Громадяни України в Польщі та на польському ринку праці. Нові виклики та перспективи

Громадяни України в Польщі та на польському ринку праці. Нові виклики та перспективи

Укрінформ
30 травня, 12:00 - презентація дослідження: «Громадяни України в Польщі та на польському ринку праці. Нові виклики та перспективи».

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Учасники: Марцін Колодзейчик - директор департаменту міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL; Маргарита Ситник - речниця Міграційної платформи EWL.

Теми для обговорення:

  • Як змінився портрет громадян України, які проживають у Польщі?
  • Чи збираються громадяни України залишитися в Польщі на тривалий час? Що до цього стимулює?
  • Чи планують подавати документи на постійне проживання у Польщі та на польське громадянство? 
  • Що найбільше мотивує українців повернутися в Україну після закінчення війни? Скільки громадян України планує повернення?
  • Чи змінився відсоток громадян України, які працюють за кваліфікацією?
  • Як громадяни України в Польщі оцінюють своє фінансове становище?

Чому це цікаво? Це перше соціологічне дослідження, яке виявляє настрої та наміри біженців з України до Польщі (тих, хто прибув після 24 лютого 2022 року), а також мігрантів з України, які прибули до Польщі до повномасштабного вторгнення. Опитування є джерелом знання про плани мігрантів щодо життя та роботи після закінчення війни. Дослідження створено після аналізу результатів соціологічного опитування, проведеного 4-13 березня 2023 року Міграційною платформою EWL, Фундацією EWL та Центром східноєвропейських студій Варшавського університету. Загалом опитано 500 повнолітніх громадян України, які зараз перебувають у Польщі.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Планують повернутися додому в ближчій чи довшій перспективі 62% українців у Польщі - дослідження

В Україну планують повернутися у ближчій чи довшій часовій перспективі 62% українців у Польщі, зокрема, через переживання за близьких і брак коштів на проживання.

Про це свідчать дані соціологічного дослідження «Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики і перспективи», представлені в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Його автори – Міграційна платформа EWL, Фонд підтримки мігрантів на ринку праці EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету – вказали, що 60% опитаних становлять довоєнні мігранти, 40% - воєнні біженці після 24 лютого 2022 року.

67% респондентів становлять жінки, серед воєнних біженців жінки склали 92%. 50% опитаних громадян приїхали до Польщі з дітьми, а 35% українців, які проживають в Польщі, добре володіють польською мовою.

Дослідники зауважили, що 62% опитаних планують повернутися в Україну в ближчій чи довшій часовій перспективі. Водночас серед воєнних біженців бажання залишитися в Польщі виявили 30%. Також 50% українців у Польщі заявили про намір подавати документи на отримання посвідки на проживання.

Серед стимулів залишитися в Польщі респонденти обрали: «у мене є друзі, знайомі в Польщі», «поляки доброзичливі до громадян України», «Польща є найближчим у культурному плані сусідом», «наші мови схожі», «у Польщі легше знайти роботу». Тоді як залишитися в Польщі респондентам заважає: «переживання за близьких в Україні», «брак коштів для проживання», «труднощі в пошуку роботи», «труднощі в доступі до медицини», «економічна ситуація в Польщі» та «слабке знання польської мови» (останнє обрали 10% відсотків довоєнних мігрантів та 25% воєнних біженців).

Опитування проводилося серед довоєнних мігрантів та воєнних біженців у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Ґданську, Познані, Любліні, Жешуві, Бидґощі, Ґожуві, Олмжі, Тарнові, Тчеві, Ополе, Устроні, Шидловці та Вадовіце 4-13 березня 2023 року методом безпосередніх інтерв’ю F2F українською мовою. У ході дослідження було опитано 500 осіб.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-