Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати?

Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати?

Укрінформ
26 вересня, 15:00 - пресконференція на тему: "Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати?".

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікери: Оксен Лісовий — міністр освіти і науки України;  Сергій Бабак — голова Комітету освіти, науки та інновацій Верховної Ради України;  Михайло Винницький — заступник міністра освіти і науки України; Тетяна Вакуленко — директорка Українського центру оцінювання якості освіти.

Теми до обговорення: 

  • Чому в 2024 році неможливо провести повноцінне ЗНО?
  • З яких предметів потрібно скласти НМТ: якою буде структура тестування? 
  • Якими будуть безпекові умови під час тестування?
  • Які можливості для вступників, які зараз перебувають за кордоном або на тимчасово окупованих територіях?
  • Чи буде проводитися державна підсумкова атестація (ДПА) на різних етапах освіти у 2024 році?

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTVа також  ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/aboutна фейсбук-сторінці  Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/  українською та англійською мовами.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

Наступного року до Національного мультипредметного тесту додадуть ще один предмет - МОН

У 2024 році Національний мультипредметний тест складатиметься з чотирьох предметів. І розпочнеться тестування у травні.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ сказав заступник міністра освіти та науки Михайло Вінницький.

"До формату, який був - 2 обов'язкових предмети та один на вибір, - ми додаємо додатковий предмет вибір. Відповідно, формат НМТ у 2024 році буде 3 +1: українська мова, математика, історія України і один предмет на вибір. Чотири предмети будуть в об'єднаному тесті, відповідно 4 години, з перервою. Тестування в один день", - сказав Вінницький.

Він додав, що з урахуванням безпекової складової тестування відбуватиметься не в один по всій країні, а буде розтягнуто у часі.

"Ми рухаємося в сторону того, що є стандартом у Євросоюзі, а саме: на випуску зі школи перевіряється не менше 5 предметів", - додав Вінницький.

Заступник міністра пояснив, що до формату ЗНО не повертаються з технічних причин, оскільки ЗНО проводилося із розрахунку один предмет в один день, що неможливо організувати в межах країни у період воєнного стану.

Як додав на брифінгу голова Комітету Верховної Ради з питань освіти Сергій Бабак, у парламент буде внесено відповідний законопроєкт, який врегульовує питання вступу і оцінювання знань у 2024 році.

"У нас у законодавстві прямо прописано, як має складатися ЗНО, як воно має проводитися. Тому кожного року ми вносимо спеціальний закон, і зараз у Раді реєструється відповідний законопроєкт, який регулюватиме проведення НМТ у 2024 році", - сказав Бабак.

Як пояснила на брифінгу директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленок, НМТ, як і минулий раз, буде проводитися онлайн в Україні та за кордоном.

Обов'язковими предметами будуть українська мова, математик, історія України. Учасники НМТ можуть обрати четвертий предмет з переліку: іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська), біологія, фізика, хімія, географія.

Як уточнила Вакуленко, в предметі історія України буде охоплено період із 16 сторіччя до сучасності.

Тестування складатиметься з двох етапів : 60 хвилин на блок з української мови, 60 хвилин - на блок з математики, перерва, потім 60 хвилин на блок історії України, ще 60 хвилин - на предмет на вибір.

Як наголосила Вакуленко, з урахуванням того, що предметів стало більше, Національний мультипредметний тест розпочнеться раніше.

"Якщо минулого року ми тестували у червні-липні, то у 2024 році тестування розпочнеться раніше, плануємо це зробити у травні. У 2024 році ми не зможемо дозволити дві зміни тестувань, адже тест став довше, і нам потрібно більше днів, щоб охопити всіх учасників тестування", - пояснила Вакуленко.

Вона нагадала, що у 2023 році на НМТ зареєструвалося близько 280 тис. осіб. Наступного року, за її словами, очікується приблизно така сама кількість.

Вона додала, що продовження терміну складання НМТ також важливо з огляду на те, що його можуть складати як особи, які перебувають за кордоном, а так і ті, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях.

Також враховується ситуація з повітряними тривогами - під час повітряної тривоги учасники НМТ перебуватимуть в укритті і повернуться до тестування після відбою.

Як і у 2023 році, тестування відбуватиметься у тимчасових екзаменаційних центрах у закладах освіти. У 2024 році планується встановлювати в цих центрах металодетектори.

"У наступному році ми посилимо заходи безпеки в тимчасових екзаменаційних центрах і будемо використовувати металодетектори", - сказала Вакуленко.

За її словами, це пов'язано з тим, що у 2023 році були випадки, коли учасники НМТ приносили з собою мобільні телефони і користувалися ними під час складання тесту.

Також, сказала вона, тестування проводитиметься і за кордоном, але поки що кількість екзаменаційних центрів не визначено.

Вакуленко зазначила, що після затвердження нормативної бази будуть доступні демонстраційні тести і кожен охочий може з ними ознайомитися.

Як повідомляв Укрінформ, у 2023 році основна сесія Національного мультипредметного тесту розпочалася 5 червня і тривала до 23 червня. Додаткова сесія пройшла з 11 по 24 липня . На НМТ у 2023 році зареєструвалося 284 тис. осіб.

Вступники з окупованих територій у 2024 році зможуть вступати у виші за співбесідою — МОН

Вступники з тимчасово окупованих територій України у 2024 році зможуть вступати в українські виші за співбесідою.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ повідомив заступник міністра освіти та науки Михайло Вінницький.

"Як і минулого року, у 2024 році буде уможливлений вступ за співбесідою для осіб, які вступають з окупованих територій, а не за НМТ", - сказав Вінницький.

Він нагадав, що в Україні діють освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна", які уможливлюють вступ в українські виші з тимчасово окупованих територій.

"У цьому році у нас, на жаль, було мало вступників, із зрозумілих причин, фізично добратися для навчання у вересні було важко. Але така можливість є, і ми будемо її продовжувати", - зазначив Вінницький.

Як додала на брифінгу директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко, на тимчасово окупованих територіях або територіях, де ведуться бойові дії, тестування та вступні випробування проводитися не можуть.

Як повідомляв Укрінформ, у 2024 році Національний мультипредметний тест складатиметься із 4 предметів - української мови, математики, історії України та предмету на вибір вступника. Тест триватиме 4 години, з перервою. Планується розпочати тестування з травня. Також у 2024 році для входу у тимчасові екзаменаційні центри будуть використовуватися металодетектори.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-