Ефективність врядування для відновлення громад Миколаївщини та Чернігівщини

Ефективність врядування для відновлення громад Миколаївщини та Чернігівщини

Укрінформ
18 травня, 14:30 - пресконференція на тему: «Ефективність врядування для відновлення громад Миколаївщини та Чернігівщини».

Організатори: ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва», ГО «Доброчин» (м. Чернігів).

Учасники: Михайло Золотухін - директор ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва», модератор; Наталія Дрозд - директор ГО «Доброчин» (м. Чернігів).

Запрошені: представники місцевих рад  Миколаївської (Березанська селищна, Вознесенська міська та Коблівська сільська ТГ), Чернігівської (Городнянська та Менська міські, Ріпкинська селищна ТГ) та інших областей України, що постраждали від воєнних дій.

Питання до обговорення: 

  • Які виклики належного врядування заважають ефективному відновленню громад;
  • Як залучити мешканців, зокрема молодь, у процеси відновлення територіальних громад.

Організатори зазначають, що обговорення відбудеться за результатами просування місцевими активістами рекомендацій громадських аудитів щодо ефективності врядування у Березанській, Вознесенській Коблівській громадах Миколаївщини та Менській, Городнянській, Ріпкинській громадах Чернігівщини.

Довідково. ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» та ГО «Доброчин» (м. Чернігів) – учасники «Мережі ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії». Захід відбудеться у межах проєкту «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення ТГ», який реалізовано ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні при партнерстві з ГО «Доброчин» (м. Чернігів») та  в рамках діяльності коаліції «Мережа ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії». Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Акредитація триватиме до 17:00 16 травня 2023 року. Для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Вознесенська громада на Миколаївщині залучає до процесу відновлення молодь та ВПО

Вознесенська громада на Миколаївщині залучає до процесу відновлення молодь, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб. Натомість на Чернігівщині через порушені шляхи економічного розвитку громадам доводиться шукати інші напрямки підприємницької діяльності.

Про це під час пресконференції в Укрінформі «Ефективність врядування для відновлення громад Миколаївщини та Чернігівщини» 18 травня розповіли головний спеціаліст відділу стратегічного планування та розвитку Вознесенської міської ради Рита Жукова і представник громадської організації «Доброчин» Олександр Підгорний.

«Ми у себе в громаді створили молодіжну раду, куди увійшли 33 активісти, адже вважаємо залучення молоді до урядування дуже важливим для створення життєздатної громади. Ці люди долучаються до робочих груп з відновлення нашої громади і також реалізують свої ініціативи. Зокрема, зараз ми навчаємо їх проєктному менеджменту із зеленого відновлення», - сказала Жукова.

За її словами, за останній рік реалізовано п’ять проєктів, на які залучено 1,3 млн грн.

Зокрема, це проєкт "БУРТАБІР", в рамках якого волонтери з різних куточків країни та місцеві активісти відновили у будинках місцевих мешканців шість дахів, пошкоджених обстрілами.

"У рамках цього проєкту ми організовували екскурсії та концерт у відремонтованому нами бомбосховищі, який приніс 100 тисяч гривень благодійних коштів, що були використані для потреб постраждалих мешканців ОТГ. Загалом у Вознесенській громаді внаслідок бойових дій було пошкоджено 700 будинків", - зазначила Жукова.

Також за участю молоді облаштовано зону відпочинку на річці Південний Буг. Зокрема, встановлено пірс, лежаки, волейбольний майданчик, вивезено сміття.

Крім того, брали участь у реалізації екологічного проєкту «Компостуй, громаду гуртуй», в ході якого встановили компости для листя у парку. Це дуже важливо, адже у громаді є проблеми з утилізацією сміття, і як результат – міське звалище переповнене.

А ще було організовано благодійний бранч з випікання піци, щоб зібрати 10 тисяч гривень. На ці кошти проведено вечорниці для молоді з числа ВПО. Таким чином, з ними ближче познайомилися і мотивували їх для участі у відновленні громади.

Своєю чергою експерт Олександр Підгорний зазначив, що якщо на Миколаївщині акцент робиться на нових проєктах з відбудови, то на Чернігівщині свої особливості, зокрема через перерваний економічний зв'язок з Білоруссю.

«Чернігівщина в плані відновлення громад на сьогодні відрізняється від інших регіонів. Адже тут є порожні села, людей звідти виселили через постійні обстріли. Також повністю закритий кордон з Білоруссю, не працюють митниці і прикордонні переходи, навкруги яких вирувало економічне життя. Раніше білоруси їхали сюди – піднімали бізнес, наші – возили товари туди», - сказав він.

За словами експерта, зараз прикордонні громади регіону перебувають у глухому куті. Адже шляхи економічного розвитку порушені, треба шукати інші напрямки підприємницької діяльності. Потрібні різні механізми залучення молоді й інших категорій громадян до процесу відновлення, та поки важко сказати, як це зробити.

«Якщо, скажімо, для Миколаївщини важливі нові проєкти по відбудові знищеного, то у прикордонні Чернігівщини села стоять цілі, але людей там немає. Хочеться, щоб і центральна, і місцева влада звернула увагу саме на ці особливості при відновленні прикордоння», - наголосив Підгорний.

Захід відбувся у межах проєкту «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення ТГ», який реалізовано ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні при партнерстві з ГО «Доброчин» (м. Чернігів») та в рамках діяльності коаліції «Мережа ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії».

Відео:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-