Презентація нової грантової програми страхування врожаю для ММСП в агросекторі

Презентація нової грантової програми страхування врожаю для ММСП в агросекторі

Укрінформ
13 вересня, 14:00 - презентація нової грантової програми страхування врожаю, яка розширить доступ до кредитів для мікро-, малого та середнього агробізнесу.

Організатори: UNIVERSALNA, ПриватБанк, Проєкт USAID “Реформування фінансового сектору”.

Спікери: Пол Олівер - Офіс економічного зростання, USAID; Олексій Музичко - голова правління страхової компанії UNIVERSALNA; Дмитро Мусієнко - член правління з питань роздрібного бізнесу, ПриватБанк; Оксана Куцоконь - керівник Напрямку масового бізнесу, ПриватБанк; Олександр Гайду - народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики; представник Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Довідково. UNIVERSALNA та ПриватБанк за підтримки Проєкту USAID “Реформування фінансового сектору” розробили програму, яка дозволить використовувати страхування як додатковий інструмент зниження ризику втрати врожаю для малих агровиробників та кредитного ризику для банків.  

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ - до 18:00 12 вересня: fsr_info@daiglobal.net

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

В Україні запрацювала програма кредитування малих агропідприємців під гарантії страхування врожаю

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділяє грант у розмірі 1 млн дол. США на програму підтримки мікро-, малого та середного бізнесу, у межах якої агропідприємці зможуть отримати кредити від ПриватБанку під гарантії страхування майбутнього врожаю від страхової компанії UNIVERSALNA.

Про це розповів представник Офісу економічного зростання USAID Пол Олівер на пресконференції в ІА "Укрінформ".

"USAID виділяє страховій компанії UNIVERSALNA 1 млн дол. США для страхування врожаю малих фермерів. Це страхування буде використовуватись як застава під кредити від ПриватБанку для позичальників з обмеженим доступом до фінансування", - сказа він.

Олівер зазначив, що таким чином українські малі фермери отримають подвійну перевагу: страхування врожаю від несприятливих природно-кліматичних умов та доступ до кредитування.

Очікується, що нова програма дасть змогу профінансувати близько 220 малих та середніх сільськогосподарських виробників із середньою сумою кредиту 2,6 млн грн. Зокрема, планується, що аграрії зможуть залучити кредитів на загальну суму 570 млн грн.

Голова правління страхової компанії UNIVERSALNA Олексій Музичко додав, що програма передбачає страхування посівів та майбутнього врожаю озимих пшениці та ріпаку на весь період вирощування, включно із перезимівлею. Врожай буде застраховано від понад 30 основних аграрних ризиків, зокрема несприятливих погодних умов (замерзання, побиття градом, сильна злива тощо), хвороб рослин та розмноження шкідників рослин, а також від протиправних дій третіх осіб (крадіжок та іншого).

Музичко наголосив, що програма не передбачає страхування від воєнних ризиків. Участь у програмі зможуть взяти мікро-, малі та середні агропідприємці з усієї країни, окрім окупованих територій та зон близьких до бойових дій або зон де ведуться бойові дії.

Для того, щоб взяти участь у програмі підприємець має подати заяву на оформлення кредиту до ПриватБанку та підписати зобов'язання застрахувати майбутній врожай. Після цього страхова компанія здійснює оцінку посівів та укладає договір про страхування із страховим тарифом 6,4%.

За словами Музичка, агропідприємства мають сплатити 0,2% від тарифу, а решта буде покрита за рахунок грантових коштів від USAID. При настанні страхового випадку компанія виплатить страхове відшкодування в залежності від збитку.

Як повідомляв Укрінформ, від початку 2023 року станом на 7 вересня понад 10,5 тис. українських агропідприємств одержали 52,7 млрд грн банківських кредитів на розвиток господарств.

 Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-