Як ордер на арешт путіна вплине на західні поставки зброї для України?

Як ордер на арешт путіна вплине на західні поставки зброї для України?

Укрінформ
28 березня, 12:30 -  брифінг на тему: "Як ордер на арешт путіна вплине на західні поставки зброї для України?".

Організатори: Медіацентр Україна - Укрінформ.

Спікер: Федір Веніславський - народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у Верховній раді України.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform

Підсумкові матеріали:

Веніславський вважає, що Україна ратифікує Римський статут у короткостроковій часовій перспективі

Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник Президента у парламенті Федір Веніславський вважає, що Україна ратифікує Римський статут у короткостроковій часовій перспективі.

Таку думку він висловив під час брифінгу в Медіацентрі "Україна – Укрінформ".

За його словами, навколо ратифікації Римського статуту багато дезінформації. "Одна з найпоширеніших "страшилок" - що, якщо Україна ратифікує Римський статут, одразу всі військовослужбовці, які виконували бойові завдання на території України, потрапляють під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду", – зазначив Веніславський.

У цьому контексті він зауважив, що Верховна Рада минулого року на законодавчому рівні регламентувала діяльність МКС на території України. На переконання народного депутата, наразі створено достатнє правове підґрунтя для того, щоб Міжнародний кримінальний суд виконував усі свої функції на території України, попри нератифікацію державою Римського статуту.

Водночас Веніславський підкреслив: "Ратифікація Римського статуту на черзі. Ми над нею працюємо. Але спочатку необхідно зняти напругу в суспільстві, зокрема, двояке тлумачення підходів до ратифікації Римського статуту. Я думаю, що Україна ратифікує його в достатньо короткостроковій перспективі".

Раніше голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов в інтерв‘ю Укрінформу заявляв, що ратифікації Україною Римського статуту мають передувати серйозні консультації з військовослужбовцями та громадськістю.

Римський статут Міжнародного кримінального суду – міжнародний договір, що заснував МКС, він ухвалений на дипломатичній конференції в Римі 17 липня 1998 року і набрав чинності з 1 липня 2002 року. Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 року, але Верховна Рада донині не ратифікувала його.

Ратифікація Римського статуту дозволить поширити юрисдикцію МКС на Україну та почати розслідування злочинів на території держави.

рф порушує міжнародні договори про нерозповсюдження ядерної зброї уже самою заявою про гіпотетичну можливість її розміщення в білорусі - Веніславський

російська федерація порушує міжнародні договори про нерозповсюдження ядерної зброї самою тільки заявою про гіпотетичну можливість її розміщення на території республіки білорусь.

Про це представник Президента у Верховній Раді, член Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

“Самою заявою про гіпотетичну можливість розміщення на території республіки білорусь тактичної ядерної зброї порушує міжнародні договори про нерозповсюдження ядерної зброї. Це конкретні зобов’язання не розміщувати ядерну зброю на території третіх країн”, - сказав він.

Народний депутат наголосив, що росія вкотре демонстративно нехтує нормами міжнародного права, тому реакція української влади у вигляді звернення до Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй та ініціювання екстреного засідання є абсолютно правомірною.

“Думаю, що ми це питання будемо більш широко висвітлювати і привертати до нього увагу міжнародної спільноти. Оскільки зараз росія, під час розв’язаної нею війни, планує розташувати ядерну зброю на території іншої країни, - це порушення її зобов’язань також за Будапештським меморандумом”, - додав Веніславський.

На думку члена оборонного парламентського комітету, реакція міжнародної спільноти на цю ситуацію буде достатньо потужною. Водночас, на переконання Веніславського, імовірне розміщення на території республіки білорусь тактичної ядерної зброї якимось чином вплине на російсько-українську війну.

Як повідомлялося, президент російської федерації володимир путін заявив, що росія розмістить тактичну ядерну зброю у білорусі.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-