Читання задля демократії

Читання задля демократії

Укрінформ
25 травня, 13:00 - міжнародна конференція на тему: «Читання задля демократії».

Організатори: Universal Reading Foundation (Польща), Міністерство культури та інформаційної політики України, Український інститут книги, Ukrainian Library Association, National Centre for Culture, Federation of European Publishers, EU Read, International Book Fair in Warsaw, Polish Chamber of Books, Summit Kniga, Vsesvit Magazine, World Book Day, SavED Foundation, National Literacy Trust, Stiftung Lesen, Club of Catholic Intelligentsia, Legimi.

Учасники: Олександр Ткаченко - міністр культури та інформаційної політики України; Марія Гебріел - європейський комісар з інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді; Олександра Коваль - директорка Українського інституту книги; Ганна Новосад - SavED Foundation (Україна); Dr. Tomasz Makowski - Національна бібліотека (Польща); Dr. Joerg Maas - EU Read - Stiftung Lesen (Німеччина); Prof. Barry Zuckerman - Бостонський медичний центр, Reach Out and Read (США); Prof. Maryanne Wolf - Каліфорнійський університет (США); Cassie Chadderton - World Book Day (Великобританія); Fiona Evans - National Literacy Trust (Великобританія); Марія Дескур - Universal Reading Foundation (Польща).

Коротко. Учасники конференції обговорять вплив читання на всі сфери життя людини та суспільства, а також про можливі шляхи поширення читання як життєвої практики серед українців.

Чому це важливо?

Читання книг — найефективніший інструмент для розвитку соціального капіталу та інклюзії, розвитку вчених, підприємців та винахідників.Дослідження в педіатрії, психології, соціальних науках, неврології та освіті показують, що читання навчає критично мислити, розуміти складні значення та накопичувати дані, одночасно сприяючи емпатії та командній роботі.

Відновлення галузі книговидання та промоції читання в Україні має включати план відновлення бібліотек, запровадження на міжнародному рівні програм домашнього читання.

Більше інформації за посиланням: https://mkip.gov.ua/news/9192.html?fbclid=IwAR37_xR0JBnqz4qb2l90Z6jZx2_P-NRZM48bvW4BqCkfgFGqU0c8YGBiCQ4

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Важливо не оминути книговидавництва в потоці допомоги Україні – перша леді Польщі

Потрібно зробити все, щоб у потоці допомоги Україні не оминути книговидавництва, адже агресор цілеспрямовано вдаряє в цей найвразливіший фрагмент демократії та свободи.

Про це заявила дружина Президента Польщі Агата Корнгаузер-Дуда під час звернення до міжнародної конференції «Читання задля демократії», яка відбулася в Укрінформі.

«Ми повинні дати шанс українським дітям, інвестуючи в читання в їхній країні. У результаті російської агресії знищено понад 200 бібліотек. Це цілеспрямовані дії агресора, аби вдаряти в найвразливіший фрагмент демократії та свободи. Ми мусимо зробити все, щоб у потоці допомоги, яка надається Україні, не оминути також і видавництв», - сказала дружина польського президента.

Вона зауважила, що її країна старається якомога краще піклуватися про дітей біженців, яким поляки створюють можливість для продовження навчання. Як приклад, Корнгаузер-Дуда згадала спільний з Оленою Зеленською проєкт із підтримки Польського й Українського інститутів книги. Його результатом, за словами першої леді, стала публікація літератури для українських дітей, що надійшла до публічних бібліотек у всій Польщі.

Як повідомляв Укрінформ, один із проєктів під патронатом першої леді Олени Зеленської «Книжки без кордонів» реалізують уже в 37 країнах, загалом на 170 поличках вже є 44 тисячі книжок.

Підвищення рівня читання сприятиме формуванню в Україні громадянського суспільства - Ткаченко

Розвиток критичного мислення та аналізу інформації, раціональний підхід, що базується на даних і фактах, є базою демократичного суспільства і формується, серед іншого, читанням.

Про це сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на міжнародній конференції "Читання задля демократії", повідомляє Укрінформ.

"Хоча Україна на даний момент переживає дуже інтенсивний процес збройної агресії з боку Російської Федерації, ми не можемо забувати, що розвиток критичного мислення та аналізу інформації, раціональний підхід, що базується на даних і фактах, є базою демократичного суспільства", - сказав він

На його думку, формуванню критичного мислення сприяє, у тому числі, розвиток читання.

Міністр розповів про стратегію підвищення рівня читання в Україні, наголосивши, що її ідеєю є свідомий вибір книг українцями, гармонійний розвиток особистості й посилення критичного мислення.

"Ми повинні заохочувати сім'ї, наших громадян, щоб рівень читання не знижувався, тому що це - майбутнє нашого суспільства", - підкреслив Ткаченко.

Міністр переконаний, що підтримка сімей, дітей і дорослих у контексті читання сприятиме формуванню європейського громадянського суспільства в Україні.

Водночас він додав, що в Україні, попри розв'язану Росією війну, книги продовжують видаватися.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-