиться щорічно в третю суботу вересня. Це – масштабна акція з усунення забруднення довкілля та прибирання пластикових відходів. Щороку до акції долучаються мільйони людей з 191 країни світу. У цьому році Всесвітній день прибирання пройшов 16 вересня.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-