Ставлення бізнесу до антикорупційної податкової реформи

Ставлення бізнесу до антикорупційної податкової реформи

Укрінформ
11 липня, 13:00 - пресконференція на тему: «Ставлення бізнесу до антикорупційної податкової реформи».

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Учасники: Анастасія Шуренкова - експертка з досліджень, дослідницька агенція Info Sapiens; Мар'ян Заблоцький - член комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики; Олег Гавриш - головний консультант кабінету керівника Офісу Президента України; Анатолій Амелін - директор програми «Економіка» аналітичного центру «Український інститут майбутнього»; Михайло Лавровський - директор Інституту економічного лідерства.

Чому це цікаво?

Під час пресконференції буде презентовано дослідження громадської думки, проведене компанією Info Sapiens щодо необхідності проведення Антикорупційної податкової реформи.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Майже 90% українського бізнесу вдаються до схем оптимізації податків - дослідження

Більше половини бізнесу вважає, що сплачувати всі податки без так званої оптимізації в Україні неможливо, а до тих чи інших схем вдаються до 90% підприємств.

Про такі висновки за результатами опитування, проведеного дослідницьким агентством InfoSapiens, повідомила на пресконференції в Медіацентрі Україна - Укрінформ експертка агентства Анастасія Шуренкова.

За її словами, у межах дослідження опитали 500 власників та керівників підприємств - юридичних осіб, які зареєстровані і провадять діяльність в Україні; з них по 150 представників мікро- й малого бізнесу та 200 - великого і середнього. При цьому 70% респондентів зазначили, що не задоволені чинною системою оподаткування, а більше половини вважають неможливою сплату встановлених податків у повному обсязі без використання тіньових схем з “оптимізації”.

“Відповідаючи на запитання, чи можуть більшість бізнесів у вашій сфері ефективно працювати і сплачувати всі податки, не вдаючись до оптимізації податкового навантаження, 56% опитаних зазначили, що це неможливо. Меншою мірою із цим погоджується середній бізнес. Найбільше ж потерпає малий та мікробізнес, де ця частка ще більша. Приміром, 58% представників мікробізнесу вважають, що працювати без оптимізації нереально”, - розповіла Шуренкова.

Вона додала, що частка тих, хто однозначно відповів, що робота у їхніх галузях без оптимізації податків все ж можлива, - лише 9%. Ще кожен третій респондент відповів із застереженнями: “так, певною мірою”.

“Звідси висновок: майже 90% вітчизняного бізнесу вдається до певних схем оптимізації”, - додала експертка.

Найпоширенішою схемою вона назвала оптимізацію податків на зарплату (податки на фонд оплати праці та єдиний соціальний внесок). Однак доволі часто бізнес вдається і до схем оптимізації податку на прибуток та ПДВ.

При цьому українські підприємці переконані, що за умови продовження чинної податкової політики повний вихід бізнесу з “тіні” неможливий. Натомість абсолютна більшість керівників і власників підприємств, за словами Шуренкової, підтримує проєкт Антикорупційної податкової реформи “10-10-10”, яка зробить податкову оптимізацію неефективною та непотрібною.

Серед опитаних 84% погоджуються з необхідністю реформування. При цьому 60% респондентів назвали критично необхідними такі аспекти реформи, як спрощення адміністрування бізнесу та детінізація підприємницької діяльності. Крім того, 77% опитаних висловилися за зниження ставок ПДВ та податку на прибуток до 10% або нижче. На думку учасників опитування, зниження потребують і податки на заробітну плату.

“Відповідаючи на запитання, які саме податки варто було б знизити, щоб заохотити бізнес відмовитися від схем оптимізації, 68% опитаних назвали податки на заробітну плату. За те, що треба знизити ПДВ, висловилися 50% опитаних, а за зниження податку на прибуток – 44%. Кожен п'ятий опитаний (19%) вважає, що необхідно знизити всі три податки”, - йдеться в матеріалах дослідження.

Як повідомлялося, Антикорупційна податкова реформа, або “реформа “10-10-10” - це проєкт змін до Податкового кодексу та низки інших законодавчих і нормативних актів, що передбачає зниження основних ставок податків для бізнесу до середнього рівня у 10%. Ініціатор проєкту, заступник керівника Офісу президента з питань економіки Ростислав Шурма, вважає, що такий крок сприятиме легалізації доходів та покращенню інвестиційного клімату в Україні.

Бізнес підтримує зниження ПДВ і податку на прибуток до 10% та податку на зарплати до 20%

Український бізнес розраховує, що результатом податкової реформи буде зниження податків на додану вартість та на прибуток до 10%, а оподаткування зарплат зменшиться принаймні до 20%.

Про це експертка з досліджень дослідницької агенції Info Sapiens Анастасія Шуренкова повідомила на пресконференції в Медіацентрі Україна -Укрінформ на тему “Ставлення бізнесу до Антикорупційної податкової реформи”.

Експертка послалася на дані опитування 500 власників та керівників підприємств - юридичних осіб (по 150 представників мікро- й малого бізнесу та 200 - великого і середнього), проведеного фахівцями агенції у формі глибинного інтерв’ю.

З’ясувалося, що бізнес зацікавлений у зниженні податкового навантаження принаймні до 10% і вважає, що саме нинішні високі ставки податків змушують підприємства вдаватись до всіляких схем оптимізації.

“Ми запитували, що потрібно, аби бізнеси - такі, як ваші, - відмовилися від оптимізації. Більшість сказали, що передовсім треба знижувати податки на зарплату. Оптимальна ставка - 20% (щодо зарплати “на руки”). Тобто, якщо я працюю в компанії і мені мають заплатити 1000 гривень, то ще 200 гривень компанія згодна сплатити як податок. Але не ще одну тисячу чи 500 гривень, як зараз. У сегменті середнього бізнесу багато людей готові платити до 25%. Коли ж казати про бажану ставку ПДВ, представники бізнесу майже одностайні: ставка не має перевищувати 10%. Є й ті, хто взагалі за скасування податку на додану вартість. Але ми розуміємо, що в кожній вибірці є до 5% людей, котрі відповідають якось інакше”, - розповіла Шуренкова.

Така ж ситуація і з податком на прибуток. При цьому частина мікробізнесу готова “чесно” сплачувати за ставкою до 15%.

Приблизно таку схему оподаткування і пропонує і Антикорупційна податкова реформа, відома також під назвою “реформа 10-10-10”, наголосила дослідниця.

Як повідомлялося, ініціатором проєкту податкових змін, який передовсім передбачає зниження ставок основних податків на прибуток для бізнесу, є заступник голови ОПУ з економічних питань Ростислав Шурма. Запропонований варіант реформи також передбачає обмеження повноважень фіскальних органів та забезпечення невідворотності покарання за економічні злочини для протидії корупції.

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-