Ордер на арешт путіна за незаконну депортацію українських дітей. Якими будуть подальші дії Міжнародного кримінального суду?

Ордер на арешт путіна за незаконну депортацію українських дітей. Якими будуть подальші дії Міжнародного кримінального суду?

Укрінформ
24 березня, 12:00 - брифінг на тему: «Ордер на арешт путіна за незаконну депортацію українських дітей. Якими будуть подальші дії Міжнародного кримінального суду?».

Організатори: Медіацентр Україна - Укрінформ.

Учасники: Роман Мартиновський - адвокат, провідний експерт ГО «Регіональний центр прав людини»; Катерина Рашевська - юристка-міжнародниця, експертка ГО «Регіональний центр прав людини»; Микита Петровець - юрист ГО «Регіональний центр прав людини»; Ксенія Корнієнко - юристка ГО «Регіональний центр прав людини». 

Актуальні питання:

  • Чому першими відкриті справи саме щодо незаконної депортації і лише в контексті дітей?
  •  Якими будуть подальші дії МКС, Росії та України?
  • Яка роль РЦПЛ та громадянського суспільства в цілому в притягненні винних осіб до відповідальності?

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform

Підсумкові матеріали:

Відкриття офісу МКС в Україні пришвидшить розслідування російських злочинів - експерт

Відкриття представництва Міжнародного кримінального суду в Україні пришвидшить процес розслідування російських злочинів.

Про це під час пресконференції в Медіацентрі Україна-Укрінформ сказала юристка-міжнародниця, експертка ГО «Регіональний центр прав людини» Катерина Рашевська.

"Відкриття офісу впливатиме на оперативність процесу, на ефективність діянь. Насправді МКС співпрацює і з українським Офісом генпрокурора, і зі спеціальною координаційною моделлю в ЄС Joint investigation team (Спільна слідча група — ред.) для ефективного збору інформації про злочини та документування. Тобто йдеться про збільшення ефективності та пришвидшення процесу", - сказала вона.

Рашевська додала, що відкриття офісу має стати також сигналом для України щодо необхідності ратифікації Римського статуту, що дозволить поширити юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на територію України.

Адвокат, провідний експерт ГО «Регіональний центр прав людини» Роман Мартиновський наголосив, що ордер від МКС на арешт путіна та марії львової-бєлової, яка є уповноваженою президента рф з прав дитини, за незаконну депортацію українських дітей є сильним та рішучим кроком на шляху до реального забезпечення міжнародної відповідальності для злочинного керівництва російської федерації.

Як повідомлялося, 17 березня Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента росії путіна та марії львової-бєлової, яка є уповноваженою президента рф з прав дитини. Їх підозрюють у воєнних злочинах - незаконній депортації та переміщенні населення, зокрема дітей, з тимчасово окупованої території України.

Усі країни-члени Міжнародного кримінального суду тепер юридично зобов'язані затримати і передати до суду путіна.

23 березня у будівлі Міжнародного кримінального суду (МКС) відбулося підписання угоди про відкриття field (польового – ред.) Офісу прокурора МКС в Україні.

Відео: 

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-