Херсонщина: поточна ситуація в місті та регіоні

Херсонщина: поточна ситуація в місті та регіоні

Укрінформ
24 квітня,13:30 - брифінг на тему: "Херсонщина: поточна ситуація в місті та регіоні". 

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікер:  Прокудін Олександр - начальник Херсонської військової обласної адміністрації (онлайн).

Актуальні питання:

– Яка зараз безпекова та гуманітарна ситуація в регіоні?

– Рух спротиву у тимчасово окупованих регіонах Херсонщини?

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

На Херсонщині через обстріли загалом пошкоджено та зруйновано понад 6 тис. цивільних об’єктів

На Херсонщині через обстріли загалом пошкоджено чи зруйновано понад 6 тисяч цивільних об’єктів, гуманітарна ситуація на деокупованій території – середньої складності.

Як передає Укрінформ, про це на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомив начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Якщо говорити загалом, то через російські обстріли в області пошкоджено або зруйновано зараз 6093 цивільні об’єкти», - зазначив Прокудін.

Зокрема, за його словами, це 4210 житлових будинків і 203 освітні заклади.

Гуманітарну ситуацію на деокупованій території області Прокудін оцінив як «середньої складності» та підкреслив, що населення забезпечене продуктами харчування.

Також Прокудін зазначив, що на деокупованій території розміновано (гуманітарне розмінування) 32 тис. га. Наразі там перебуває 15 тисяч дітей.

На звільненій від ворога території щодня ведуться роботи з відновлення комунікацій, відновлення критичної інфраструктури, нині у 154 населених пунктах з 228 є світло, хоча на перший день деокупації «це було нуль». Загалом вже до мережі під’єднали майже 189 тис. абонентів, що становить 85% від загальної кількості, додав Прокудін.

Як повідомляв Укрінформ, ЗСУ визволили правобережну частину Херсонської області, зокрема місто Херсон. Частина області, розташована на лівому березі Дніпра, тимчасово захоплена російськими військами.

На загарбаній території Херсонщини ворог планує обмежити доступ до медпослуг місцевих жителів, які не отримали паспортів рф

На захопленій ворогом території Херсонщини місцевих мешканців змушують брати російські паспорти, погрожуючи тим, що з травня їм відмовлятимуть у наданні медичних послуг та у перетині російських блокпостів, така примусова паспортизація є воєнним злочином.

Як передає Укрінформ, про це на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомив начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Нам відомо, що росіяни посилюють роботу з примусової паспортизації жителів лівобережжя Херсонщини, що також є воєнним злочином, з травня людей, які не мають паспорти російської федерації планують обмежити в правах, їх не пропускатимуть на російських блокпостах, і відмовлятимуть в обслуговуванні у лікарнях тощо», - каже начальник ОВА.

Він підкреслив, що викрадення, мародерство, незаконне ув’язнення цивільних, катування, вбивства – це жахлива реальність для жителів тимчасово окупованих територій області. Непоодинокі випадки, коли місцевих мешканців кидали «на підвал» тільки за те, що вони комусь не сподобалися.

Прокудін також зазначив, що на загарбаній росіянами території деякі ворожі підрозділи ротуються, але загальна чисельність їх особового складу залишається такою, як була.

Як повідомляв Укрінформ, ЗСУ визволили правобережну частину Херсонської області, зокрема місто Херсон. Частина області, розташована на лівому березі Дніпра, тимчасово захоплена російськими військами.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-