Страти та катівні: ініціатива Т4P презентує два подання до МКС

Страти та катівні: ініціатива Т4P презентує два подання до МКС

Укрінформ
27 вересня, 12:00 -  презентація на тему: «Страти та катівні: ініціатива «Трибунал для Путіна» презентує два подання до Міжнародного кримінального суду про злочини проти людяності».

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Учасники: Ганна Овдієнко - експертка Харківської правозахисної групи, співавторка подання; Максим Ревякін - експерт Харківської правозахисної групи, співавтор подання; Владислав Должко - юрист Харківської правозахисної групи, співавтор подання; Юлія Полєхіна - координаторка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Дніпрі та правозахисної групи «СІЧ»; Наталія Ящук - координаторка проєктів Центру громадянських свобод.

Чому це цікаво?

Глобальна ініціатива «Трибунал для Путіна» створена у відповідь на повномасштабну агресію РФ у лютому 2022-го року. Учасники ініціативи документують події, в яких вбачаються ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах країни, які опинилися під ударом. Ініціатива активно працює на міжнародному рівні задля того, щоб використати чинні механізми ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЄС і Міжнародного кримінального права.

Представники ініціативи «Трибунал для Путіна» презентують два подання до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду. Одне з них стосується місць на Харківщині, де утримували та катували українців, а інше — позасудових страт українців російськими військовими. Правозахисники обґрунтовують, що дії Росії є злочинами проти людяності.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація для медіа: https://forms.gle/fLPsQEgtdPNBtZjo6

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також  ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці  Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ українською та англійською мовами.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram:  https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

До МКС направлять два подання щодо воєнних злочинів РФ в Україні - про катування цивільних і позасудові страти військових

Правозахисники направлять до Міжнародного кримінального суду два подання щодо скоєння злочинів російськими військовими - йдеться про катування цивільних і позасудові страти українських військових. Деякі з них були скоєні у Бучі на Київщині.

Про це повідомили на пресконференції в Медіацентрі Україна - Укрінформ представники Харківської правозахисної групи.

“Останні пів року ми тісно працювали з правоохоронними органами і можемо сказати, що зібрали достатньо інформації, щоб передати її до міжнародних органів - Міжнародного кримінального суду”, - сказала експерт Харківської правозахисної групи, співавтор подання Ганна Овдієнко.

За її словами, у поданні йдеться про понад 800 умисних страт цивільних українців. Правозахисники опрацювали дані кримінальних справ про розстріли цивільних і дійшли висновку, що всі вони відбувалися за схожим сценарієм.

“Після окупації населеного пункту люди не в комендантську годину виходили з дому з будь-якою метою: купити продукти, сходити до родичів - і ставали жертвами снайперів, які вбивали людей, що просто виходили на вулицю. Найчастіше розстрілювали чоловіків. Це був терор, який вчинявся не проти конкретних людей, а проти всього місцевого населення, переважно чоловічої статі”, - розповіла Овдієнко.

За словами її колеги Максима Ревякіна, до подання включено 52 справи, у яких в інтересах родичів загиблих працювали адвокати Харківської правозахисної групи. З них 45 справ стосуються скоєння злочинів у Київській області, 4 - злочинів у Харківській області, 2 справи стосуються злочинів у Сумській області і одна — на Чернігівщині.

“Ці справи охоплюють розстріли зі стрілецької зброї або важкої техніки, які не мають чіткої мети, проте обстріли можна диференціювати як такі, що були вчинені як позасудові страти з попереднім викраденням особи”, - наголосив Ревякін.

Він зауважив, що це подання до МКС буде першим, яке стосуватиметься скоєння російськими військовими злочинів у Бучі і Бучанському районі Київської області.

За словами юриста ХПГ Владислава Должка, у поданні до МКС також представлені результати документування інформації з відкритих джерел про 23 катівні росіян і 13 імовірних виконавців злочинів, що стосуються позбавлення свободи і катування.

Правозахисники зауважили, що дані про злочини російських військових були зібрані з 24 лютого 2022 року по 31 березня 2023 року.

Як повідомляв Укрінформ, офіс МКС з березня 2022 року проводить незалежне розслідування російських воєнних злочинів, скоєних в Україні.

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-