Нові можливості добровільної участі в пенсійному страхуванні

Нові можливості добровільної участі в пенсійному страхуванні

Укрінформ
29 березня, 11:00 - брифінг на тему: «Нові можливості добровільної участі в пенсійному страхуванні».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікери: Оксана Жолнович - міністр соціальної політики України; Юлія Соколовська - заступниця керівника Офісу Президента України; Євген Капінус - голова правління Пенсійного фонду України.

Чому це актуально?

Мінсоцполітики та Пенсійний Фонд реалізували можливість для людей брати участь у пенсійному страхуванні навіть за неможливості працювати в Україні. Так, завдяки ухваленому раніше Закону № 2734, українці отримали змогу сплачувати страхові внески, в тому числі з-за кордону на свою користь, чи на рахунки інших людей. Як скористатися новими інструментами будемо говорити під час брифінгу.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform

Підсумкові матеріали:

Механізмом добровільної сплати страхових внесків до пенсійної системи вже скористалися понад 100 людей – ПФУ

Добровільні страхові внески, які дозволяють збільшити пенсійні виплати, вже зробили 103 людини, з яких 14 здійснили платежі на користь інших осіб.

Про це під час брифінгу у медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив голова правління Пенсійного фонду Євгеній Капінус.

«Уже 103 людини здійснили добровільні внески у солідарну пенсійну систему, з них 89 зробили це за себе, a 14 – на користь інших осіб. Загалом надійшло вже 369 тис. грн добровільних внесків, з них 35 платежів було здійснено у розмірі мінімального страхового внеску 1 474 в грн», - сказав Капінус.

За його словами, найбільший одноразовий платіж склав 105 тис. грн, що дозволяє непрацюючій особі, яка здійснила оплату, набути додаткових 5 місяців страхового стажу та мати заробітну плату для обчислення пенсії в максимальному розмірі 100 500 грн.

Очільник ПФУ нагадав, що існує два види добровільних страхових внесків. Перший – це збільшення власного страхового стажу через добровільне відрахування суми єдиного соціального внеску на додаток до тієї, яку сплачує роботодавець. У подальшому ці платежі будуть використані для збільшення розміру заробітної плати, з якої зійснюватиметься обрахунок пенсії.

Другий добровільний внесок – це благодійні відрахування на користь вже існуючих пенсіонерів.

«На жаль, поки що ці так звані меценатські пенсії не настільки поширені, як перший інструмент. На сьогодні зазначеною послугою скористалося всього 9 людей. Загалом надійшло 4 600 грн, з них 7 платежів персоналізованих і 2 деперсоналізованих платежі. Сподіваємося, що в подальшому все більше людей буде заохочуватися до того, щоб допомагати пенсіонерам», - сказав Капінус.

Він пояснив, що механізм благодійних внесків розрахований, в першу чергу, на участь в ньому приватних організацій та міжнародних фондів, які матимуть бажання підтримати українських пенсіонерів у складних життєвих обставинах.

У разі персоналізованого перерахування коштів 70% з них будуть зараховані безпосередньо тому пенсіонеру, на адресу якого був здійснений платіж. 30% перерахованих коштів направляються на фінансування загальних виплат по системі.

Як повідомлялося, в Україні ухвалений закон, який дозволяє на добровільних засадах із 16 років сплачувати внески до Пенсійного фонду на майбутню пенсію. Також вводиться поняття персоналізованого благодійного внеску. У 2021 році договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування уклали 6 800 осіб (сплачено 106,3 млн грн), у 2022 році – 4 081 особа (сплачено 43,6 млн грн).

В Україні запровадили цифрові інструменти добровільної участі у пенсійному страхуванні – Мінсоцполітики

В Україні спростили механізм добровільних страхових внесків до пенсійної системи шляхом запровадження цифрових інструментів.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповіла міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

«В Україні ухвалено закон (№2734-IX від 04.11.2022 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні». – ред.), який спрощує механізм підтримки існуючої солідарної пенсійної системи завдяки добровільним внескам. Наразі вже розроблена низка підзаконних актів, які дають нам змогу повноцінно стартувати із реалізацією цих ініціатив. Сьогодні ми представляємо цифровий інструмент, який дозволяє в прозорий простий спосіб здійснювати добровільні страхові внески для збільшення або власних пенсійних виплат у майбутньому, або для адресної підтримки пенсіонерів», - сказала міністр.

За інформацією Жолнович, наразі здійснити добровільний внесок у пенсійну систему можна на Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ).

Всі українці, незалежно від місця перебування, наявності офіційної чи неофіційної роботи, можуть зареєструватися на порталі, пройти первинну верифікацію, і вже у власному кабінеті скористатися можливістю укласти договір із ПФУ про надання відповідних послуг.

«Договір укладається в електронній формі на Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом приєднання до типового договору про добровільну сплату страхових внесків. У нас вже існує система, яка дозволяє «докупити» страховий стаж, але той механізм доволі складний і розрахований в більшості на людей, які вже набули пенсійного віку і їм не вистачає для нарахування пенсії кількох місяців страхового стажу. Новий механізм дозволяє заздалегідь збільшити майбутню пенсію шляхом добровільного внеску. І дуже важливо, що він простий, максимально зручний і, я впевнена, стане популярним», - підкреслила міністр.

Вона зазначила, що кожні 100 грн добровільного внеску сьогодні фактично збільшують заробітну плату, яка буде в подальшому врахована для призначення пенсії, майже на 455 грн.

«Не секрет, що роботодавці не завжди зацікавлені збільшувати страховий внесок за найманих працівників. Тому ми вирішили надати таку можливість самими працівникам. Ми не питаємо, як і де він заробляє ці гроші, але якщо він бажає допомогти собі отримати гідну пенсію у майбутньому, або підтримати вже існуючих пенсіонерів, перерахувавши кошти адресно комусь із них, ми даємо таку можливість», - сказала Жолнович.

Як повідомлялося, добровільні страхові внески, які дозволяють збільшити пенсійні виплати, вже зробили 103 людини, з яких 14 здійснили платежі на користь інших осіб.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-