Роль іноземних освітніх медичних місій в системі охорони здоров’я України у воєнний час

Роль іноземних освітніх медичних місій в системі охорони здоров’я України у воєнний час

Укрінформ
14 вересня, 12:00 - пресконференція на тему: «Роль іноземних освітніх медичних місій в системі охорони здоров’я України у воєнний час».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Учасники: Олександр Разумовський - президент і директор TCD Global, член Американської кардіологічної асоціації; Кен Ґрін - DMD дантист, командер ВМС США (у відставці);  Юрій Кучин - ректор Національного медичного університету імені О.О.Богомольця;  Евеліна Курілець - директорка БФ «Разом для України»; Катерина Потапова - лікарка-неврологиня, членкиня асоціації SBMT.

Теми для обговорення:

  • Роль освітніх медичних місій в системі охорони здоров’я України у воєнний час.
  • Значення використання транскраніальної доплерографії, як частини нейрокритичної допомоги в умовах сучасної війни.
  • Цінність безперервного професійного розвитку в лікарській практиці.
  • Вплив медичних місій міжнародного рівня на українську медичну практику, пацієнтів та освітній процес в галузі охорони здоров’я.

Чому це цікаво?

Фонд «RAZOM» спільно з партнерами реалізує програму «Co-Pilot», в рамках якої протягом 2016-2023 років привозить місії кращих американських та канадійських лікарів різних направлень: реконструктивних хірургів обличчя, голови та шиї, реконструкції ока, нейрохірургів, неврологів, ортопедів та травматологів. Метою програми є підготовка в Україні професійних лікарів найвищого рівня, які б стали фундаментом для поширення новітніх знань та технологій серед всієї лікарської спільноти.

Результати роботи програми за 2016-2023 рр:

100+ лікарів та медичних працівників відвідали Україну.

245+ проведено складних операцій.

1500+ проконсультовано пацієнтів.

120+ українських хірургів взяли участь у місії та підвищили свою кваліфікацію.

2000+ хірургів з України переглянули онлайн-трансляції з операцій.

10+ лікарів пройшли стажування в університетах США.

20+ лікарень в Україні було залучено.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також  ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці  Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Понад 100 кращих медичних працівників Канади і США за останні 7 років в рамках міжнародних місій провели практичні навчання для українських лікарів

Понад 100 кращих медичних працівників Канади і США за останні 7 років в рамках міжнародних місій провели низку практичних навчань для українських лікарів, зокрема, у напрямку реконструктивної хірургії, що особливо важливо у воєнний час.

Про роль освітніх медичних місій в системі охорони здоров’я України у воєнний час йшлося на пресконференції у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Для нашого фонду «Разом для України» міжнародні медичні місії – це один з найважливіших проєктів. У рамках програми Health, зокрема, реалізується проєкт «Co-Pilot», який розпочав роботу ще у 2016 році і разом з Міжнародним центром нейрохірургі ми запровадили практику відвідування України американськими нейрохірургами, аби вони навчали українських лікарів у галузі нейрохірургії. Пізніше ми розширили свою діяльність і зараз ми працюємо у таких напрямках, як реконструктивна хірургія обличчя, шиї, голови, неврологія, нейрохірургія. Понад 100 лікарів і медичних працівників нам вдалося за цей час привезти в Україну, аби вони навчали на практиці українських медиків», - розповіла директорка БФ «Разом для України» Евеліна Курілець.

Вона повідомила, що за цей час вдалося провести понад 245 складних операцій, проконсультувати більше 1,5 тисячі пацієнтів, понад 120 українських хірургів взяли участь у місії та підвищили свою кваліфікацію, більше 2 тисяч хірургів з України переглянули онлайн-трансляції операцій. Крім цього, в рамках проєкту більше10 лікарів пройшли стажування в університетах США, а до самого проєкту залучено понад 20 українських лікарень.

«На жаль, нині нема надто багато шляхів для українських медиків отримати практичні знання в тих чи інших сферах. Завдяки цьому проєкту українські хірурги, перебуваючи тут, в Україні, під керівництвом більш досвідчених зарубіжних хірургів мають можливість отримати досвід проведення складних і специфічних операцій», - зауважила Курілець.

Президент і директор TCD Global, член Американської кардіологічної асоціації Олександр Разумовський, своєю чергою, розповів, що свого часу американські приватні лікарі надавали різні хірургічні послуги американським військовим. Зокрема, мова йде про використання транскраніальної доплерівської радіології, яка може допомагати військовим після отриманих бойових травм. «І після того, як почалося широкомасштабне вторгнення в Україну, ми вирішили сконтактуватися з українськими колегами і провести навчання. Ми сподіваємось, що українські медики будуть використовувати цю нову методику лікування і допомагатимуть пораненим військовим», - сказав Разумовський.

DMD дантист, командер ВМС США (у відставці) Кен Ґрін, який також був присутній на пресконференції, зазначив, що він має досвід у навчанні медперсоналу, як у критичних умовах і при складних травмах уникати помилок і приймати правильні швидкі рішення, що дозволять травмованим військовим отримати шанс на повноцінне життя. «Таким чином я приєднався до міжнародних медичних місій, щоб зробити свій внесок у боротьбу українців проти ворога №1», - розповів Грін.

За словами ректора Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Юрія Кучина, війна – це величезний виклик для нашої країни. І однією з частин цього виклику є робота медичної системи в нинішніх умовах.

«Вона потребує вдосконалення і нових практичних знань. Ми повинні в цих умовах найперше навчатися світовим клінічним медичним практикам і на основі того досвіду, який ми самі отримуємо. Університети, які дають базову освіту студентам-медикам, не можуть покрити повністю усі ці нові питання. Але університет може сформувати платформу, на якій є можливість навчати практично. Залучення спеціалістів міжнародних медичних місій дозволяє більш ефективно робити цей процес», - підкреслив він.

Лікарка-неврологиня, членкиня асоціації SBMT Катерина Потапова, свою чергою, розповіла, що завдяки цьому проєкту лікарі з різних регіонів дійсно отримали нові знання. Українські лікарі, зокрема, отримали можливість на практиці дізнатися новітні методики лікування мінно-вибухових травм та наслідків інсульту. Вона висловила сподівання, що проєкт залучення міжнародних медичних місій буде розширено, а професійні українські стали фундаментом для поширення новітніх знань та технологій серед всієї лікарської спільноти.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-