Пріоритети законодавчого порядку денного для підтримки децентралізаційної реформи

Пріоритети законодавчого порядку денного для підтримки децентралізаційної реформи

Укрінформ
23 березня о 13:00 -  круглий стіл на тему: «Пріоритети законодавчого порядку денного для підтримки децентралізаційної реформи»

Організатори: ГО «ДЕСПРО» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

До участі запрошені: Марат Кюрчевський - керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID); Наталія Гнидюк - заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»; Віталій Безгін - народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; Олександра Азархіна - заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України; Олександр Слобожан - виконавчий директор Асоціації міст України; Валентина Полтавець - виконавчий директор Асоціації об’єднаних територіальних громад; Іван Слободяник - виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад; Ігор Коліушко - експерт з питань конституційного та адміністративного прав, голова правління Центру політико-правових реформ; Яніна Казюк - експертка з фінансового права та місцевого самоврядування; Світлана Спажева - голова Покровської громади, Дніпропетровська область; Іван Дударь - начальник Асканія-Нової селищної військової адміністрації; Наталя Петренко - начальник Шульгинської сільської військової адміністрації Старобільського району, Луганська область.

Модераторка: Оксана Гарнець - президент ГО «ДЕСПРО».

Коротко. Під час діалогу учасники обговорять пріоритети законодавчого порядку денного,  якого потребує місцеве самоврядування України та спробують визначити пріоритетність актуальних законопроєктів і кроків, які необхідні для їх прийняття.

Організатори зазначають, що круглий стіл проводиться Громадською організацією «ДЕСПРО» в рамках проєкту «Законодавчий порядок денний. Форум з децентралізації в Києві». Зустріч стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та уряду США.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Контакти для ЗМІ: Оксана Букрєєва +380 67 230 89 48, obukreeva88@gmail.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Подивитись трансляцію у прямому ефірі можна також за посиланням: https://www.facebook.com/decentralizationua

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом.  Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform

Підсумкові матеріали:

USAID наголошує на важливості законодавчої роботи у сфері децентралізації для допомоги громадам

В Україні важливо продовжувати законодавчу роботу у сфері децентралізації для допомоги місцевому самоврядуванню, яке виконує багато завдань в умовах війни.

Про це під час круглого столу в Укрінформу на тему: «Пріоритети законодавчого порядку денного для підтримки децентралізаційної реформи» повідомив керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Марат Кюрчевський.

Він зауважив, що реформа децентралізації - одна з найуспішніших та найважливіших реформ України і USAID продовжує підтримувати реформу.

"Місце самоврядування стикається зі значними труднощами, особливо в умовах війни, тому вкрай важливо, щоб разом вирішувати проблеми за допомогою ефективного законодавства. Розуміти ті труднощі, будувати відповідну законодавчу роботу, щоб допомогти громадам вистояти у війні та ефективно працювати над відновленням вкрай важливо для всієї країни", - сказав Кюрчевський.

Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін зауважив, що у парламенті триває робота над законодавством у сфері децентралізації, зокрема завершилась робота робочої групи над законопроєктом про службу в органах місцевого самоврядування і наступного місяця його планують запропонувати на розгляд в профільному комітеті. Він також зауважив, що законопроєкт про місцеві державні адміністрації потребує перегляду і незабаром народні депутати поновлять консультації.

"З приводу речей, які потрібно буде робити - питання рамкового закону про відновлення публічної влади на деокупованих територіях. Ще потрібно працювати над оновленням законодавства про транскордонне співробітництво громад, оскільки є зауваження Єврокомісії, що діюче законодавство не відповідає вимогам Євросоюзу. Також буде оновлюватись законопроєкт щодо старост", - додав Безгін.

Виконавчий директор Асоціації об’єднаних територіальних громад Валентина Полтавець зауважила, що місцеве самоврядування вирішує дуже багато завдань під час війни, щоб забезпечити життєдіяльність в громадах, надавати якісні послуги та підтримку мешканцям та переселенцям, а також допомагати армії та працювати над відновленням.

Круглий стіл провела Громадська організація «ДЕСПРО» в рамках проєкту «Законодавчий порядок денний. Форум з децентралізації в Києві». Зустріч стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та уряду США.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів під час засідання 14 березня затвердив План пріоритетних дій уряду на 2023 рік, серед яких є продовження реформи децентралізації та регіональний розвиток.

Відео:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-