Підвищення податків та ціни на пальне – як змінюється ситуація

Підвищення податків та ціни на пальне – як змінюється ситуація

Укрінформ
10 липня, 14:00 - брифінг на тему: "Підвищення податків та ціни на пальне – як змінюється ситуація ".

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікер: Сергій Куюн - директор консалтингової групи «А95».

Теми для обговорення:

  • Повернення ПДВ на пальне та довоєнні акцизи – коли чекати цінового піку?
  • Статистика першого тижня нових податків – про що кажуть наявні цифри?

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Російське пальне продовжує потрапляти на український ринок – експерт

Незважаючи на доповнення Постанови №1147 на український ринок продовжує потрапляти пальне російського походження.

Про це повідомив директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

«У травні Кабінет Міністрів прийняв Постанову №1147, якою посилив контроль за документацією на нафтопродукти. Зокрема, там є вимога надавати сертифікат про походження продукту, відповідно цей крок мав свій результат. Наприклад, у травні постачання дизпального з Туреччини зменшилося на 50%. Але бачимо й інший результат. Постачальники газу і дизелю адаптувалися, вони почали підкладати цілком нормальні зовні сертифікати і, відповідно, знову таки везти в Україну російські продукти», – сказав Куюн.

За його словами, основні українські постачальники, зокрема Латвія, Литва та Польща є великими імпортерами російського скрапленого газу, також Туреччина, яка купує в Росії щомісяця близько мільйона тонн дизельного пального. Тому зараз йде мова про посилення контролю походження нафтопродуктів.

«Важливо, щоб митниця мала додаткові повноваження, для того, щоб не тільки вимагати сертифікат про походження, а і вторинні документи, наприклад, транспортні, які покажуть, звідки газ взявся у самого постачальника», – наголосив експерт.

Також Міністерство енергетики зараз працює над тим, щоб запровадити в Україні технічний регламент на скраплений газ, що може стати одночасно і бар'єром на шляху потрапляння російського пального сумнівної якості, зокрема скрапленого газу, на український ринок.

Як повідомлялося, 9 травня 2023 року Кабінет Міністрів доповнив Постанову №1147 з метою заблокувати потрапляння російського палива, нафти та нафтопродуктів в Україну. Постанова передбачає, що паливо невизначеного походження не зможе потрапити на український ринок.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-