Чи зможе Україна стягнути з Росії компенсації за збитки довкіллю?

Чи зможе Україна стягнути з Росії компенсації за збитки довкіллю?

Укрінформ
24 травня, 11:00 - круглий стіл на тему: «Чи зможе Україна стягнути з Росії компенсації за збитки довкіллю?».

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Учасники: Олександр Ставнійчук - начальник відділу у Міндовкілля; Дмитро Заруба - перший заступник голови Держекоінспекції, представник Офісу Генерального прокурора; Олег Листопад - ГО Мережа захисту національних інтересів АНТС; Андрій Демиденко - член Робочої групи при Оперативному штабі ДЕІ, кандидат фізико-математичних наук (онлайн); Богдан Мазурок - представник Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального Прокурора України.

Актуальні питання:

  • Чи дозволяють чинні офіційні методики об’єктивно порахувати збитки довкіллю від російської агресії?Чи будуть ці обрахунки та докази прийняті у міжнародних судах?
  • Чи можуть існуючі на сьогодні міжнародні юридичні механізми та законодавство забезпечити перемогу України у судах проти російських військових злочинців щодо отримання компенсацій за шкоду довкіллю?

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Росія завдала збитків українському довкіллю на 8 трлн грн

Сума збитків, завданих РФ надрам, атмосферному повітрю, водним та земельним ресурсам України, вже сягає 8 трлн гривень.

Про це повідомив заступник начальника управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Ставнійчук під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

«На сьогодні збитки, завдані атмосферному повітрю, воді та землі, становлять вже майже 2 трлн грн. Збитки по надрах - вже близько 6 трлн грн. Проте робота триває, ми всі розуміємо, що основна мета – отримати репарації за ці збитки. Але, звісно, ми хочемо уніфікувати всі підходи на міжнародному рівні», – сказав Ставнійчук.

Він нагадав, що для підрахунку використовуються сім методик, розроблених Державною екологічною інспекцією та Державною службою геології та надр.

Для вдосконалення цих методик Міндовкілля збирає інформацію та аналізує всі напрацювання міжнародних експертів, працює над директивами ЄС.

«Я вважаю, що ці методики, які є зараз, частково будуть змінені після напрацювань. Тобто і міжнародні експерти, і наші фахівці - всі працюють для того, щоб удосконалити максимально ці документи. А зараз основне наше завдання – це збирати кейси. Не буде великою проблемою щось перерахувати потім. Проте важливо, щоб у нас була достатня доказового база, яка в подальшому буде задіяна для того, щоб отримати всі ці відшкодування в суді», - додав Ставнійчук.

Як повідомлялося, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів розпочало перевірку-скринінг природоохоронного національного законодавства на відповідність праву ЄС.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-