Луганщина сьогодні: що відбувається в області?

Луганщина сьогодні: що відбувається в області?

Укрінформ
19 липня, 10:30 - брифінг на тему: "Луганщина сьогодні: що відбувається в області?".

Організатори: Ukraine Media Center — Ukrinform.

Учасник: Артем Лисогор – начальник Луганської обласної військової адміністрації (онлайн).

Теми для обговорення:

  • Якою сьогодні є безпекова та гуманітарна ситуація в області?
  •  Злочини росіян на тимчасово окупованих територіях?

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали: 

Загарбники нічого не роблять для покращення ситуацію із забезпечення комунальними послугами на Луганщині – Лисогор

Загарбники нічого не роблять для того, аби покращити ситуацію із забезпечення населення комунальними послугами.

Як передає Укрінформ, про це начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор повідомив у ході брифінгу в Українському медіацентрі – Укрінформ.

«На окупованій території світло, вода, газ – усе без змін, ніхто там нічого робити не збирається. Керівництво ЛНР відзвітувало, що відновлено 27 точок водопостачання. У мене одне питання: «Де?». Тому що ми моніторимо ситуацію, і громадяни розповідають. То я й кажу, що це не відповідає дійсності», - розповів Лисогор.

За його словами, те ж саме стосується й більшості інших соціальних об’єктів.

«Як приклад. Дві аптеки всього відкрили в Сєвєродонецьку, і то навіть базового набору медикаментів там немає. Можна, звісно, замовити, і їх привезуть з Луганська. Тільки ціна відразу зростає на сто відсотків», - зазначив очільник Луганщини.

Крім того, люди, які знаходяться у смузі до 40-50 кілометрів вздовж лінії фронту, отримати швидку допомогу в разі потреби не зможуть. Лікарні або зруйновані ще під час наступу ворога, або облаштовані під лікування ворожих військових.

Як повідомляв Укрінформ, начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор розповів, що вода й світло з’являться в оселях мешканців Лисичанська тільки після «правильного» голосування на вересневих виборах.

Ворог постійно обстрілює деокуповані села й селища Луганщини – Лисогор

Деокупована територія Луганщини знаходиться під постійними масованими обстрілами ворога.

Як передає Укрінформ, про це начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор повідомив у ході брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Яка може бути ситуація в деокупованих селах і селищах, якщо вони постійно знаходяться під обстрілами? Дякувати Богові, що немає жертв, немає поранених. Рятує лише те, що люди ховаються в правильних місцях і тому залишаються неушкодженими. Усі заходи, щоб підтримати людей, які поки що відмовляються покинути небезпечні території, вживаються адміністрацією спільно з правоохоронними органами, з військовими», - наголосив Лисогор.

Він додав, що людям постійно доставляють воду, продукти харчування, предмети гігієни, пальне для генераторів.

«Там постійно знаходиться наш представник. Трішки ускладнилася доставка усього необхідного, але ми продовжуємо це робити, незважаючи ні на що. Тому що ворог б’є по логістиці, по Збройних силах і тупо б’є по населених пунктах», - зазначив очільник області.

Як повідомляв Укрінформ, російські війська за добу здійснили атаки на 14 областей України, є загиблі та поранені.

Загарбники сильно перебільшують показники «паспортизації» населення Луганщини – Лисогор

Даним, які оприлюднює окупаційна адміністрація Луганщини щодо видачі місцевим жителям паспортів РФ, вірити не можна.

Як передає Укрінформ, про це заявив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Ви ж розумієте, що тим цифрам, які надають окупанти, ми не збираємось вірити. Ще місяць тому вони доповіли, що паспортизували 1 мільйон 700 тисяч жителів області, у тому числі близько 700 тисяч на територіях, які були окуповані минулого року. У мене питання: кому вони тут роздавали свої паспорти?», - іронізує Лисогор.

