З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців. Презентація дослідження

З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців. Презентація дослідження

Укрінформ
13 вересня, 11.00 - презентація дослідження на тему: «З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікери: Ян Маліцький - професор, директор Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету (онлайн); Анджей Коркус - голова правління Міграційної платформи EWL; Маріуш Ковальський - габілітований доктор, соціогеограф (онлайн); Маргарита Ситник - речниця Міграційної платформи EWL.

Чому це цікаво?

Дослідження підготовлено за результатами опитування, яке у серпні 2023 року провели Міграційна платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща. Загалом опитано 400 повнолітніх громадян України, які приїхали до Польщі після початку війни, отримали статус тимчасового захисту у Польщі, а потім виїхали до Німеччини.

Питання до обговорення:

  • Що найбільше вплинуло на рішення українських біженців переїхати з Польщі до Німеччини?
  • Що найбільше сприяє інтеграції громадян України в Польщі, а що в Німеччині?
  • Яке фінансове становище громадян України в Німеччині?
  • Що найбільше спонукає українських громадян залишатися в Німеччині довше?
  • Чи планують біженці з України повернутися з Німеччини до Польщі?
  • Що найбільше спонукало б біженців повернутися в Україну після закінчення війни.

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

У Польщі фіксують тенденцію міграції українських біженців до Німеччини

Переїзд українських біженців з Польщі до Німеччини є новою тенденцією, яка спонукала польську владу дослідити причини цього явища.

Про це йшлося на презентації дослідження на тему: «З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців» у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Ми помітили тенденцію, що за останні кілька місяців багато українців виїжджає з Польщі до різних європейських країн, зокрема до Німеччини... Десь на 450 тис. збільшився приріст громадян України в Німеччині, у той час як на 350 тис. зменшилася їхня кількість в Польщі. Тобто 350 тис. українців виїхало в різні країни, у тому числі до Німеччини. Цю тенденцію ми вирішили дослідити", - сказала речниця Міграційної платформи EWL Маргарита Ситник.

Професор, директор Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету Ян Маліцький під час онлайн-включення привернув увагу до того, що після прибуття до Польщі українські біженці, серед яких 94% становлять жінки активно включилися у пошук роботи "не тому, що хтось від них цього очікував чи вимагав", а за власним бажанням. За його словами, 71% українок вже почали працювати. Однак тенденція до міграції українських біженців з Польщі спонукала польську владу вивчити її причини, зазначив науковець.

Габілітований доктор, соціогеограф Маріуш Ковальський своєю чергою поінформував, що дослідження проводилося у формі онлайн-анкетування, в ньому взяли участь 400 респондентів з різних регіонів України, різного віку і з різною освітою, які спочатку перебували у Польщі, а потім переїхали до Німеччини. За його словами, 91% опитаних становили жінки і 9% чоловіки, середній вік - близько 35 років, 66% мають вищу освіту і близько 20 % - професійну освіту.

Серед причин міграції українських біженців до ФРН голова правління Міграційної платформи EWL Анджей Коркус, спираючись на дані дослідження, назвав наявність друзів у Німеччині, які вже влаштувалися там і допомагають знайомим зробити цей крок, а також вищу заробітну плату, вищі соціальні виплати для біженців та кращі медичні послуги, аніж у Польщі. У дослідженні також вказується на курси німецької мови, організовані урядом для біженців, як на важливий фактор, який допоміг українцям інтегруватися в суспільство і знайти свій шлях на ринку праці.

Дослідження підготовлено за результатами опитування, яке у серпні 2023 року провели Міграційна платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща. Загалом опитано 400 повнолітніх громадян України, які приїхали до Польщі після початку війни, отримали статус тимчасового захисту у Польщі, а потім виїхали до Німеччини.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-