Чи є надія повернути всіх українців додому?

Чи є надія повернути всіх українців додому?

Укрінформ
13 липня, 13:00 - панельна дискусія на тему: «Чи є надія повернути всіх українців додому?»

Організатори: Ukraine Media Center — Ukrinform.

Учасники: Карен Вайтінг - заступниця Представниці Агентства ООН у справах біженців в Україні (з питань захисту);  Аліна Хелашвілі - аналітикиня аналітичного центру Cedos; Любомир Мисів - заступник директора соціологічної групи «Рейтинг»; Олексій Позняк - завідувач відділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, кандидат економічних наук.

Теми для обговорення:

  •  Скільки українців сьогодні перебувають за кордоном?
  •  Плани  та  сценарії повернення українців додому.
  •  Головні перепони та стимули до повернення українців.
  •  Економічна та демографічна криза – сценарії розвитку країни.

Чому це цікаво?

Згідно з останніми даними УВКБ ООН, кількість українських біженців за кордоном становить 6,3 млн осіб. Більшість із них – жінки та діти.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Катастрофа на Каховській ГЕС не спричинила суттєвої хвилі біженців за кордон – ООН

Екологічна катастрофа, яка сталася внаслідок підриву росіянами греблі Каховської ГЕС, не спричинила суттєвої хвилі біженців за кордон, мешканці постраждалих Херсонської та Миколаївської областей переважно перемістилися всередині України.

Про це заявила заступниця Представниці Агентства ООН у справах біженців в Україні (з питань захисту) Карен Вайтінг під час панельної дискусії на тему: «Чи є надія повернути всіх українців додому?» в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

"Стосовно того, що якісь екстраординарні випадки можуть спричинити нові хвилі міграції, то таким випадком, наприклад, було руйнування греблі Каховської ГЕС. Люди, які були переміщені з Херсонської та Миколаївської областей, перемістилися всередині України, вони не виїхали за кордон. Тобто ми не побачили якоїсь суттєвої хвилі міграції за кордон", - сказала Вайтінг.

Вона зазначила, що країни ЄС та Молдова залишаються готовими до прийому нових біженців з України.

"Але ми не очікуємо і не спостерігаємо суттєвих переміщень населення навіть всередині України", - констатувала заступниця Представниці Агентства ООН у справах біженців в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, уночі 6 червня російська армія підірвала греблю Каховської ГЕС. За фактом підриву правоохоронці розпочали розслідування за статтею про екоцид. В Укргідроенерго заявили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), кількість біженців з України, зареєстрованих для тимчасового захисту або в аналогічних національних схемах захисту в Європі, станом на 28 березня 2023 року сягнула 5 млн 8,28 тис. осіб.

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-