Презентація Мапи рекомендованих медіа

Презентація Мапи рекомендованих медіа

Укрінформ
18 вересня, 12:30 - презентація інтерактивної Мапи рекомендованих медіа.

Організатори: ГО “Інститут масової інформації, ГО “Детектор медіа”.

Спікери: Галина Петренко - директорка ГО “Детектор медіа”; Оксана Романюк - виконавча директорка ГО “Інститут масової інформації”; Олександр Крумін - аналітик ГО “Детектор медіа”; Павло Колотвін - регіональний представник ІМІ в Одеській області; Олена Голуб - аналітикиня ІМІ;  Яна Машкова - аналітикиня ІМІ.

Коротко. Під час заходу експерти та аналітики проєкту презентують інтерактивну мапу, розкажуть про методологію здійснення оцінювання. Буде оприлюднено перелік якісних журналістських проєктів з усіх регіонів України. Цей перелік став результатом моніторингу та оцінки, яку провели медіаексперти, аналітики та юристи Інституту масової інформації та Детектора Медіа.  Загалом було проаналізовано понад 200 українських медіа, включаючи радіо, телеканали та онлайн медіа. 

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Контакти для акредитації: Юля Зелінська, тел. (098) 446-61-95, zelin.tk@gmail.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

Укрінформ потрапив на інтерактивну Мапу рекомендованих медіа

На інтерактивну Мапу рекомендованих медіа було внесено 142 українських ресурси, серед яких й Укрінформ.

Презентації Мапи рекомендованих медіа відбулась в Укрінформі.

"Мапа рекомендованих медіа - це результат багаторічної роботи Інституту масової інформації та “Детектор медіа” в сфері моніторингу якості українських медіа. ІМІ вже багато років складає "Білий список" онлайн-медіа, який зарекомендував себе, як дуже хороший інструмент, щоб аудиторія могла мати такий дороговказ, де вони можуть брати якісну, достовірну інформацію та яким медіа вони можуть довіряти. І зараз ця Мапа є новим кроком в цьому процесі", - сказала директорка ГО “Детектор медіа” Галина Петренко.

Вона зазначила, що окрім онлайн-медіа на Мапі представлені телеканали та радіокомпанії. За її словами, на першому етапі до участі в проєкті подалося понад 200 регіональних медіа, які оцінювались за трьома критеріями: прозорість, дотримання професійних стандартів і журналістської етики.

"Крім тих медіа, які подались, ми, користуючись власним досвідом та розумінням медіаландшафту, теж брали певні медіа, які варті уваги. І ми їх оцінювали. Це не означає, що ми їх одразу включали, ми дивилися на те, як вони зараз працюють", - зауважила Петренко.

Вона додала, що Мапа буде періодично оновлюватися, тому українські медіа можуть подаватися на оцінювання.

Виконавча директорка ГО “Інститут масової інформації” Оксана Романюк зазначила, що цим проєктом хочуть підтримати якісні та незалежні медіа. "Дуже багато медіа закрилося в результаті російської агресії. І ми сподіваємося, що цей проєкт зробить медіа видимими. Видимими для рекламодавців, для донорів", - сказала вона.

За її словами, дуже важливо, щоб регіональні медіа були якісними та могли інформувати свою аудиторію. Вона підкреслила, що ті медіа, які мають певні недоліки, були поінформовані про це, тож в майбутньому можуть виправити свої помилки і згодом потрапити на Мапу.

Також Романюк підкреслила, що для Мапи не розглядалися розслідувальні медіа, бо для їх оцінки потрібна специфічна методологія."Ми плануємо з експертами таку методологію напрацювати, і надалі ми додамо ці медіа", - сказала виконавча директорка ІМІ.

Мапа включає 101 онлайн-медіа, 24 радіо та 48 телеканалів у 24 областях України та АР Крим. Найбільше рекомендованих медіа — у Київській області, це 12 національних і 4 регіональні медіа.

Перелік став результатом моніторингу та оцінки, яку провели медіаексперти, аналітики та юристи Інституту масової інформації та "Детектора Медіа".

Переглянути мапу можна за посиланням.

Як повідомлялося, з початку повномасштабного вторгнення 233 медіа припинили роботу через війну Росії проти України.

 Відео: 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-