Міжнародні можливості Укрзалізниці

Міжнародні можливості Укрзалізниці

Укрінформ
14 вересня, 11.00  - брифінг на тему: «Міжнародні можливості Укрзалізниці».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікер: Олександра Василенко - директорка міжнародних представництв ПАТ Укрзалізниця (онлайн).

Теми для обговорення:

  • Побудова та реалізація міжнародної стратегії УЗ.
  • Євроінтеграція – анбандлінг, розвиток TEN-T коридорів, транскордонне співробітництво.
  • Адвокація зниження тарифів, інтеграція технічних стандартів.
  • Залучення інвестицій та грантового фінансування.
  • Управління міжнародними представництвами.

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також  ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці  Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Укрзалізниця планує розширити географію міжнародного пасажирського сполучення

АТ «Укрзалізниця» планує збільшити кількість маршрутів, які поєднають Україну з європейськими авіаційними хабами.

Про це під час брифінгу в медіацентрі Україна – Укрінформ «Міжнародні можливості Укрзалізниці» повідомила директор міжнародних представництв УЗ Олександра Василенко.

«Ми активно працюємо над розвитком пасажирського сполучення для того, щоб забезпечити доставку українських пасажирів до авіаційних хабів Європи. Зокрема, розширюємо кількість потягів до Польщі, а також розглядаємо в перспективі розширення руху до Чехії, до Праги», - сказала Василенко.

Вона зауважила, що найближчим часом буде запущено новий рейс сполученням Львів – Рава-Руська – Варшава.

«Це значно полегшить доступ пасажирів до ринку і збільшить кількість квитків. Маємо надію, що ми узгодимо всі питання і зможемо надати таку послугу. Можливо, це буде до кінця жовтня, але я не буду називати жодних точних дедлайнів», - зазначила представниця Укрзалізниці.

Крім того, в компанії розглядають варіанти запуску міжнародних поїздів до Відня (Австрія), а також відновлення маршрутів до Кишиніва (Молдова) та Вільнюса (Литва).

«Ми розуміємо, що нам необхідно надати можливість нашим пасажирам доїхати не тільки до варшавського авіаційного вузла, але і надати альтернативу. Зокрема, це Чехія, Угорщина і Молдова. Питання лише в комерційній доцільності і наявності попиту на дані маршрути перевезення», - додала Василенко.

Як повідомлялося, упродовж літа 2023 року Укрзалізниця перевезла в міжнародному сполученні 600 тис. пасажирів, що на 48% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Укрзалізниця планує оновити рухомий комерційний та пасажирський парк

АТ «Укрзалізниця» веде активні переговори щодо оновлення локомотивного парку із виробниками Чехії, США та Франції, а також планує оновити близько 60 пасажирських вагонів.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ «Міжнародні можливості Укрзалізниці» повідомила директор міжнародних представництв УЗ Олександра Василенко.

«В умовах збільшення попиту на залізничні перевезення і у зв'язку з певними обмеженнями нашої транспортної системи, нам необхідно забезпечити максимально швидкий та маневровий парк локомотивів. І для цього ми розглядаємо різні варіанти. На сьогодні ми розглядаємо питання постачання локомотивів і співпрацю з Чехією, США і Францією. Це ті пропозиції, які на сьогодні лежать на столі і перебувають в активному переговорному процесі», - сказала Василенко.

Вона підкреслила, що рішення щодо оновлення локомотивного парку компанія буде ухвалювати разом із профільними міністерством, і воно буде прийняте з урахуванням конкурентних пропозицій, в тому числі цінових.

Також Василенко розповіла про плани оновлення пасажирського вагонного парку, зокрема, потягів «Інтерсіті».

«З цього питання ми, ясна річ, дуже активно співпрацюємо з представниками Південної Кореї, оскільки вже маємо в експлуатації певні зразки. Й отримали досить привабливу пропозицію. Але знову підкреслю, що це питання переговорного процесу і максимальної прозорості та конкурентоспроможності пропозицій. Тому сказати, що це (замовлення на нові пасажирські вагони. – ред.) буде тільки в Кореї, я не можу. Наприклад, якщо говорити про швидкісне сполучення, також ми розглядаємо і пропозиції японської сторони», - зазначила представниця УЗ.

За її словами, загалом Укрзалізниця планує оновити склад на «приблизно 10 пасажирських потягів по 6 вагонів».

Окремо Василенко наголосила, що в питаннях оновлення і комерційного рухомого складу (вагонів, хоперів, зерновозів), і пасажирського Укрзалізниця співпрацює з українськими підприємствами.

«У кожному потенційному контракті завжди є питання локалізації виробництва. Там, де це можливо, ми намагаємося це зробити», - додала представниця УЗ.

Як повідомлялося, АТ "Укрзалізниця" на потужностях ПрАТ "Київський електровагоноремонтний завод" планує налагодити ремонт спальних вагонів, а в перспективі - і їх виготовлення.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-