Дипломатичний фронт. Як українська дипломатія наближає перемогу над росією

Дипломатичний фронт. Як українська дипломатія наближає перемогу над росією

Укрінформ
23 березня, 14:00 - панельна дискусія на тему: «Дипломатичний фронт. Як українська дипломатія наближає перемогу над росією».

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікери: Микола Точицький - заступник міністра закордонних справ України; Марина Бардіна - заступниця голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та парламентського співробітництва; Павло Клімкін - міністр закордонних справ України (2014-2019 рр.); Сергій Герасимчук - заступник директора Ради зовнішньої політики «Українська призма».

Актуальні питання:

- Союзники і вороги. Як врахувати інтереси чужі та не втратити свої?

- Нова українська дипломатія. Як це працює? 

- Новий світовий лад. Система гарантій та колективних договорів після перемоги».

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform

Підсумкові матеріали:

Майбутня архітектура світової безпеки залежатиме від наповнення кожного пункту "Формули миру" - Точицький

Майбутня архітектура світової безпеки залежатиме від того, наскільки буде наповнено конкретним змістом кожний з десяти пунктів запропонованої Президентом Володимиром Зеленським "Формули миру".

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Микола Точицький під час панельної дискусії на тему: «Дипломатичний фронт. Як українська дипломатія наближає перемогу над росією» в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

Заступник глави МЗС зауважив, що росія з 2014, а особливо з 2022 року почала руйнувати не лише Україну, а й світовий порядок.

"Порушення державою-членом Ради безпеки ООН основоположних принципів - це і є та руйнація, яка дозволяє нам говорити про справедливість "Формули миру", яка була підтримана (Генасамблеєю ООН. - ред.)... Я думаю, що від того, наскільки ми наповнимо кожний з 10 пунктів "Формули миру", буде залежати майбутня архітектура світової безпеки", - сказав Точицький.

Коментуючи гарантії безпеки для України, він зазначив, що "як переконаний євроатлантист" не бачить сьогодні кращого військового гаранта, ніж НАТО.

"Так, навіть та сама п'ята стаття (Північноатлантичного договору - ред.) недосконала, тому що там дається час на консультації, однак для тих країн, які поділяють спільні цінності і здатні їх своїми силами і засобами захищати, окрім НАТО поки що нічого не існує", - констатував дипломат.

Він додав, що, на його думку, "це і є майбутнє" для України.

"Не обов'язково воно реалізується вже завтра. Бажано, але не обов'язково. Але від того, як швидко Україна стане частиною цієї організації, залежатиме спокій, як мінімум, на Європейському континенті", - вважає Точицький.

Як повідомлялося, у вересні минулого року Президент України Володимир Зеленський виступив на 77-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Основними темами промови стали війна Росії проти України, покарання агресора та пошук шляхів до миру та безпеки в майбутньому. Зокрема, із трибуни ГА ООН президент озвучив українську "Формулу миру".

Подих нової "холодної війни" відчувається досить сильно - експерт

Заступник директора Ради зовнішньої політики «Українська призма» Сергій Герасимчук вважає, що формування державами-партнерами навколо України коаліції спільних цінностей спричинило і гуртування держав, які поділяють інші ідеологеми, а відтак подих нової «холодної війни» відчувається досить сильно.

Таку думку Герасимчук висловив під час панельної дискусії на тему: «Дипломатичний фронт. Як українська дипломатія наближає перемогу над росією» в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

Він зазначив, що ми часто кажемо про проукраїнську коаліцію або коаліцію навколо України. На його думку, це і правильно, і хибно водночас, бо насправді треба говорити про коаліцію цінностей, які Україна поділяє разом з державами-партнерами.

«Тригером проявлення коаліції цінностей стала війна росії проти України. Проте вона запустила чимало механізмів, які вже зараз дозволяють говорити, що світ відходить від глобалізації і йде шляхом фрагментації, яка вибудовує нові коаліції, передусім регіональні, але й коаліції, які так само ґрунтуються на ідеологемах. Тому ми опиняємося у ситуації, коли дійсно подих нової «холодної війни» відчувається досить сильно», - сказав заступник директора Ради зовнішньої політики «Українська призма».

За його словами, сценарій створення антиукраїнської коаліції у світі вже розвивається, і уникнути його буде важко.

У цьому контексті він ствердно відповів на запитання, чи вийшла війна в Україні за межі регіонального конфлікту.

«Як на мене, то так», - сказав Герасимчук.

Як повідомлялося, Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда на пресконференції у Києві закликав президента рф володимира путіна прислухатися до позиції глобальної міжнародної спільноти і негайно припинити агресію проти України.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-