Культура стала міцним тилом для українського фронту. До 80-річчя хору імені Григорія Верьовки

Культура стала міцним тилом для українського фронту. До 80-річчя хору імені Григорія Верьовки

Укрінформ
11 вересня, 14:00 - пресконференція з нагоди 80-річного ювілею  Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г.Г. Верьовки.

Організатор: Міністерство  культури та інформаційної політики України.

До участі запрошені: Ростислав Карандєєв - т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України; Микита Потураєв - народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики; Анатолій Остапенко - народний депутат України; Жан Беленюк - народний депутат України; Ігор Курилів - керівник хору імені Григорія Верьовки; Юлія Гершун - посол доброї волі ЮНІСЕФ, Міс Україна, Місіс Всесвіт 2018, президент «Peace committee of Ukraine», організаторка міжнародного туру хору імені Г.Г. Верьовки; Герман Нєнов - режисер-постановник, кліпмейкер та креативний директор Євробачення 2023; Олександр Усик - український професійний боксер, чемпіон світу в першій важкій вазі (відео); Ruslana  - співачка (відео); Василь Попадюк - український скрипаль; Андрій Футей - віцепрезидент Світового конгресу українців, президент Українського Конгресового Комітету Америки; Джон Гевко - генеральний директор в ROTARY international; Михайло Діанов - український військовий, оборонець Маріуполя, колишній військовополонений; Сергій Позняк - український військовий, очільник наглядової ради інвестиційного фонду, ветеран АТО і молодший лейтенант Нацгвардії України; Андрій Длігач — український підприємець, науковець та громадський діяч.

Коротко. З початком повномасштабного вторгнення народний хор України ім. Григорія Верьовки не припинив свою місію, заради якої і був створений. Артисти виступають для військових, поранених і мирних жителів.

Незабаром за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Ростислава Карандєєва колектив повним складом вирушить у благодійне турне Європою, Канадою і США, де представить до свого 80-річчя ультрасучасний благодійний шоу-проєкт світового класу «Ми Українці». Зібрані кошти будуть передані на реабілітацію українських військових і постраждалих від російської агресії, а також на системи розмінування.

Український хор імені Григорія Верьовки розпочне тур одразу після свого ювілею 18 листопада у Палаці Україна.

Проєкт «Ми Українці» має на меті привернути увагу всього світу до війни в Україні та до проблем, з якими зіткнулися її жителі. І наголосити на важливості систематичної підтримки гуманітарних ініціатив для українців у світі. 

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

У бюджеті України на культуру на наступний рік буде закладено трохи більше 8 млрд гривень - Карандєєв

Пріоритетами Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП) на наступний рік будуть збереження культурної спадщини та підтримка мистецької освіти в Україні.

Про це поінформував т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час пресконференції з нагоди 80-річного ювілею Національного заслуженого академічного народного хору України ім. Г.Г. Верьовки, що відбулася в пресцентрі Укрінформу.

"На наступний рік кошти, згідно з тими показниками, які були доведені Міністерством фінансів, будуть менші, ніж на цей рік десь на 160 млн (гривень - ред). Сума складе трохи більше 8 млрд на всю галузь", - сказав він.

Карандєєв зазначив, що понад 85% цих коштів спрямують на оплату праці та забезпечення роботи українських митців, "інша частина піде на оплату комунальних послуг і буквально трішки залишається на якість важливі речі".

За словами т.в.о. міністра, "важливими речами" міністерство визначило заходи з охорони та збереження культурної спадщини, підтримку мистецької освіти в Україні.

"Міністерство культури та інформаційної політики, формуючи бюджетний запит на наступний рік, визначило для себе, між іншим, два пріоритети. Передусім ми стараємося забезпечити максимально всі потреби наших установ і організацій у реалізації заходів з охорони, збереження та утримання нашої спадщини. Другий пріоритет - це питання мистецької освіти: планування того майбутнього, що за 5-10 років має відповідати рівню, який в нас був перед війною", - підкреслив Карандєєв.

Він констатував, що Україна відстає від європейських країн у частині розвитку освітніх процесів. За його словами, у цьому випадку йдеться про недостатню мистецьку та творчу складову у загальноосвітньому процесі. Карандєєв підкреслив, що "мистецтва в освіті має бути більше".

Як повідомляв Укрінформ, у Міністерстві культури та інформаційної політики планують відновити роботу агенцій, які займатимуться промоцією української культури за кордоном.

Відео: 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-