Підсумки саміту НАТО у Вільнюсі для України

Підсумки саміту НАТО у Вільнюсі для України

Укрінформ
17 липня, 11:00 - дискусія на тему: «Підсумки саміту НАТО у Вільнюсі для України».

Організатор: Громадська Ліга Україна-НАТО.

Учасники: Сергій Джердж – голова Громадської Ліги Україна-НАТО, голова Громадської ради при МЗС України, модератор; Вінета Кляйне - директор Центру інформації та документації НАТО в Україні; Карен МакТір - голова Представництва НАТО в Україні (НРУ); Аудрюс Скайстіс – президент Литовської асоціації Атлантичного договору (LATA); Григорій Перепелиця – український політолог, міжнародний конфліктолог, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень; Павло Ґрод - президент Світового Конґресу Українців (СКУ); Сергій Янчук - Громадська Ліга Україна-НАТО; Руслана Ліннік - секретар Громадської ради при МЗС України, Перший секретар відділу співробітництва у безпековій і оборонній сферах Департаменту ЄС і НАТО  МЗС України; Ігор Жданов - керівник проекту Інформаційна оборона Фонду «Відкрита політика», міністр молоді і спорту України (2014-2019 роки).

Питання до обговорення: 

  • Наслідки рішень Вільнюського саміту НАТО для України.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн .

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Акредитація триватиме до 10:00 17 липня 2023 року, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос

Підсумкові матеріали:

Голова Представництва НАТО пояснила значення для України скасування ПДЧ

Голова Представництва НАТО в Україні Карен МакТір заявила, що скасування Плану дій щодо членства в НАТО для України зробить річну національну програму співробітництва Україна–НАТО менш детальною та більш стратегічною.

Про це МакТір сказала під час дискусії на тему «Підсумки саміту НАТО у Вільнюсі для України» організованої Громадською лігою Україна-НАТО в Укрінформі.

«Так, ПДЧ скасовується, але залишається дуже важливий інструмент – це річна національна програма, яка є відповідальністю України, і там прописано дуже детально всі вимоги щодо реформування. Ця програма не є чимось новим для України, але ми плануємо, щоби вона стала трішки менш деталізованою, але більш розробленою в стратегічному плані. За її виконанням будуть слідкувати як експерти з НАТО, так й експерти з України», - заявила голова Представництва НАТО.

МакТір також додала, що для Представництва НАТО в Україні дуже важливо детально розуміти потреби української сторони щодо впровадження реформ.

«Ми цілком слідуємо порадам наших українських колег щодо того, як саме ми можемо зарадити у просуванні проєктів. Для Представництва НАТО в Україні надзвичайно важливо детально розглянути будь-яку проблему з усіх сторін, саме тому ми будемо раді провести зустрічі з представниками громадських організацій, щоб зрозуміти загальну картину ситуації», - зауважила МакТір.

Як повідомляв Укрінформ, лідери країн НАТО на Вільнюському саміті 11 липня оприлюднили підсумкове комюніке, у якому йдеться, що майбутнє України - в НАТО, і вона отримає запрошення до вступу, коли всі країни-члени з цим погодяться, а також будуть виконані відповідні умови.

Голова Представництва НАТО в Україні розтлумачила формулу «Допомагати Україні скільки, скільки потрібно»

Голова Представництва НАТО в Україні Карен Мактір пояснила, що формула «Допомагати Україні стільки, скільки потрібно» означає допомагати Україні, поки вона не переможе у війні з Росією.

Про це Мактір заявила під час дискусії на тему «Підсумки саміту НАТО у Вільнюсі для України», організованої Громадською Лігою Україна-НАТО в Укрінформі.

«Формула «Допомагати Україні стільки, скільки потрібно» означає бути з Україною, поки війна не завершиться, поки Україна не відновить свою суверенність та свої кордони, загальновизнані міжнародним співтовариством», - сказала Мактір.

Вона також наголосила, що країни-союзниці України незмінно повторюють цю формулу протягом 14-15 місяців, а це – знак послідовності підтримки України.

«Можливо, сигнал залишається одним і тим самим протягом останніх 14-15 місяців, але конкретна підтримка Україні змінилася, вона була переведена в більш практичну площину. Країни-члени НАТО допомагають з летальною зброєю, наприклад», - додала голова Представництва НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони США 7 липня оголосило про виділення нового пакета військової допомоги Україні загальним обсягом 800 мільйонів доларів, в який входять касетні боєприпаси. Крім того, Франція заявила 11 липня, що збільшить військову допомогу Україні на 170 млн євро та спростить процес постачання зброї.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-