Презентація Правового навігатора для військових

Презентація Правового навігатора для військових

Укрінформ
22 березня, 15:00 - презентація Правового навігатора для військових.

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Учасники: Масі Найєм - співзасновник Правозахисного центру для військовослужбовців «Принцип»; Любов Галан - співзасновниця та голова Правозахисного центру для військовослужбовців «Принцип»;  Марія Кравченко - співкоординаторка руху волонтерів ВЛК в Києві.

Чому це цікаво?

В Україні почав діяти Правовий навігатор для військових, які отримали поранення. Це онлайн-платформа, де зібрано відповіді на найпоширеніші запитання щодо існуючої системи: 

– як отримати довідку про поранення?

– що робити для отримання матеріальної допомоги?

– як відбувається оформлення лікування за кордоном?

– куди скаржитися, якщо є сумніви у висновку ВЛК?

Довідково.  «Принцип» – це громадська організація, заснована 2023 року для правового захисту військовослужбовців, зокрема тих, хто отримав бойове поранення. 

Організація працює за такими напрямами як: 

  • Правова просвіта військових, їхніх близьких про наявні механізми та можливості під час лікування отриманих в бою травм та реабілітації.
  • Аналітична робота для системних рішень у реформуванні взаємодії військового з державними органами.
  • Адвокація змін у співпраці з органами влади.

Формат заходу – офлайн (Зала 1) .

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform

Підсумкові матеріали:

В Україні почав діяти Правовий навігатор для військових, які отримали поранення

Для військових, які отримали поранення, почав діяти Правовий навігатор.

Презентували його на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

“Найголовніше, що ми хотіли добитися цим, щоб військовим була ясність, щоб у них не було істерики, коли їм хтось пояснює на словах, куди іти і які документи зібрати, тому що людина це має все записати, це військова людина, вона поранена, вона вже все, що могла віддати, віддала державі”, - сказав співзасновник Правозахисного центру для військовослужбовців «Принцип» Масі Найєм, пояснюючи, як виникла ідея створити Правовий навігатор.

Співзасновниця та голова Правозахисного центру для військовослужбовців «Принцип» Любов Галан розповіла, що робота над Правовим навігатором була дуже складною для багатьох юристів, які працюють із цією темою із 2014 року.

“Загалом правова рамка і практика, яка регулює цю сферу, вона надто не струнка, вона має дуже різні, навіть регіональні особливості, й виписати якийсь алгоритм для військовослужбовців, який буде простим, зрозумілим для них, який буде забирати зайві питання і навпаки - давати більше відповідей, було для нас такою досить складною задачею”, - розповіла Галан.

За її словами, перед запуском навігатора його розробники разом із юристами провели аналіз, аби з’ясувати, на яких етапах поранені військовослужбовці стикаються з найбільшою кількістю запитань.

“Таких стадій, на нашу думку, 5”, - сказала Галан.

Зокрема, як зауважила вона, це етап евакуації, лікування та довідка про обставини поранення, військово-лікарська комісія, лікування за кордоном та встановлення групи інвалідності.

“Я хочу сказати, що коли ми почали працювати з родинами військовослужбовців, пораненими, ми зрозуміли, що, на жаль, є випадки того, що серед наших колег, юристів умовно з приватного ринку, існує зловживання цією потребою. Часто на ринку навіть найпростіший рапорт, який необхідний пораненому, може коштувати декілька тисяч гривень. Хоча це дуже простий документ, який можна фактично самостійно десь завантажити і самостійно написати”, - сказала Галан.

Вона зауважила, що на онлайн-платформі є всі необхідні документи, які можна завантажити.

“Ми як громадська організація не можемо стати за спиною кожного і кожної при контакті з державою. Це неможливо. На жаль, повномасштабне вторгнення не просто збільшило кількість учасників бойових дій. За якимись офіційними даними чи прогнозами ідеться як мінімум про 1, 5 млн людей, які матимуть бойовий досвід. Очевидно, розуміємо, що є якась і пропорція поранених. Ми не можемо як громадські організації, на жаль, забезпечити консультації усім, але ми можемо побудувати прості алгоритми, дати оці інструменти самозарадності для людей, які хочуть цим скористатися”, - підкреслила Галан.

Також вона закликала до зворотного зв’язку від користувачів навігатора, аби доповнити його новою інформацією.

“Правовий навігатор буде розвиватися. Він буде покривати більше тем, ніж зараз для поранених, він також буде мати в майбутньому інтерфейси загалом для військовослужбовців, ветеранів обов’язково і для важливої цільової групи - родин, які опікуються цими людьми і є дуже важливою групою, яку ми теж маємо підсилити”, - сказала Галан.

Співзасновниця та голова Правозахисного центру для військовослужбовців «Принцип» додала, що дизайн навігатора фактично безкоштовно погодилися розробити партнери Fedoriv agency та Hot buro.

Скористатися навігатором можна за посиланням https://navigator.pryncyp.com/

Як відомо, «Принцип» – це громадська організація, заснована 2023 року для правового захисту військовослужбовців, зокрема тих, хто отримав бойове поранення.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-