За його словами, після 2014 року на підконтрольній Україні території Луганщини проживало близько 650 тисяч чоловік, після початку широкомасштабної російської агресії тільки в межах України зареєстровано понад 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб з області.

Лисогор нагадав, що росіяни періодично змінюють своє законодавство стосовно термінів «паспортизації».

«Перший недозакон, який прийняли в росії, сповіщав, що паспорти населення має отримати до 1 липня 2024 року. Усім, хто цього не зробить, загрожувала примусова депортація. Тепер у них вже стоїть 1 грудня цього року, і без російського паспорта взагалі нічого не можна буде зробити. Але й без закону вони тиснуть на людей постійно», - зазначив очільник Луганщини.

Як повідомляв Укрінформ, породіллі, які не отримали паспорт РФ, не можуть отримати допомогу від окупаційної влади – всупереч «законодавству» держави-агресора.

Луганська адміністрація вже працює над реєстрацією пошкодженого житла в окупованих містах – Лисогор

Визначити, наскільки пошкоджене житло громадян України в окупованій Луганщині наразі неможливо, але обласна адміністрація здійснює попередні кроки в цьому напрямку.

Як передає Укрінформ, про це начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор повідомив у ході брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Що стосується компенсацій за зруйноване житло. Ми спеціально для цього на території наших 18 хабів розгорнули діяльність 10 ЦНАПів і дев’яти віддалених робочих місць адміністраторів ЦНАПів, щоб там можна було отримати консультації по реєстрації, по наданню заяви, по складанню того пакету документів, які необхідні», - розповів Лисогор.

Утім, за його словами, оскільки територія Луганщини окупована, там не можуть діяти комісії з визначення шкоди. Тому йде робота спільно з урядом, готується постанова на найвищому рівні, щоб проводити оцінювання пошкоджень віддалено, зокрема з допомогою супутникових знімків.

«Загалом ЦНАПи вже отримали 37 тисяч заяв на отримання виплат по зруйнованому житлу, і робота ця продовжується. Більшу частину цих заяв – 21 тисячу – ми вже відпрацювали й зареєстрували у відповідній базі. Зрозуміло, компенсацію заявники отримають тільки після того, як їхні міста будуть звільнені, але загалом така практика має пришвидшити роботу майбутніх комісій», - зауважив очільник Луганської області.

Як повідомляв Укрінформ, на тимчасово захоплених територіях Луганської області російські загарбники замість того, щоб відновлювати зруйноване житло, планують побудувати ще 25 в’язниць.

Луганщина активно співпрацює з іноземними партнерами над проєктами відновлення – Лисогор

Багато іноземних партнерів готові прийти на допомогу Луганщині після її звільнення, а дехто вже зараз співпрацює з нами.

Як передає Укрінформ, про це начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор повідомив у ході брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Ми дуже багато працюємо по міжнародній підтримці – і з посольствами, і з окремими містами. У Луганщини залишилось багато побратимських зв’язків. Дуже дякую маршалку Любліна Ярославу Тавярському за те, що ми поновили наші старі відносини і підписали меморандум про співпрацю. І вже зараз отримали як 17 тонн гуманітарної допомоги, так і медичний автомобіль для потреб одного з наших районів», - розповів Лисогор.

Він додав, що найближчим часом представники п’яти луганських громад братимуть участь у великому міжнародному заході щодо відновлення України.

«Ми щодня зустрічаємося з представниками міжнародних організацій і фондів. Є вже підписані меморандуми і виділені гранти. У стадії підписання угоди щодо будівництва житла для переселенців. А головне питання, яке ми ставимо – це відбудова територій після їхньої деокупації», - зазначив очільник області.

За його словами, вже зараз разом з іноземними партнерами розробляються проєкти відновлення на звільнених територіях енергозабезпечення, водо- й газопостачання, і є підтримка таких проєктів на державному рівні.

Як повідомляв Укрінформ, Миколаїв отримав десять потужних генераторів для об'єктів критичної інфраструктури від міжнародних партнерів.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-