Як агенції ООН разом із громадськими організаціями допомагають українцям боротися з ВІЛ під час війни

Як агенції ООН разом із громадськими організаціями допомагають українцям боротися з ВІЛ під час війни

Укрінформ
25 травня, 14:30 - пресконференція на тему: «Як агенції ООН разом із громадськими організаціями допомагають українцям боротися з ВІЛ під час війни».

Організатори: провідні агенції ООН, БО «100% Життя».

Учасники: Роман Гайлевич - директор UNAIDS в Україні; Нушик Етьємезян - голова відділу захисту World Food Programme (Всесвітньої продовольчої програми ООН) в Україні; Богдан Підвербецький - UNFPA, радник з питань сексуального та репродуктивного здоров’я; Ігор Семененко - національний спеціаліст Бюро ВООЗ в Україні з питань ВІЛ та гепатитів; Дмитро Шерембей - голова Координаційної ради БО «100% Життя»; Валерія Рачинська - керівниця відділу з прав людини, гендеру та розвитку спільнот БО «100% Життя».

Теми до обговорення:

  • Яку саме допомогу можуть отримати люди, які живуть з ВІЛ, а також інші вразливі категорії населення, від громадських організацій і партнерів-агенцій ООН?
  • Чому важлива допомога вразливим до ВІЛ групам населення?
  • Які саме агенції ООН допомагають українцям із ВІЛ та тим, хто опинився у скрутному становищі?
  • Статистика та перспективи подальшої підтримки українців, зокрема на деокупованих територіях.

Довідково. Зокрема, в рамках проєкту із World Food Programme БО “100% Життя”  з початку повномасштабного вторгнення надала допомогу сотням тисяч українців. Це і продуктові набори для лікарень, геріатричних пансіонатів, шелтерів, а також дитяче харчування та допомога вразливим категоріям населення: людям, які живуть із ВІЛ, сім’ям у складних життєвих обставинах, пенсіонерам, мешканцям прифронтових та звільнених від окупантів зон, переміщеним родинам.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація ЗМІ за тел.: 067 919 75 76 (Олександра Тіторова), 067 465 54 26 (Наталя Красненкова).

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Понад 10 років в Україні спостерігається стійке зниження смертності від ВІЛ/СНІД – UNAIDS

З 2010 по 2021 рік в Україні спостерігається стійке зниження смертності від ВІЛ/СНІД.

Про це на пресконференції в Укрінформі сказав директор UNAIDS в Україні Роман Гайлевич.

"За останні 20 років вдалося забезпечити доступ до лікування ВІЛ-інфекції всім людям, яким було поставлено діагноз ВІЛ. І вже 10 років в Україні спостерігається стійке зниження смертності від СНІДу. За розрахунками UNAIDS, з 2010 по 2021 рік оціночна кількість смертей в Україні від СНІДу знизилася на 81% з 14 тис. до 2,8 тис", - сказав Гайлевич.

Він наголосив, що це сталося можливим завдяки появі високоефективної антиретровірусної терапії, яка дозволила перекваліфікувати спочатку смертельне захворювання в хронічне.

Гайлевич зауважив, що повномасштабне російське вторгнення в Україну кардинально змінило умови життя людей з ВІЛ.

Він подякував медичним працівникам, працівникам соціальної сфери, в тому числі, тим, які працюють в недержавному секторі, за підтримку людей з ВІЛ.

"На сьогодні ми констатуємо, що всі пацієнти, які живуть з ВІЛ, на контрольованій території України, продовжують отримувати лікування. На кінець минулого року таких було 118 тисяч. Також люди, яким вперше поставили такий діагноз, могли розпочати лікування", - сказав Гайлевич.

Він додав, що з минулого року був створений надзвичайний фонд UNAIDS для допомоги організаціям, які надають ВІЛсервіс-послуги в Україні, його метою була допомога цим організаціям.

"Ми підтримали біля 30 проєктів в 16 містах України. Ресурси йшли на те, щоб надати нашим партнерам бензин для доставки гуманітарної допомоги та ліків, якщо чийсь офіс постраждав, ми допомагали з ремонтом, як це було у Чернігові, Києві, необхідність облаштувати укриття чи забезпечити засобами зв'язку", - сказав Гайлевич.

Також, як додав він, оскільки багато організацій ООН зіткнулися з великою кількістю біженців, постало питання їх розміщення. За підтримки UNAIDS було створено та облаштовано 12 шелтерів, 2 з яких для людей, що живуть з ВІЛ, 3 для жінок з дітьми, 5 для представників ЛГБТ-спільноти. Зараз ці шелтерів надають послуги з психосоціальної, юридичної допомоги, окрім послуг з розміщення.

Окрім цього, UNAIDS допоміг у закупівлі 50 джерел безперебійного живлення - від великих генераторів до зарядних станцій, як в лікарнях, так і у відділах організацій ООН, які працюють у наближених до лінії фронту населених пунктах.

Також UNAIDS надав підтримку біля 400 ВІЛ-позитивних матерям, діти яких отримали гуманітарну допомогу тощо.

Загалом UNAIDS надав допомоги на суму біля 1 млн доларів.

Як відомо, в Україні працює 25 агенцій ООН, деякі з них ведуть роботу з людьми, які живуть з ВІЛ та їх сім'ями.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-