Екотероризм: як росія руйнує екосистему України та Європи

Екотероризм: як росія руйнує екосистему України та Європи

Укрінформ
6 лютого, 13:00 - панельна дискусія на тему: “Екотероризм: як росія руйнує екосистему України та Європи”.

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікери: Олександр Ставнійчук - заступник начальника управління-начальник відділу екологічного контролю Управління екологічного контролю та методології Міндовкілля; Тетяна Тимочко - голова ГО «Всеукраїнська екологічна ліга»; Богдан Вихор - виконавчий директор WWF-Україна;  Анастасія Скок - екологічна директорка ГО "Save Dnipro";  Лоріна Федорова - фахівчиня зі сталого землекористування ГО "Екодія".

Теми для обговорення:

  •  Цифри і факти: якої шкоди завдала росія світовій екосистемі?
  •  Зелене відновлення: хто, як коли?
  •  Стратегії і партнери: на яку допомогу може розраховувати Україна?

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform

Підсумкові матеріали:

Третина українських земель є потенційно небезпечною для сільгоспробіт – експертка

Третина українських земель є потенційно небезпечною для сільськогосподарських робіт через замінування та хімічні забруднювачі.

Як передає Укрінформ, про це сказала фахівчиня зі сталого землекористування ГО "Екодія" Лоріна Федорова на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

«Третина українських земель стала зоною ризикового сільського господарства. Це означає, що територія замінована і є потенційно небезпечною для ведення сільськогосподарських робіт», – зазначила Федорова.

За її словами, відомо про багато випадків загибелі фермерів, які поверталися на свої угіддя до завершення розмінувань та підірвалися на мінах під час сільськогосподарських робіт.

«Забруднені ґрунти можуть стати небезпечними як для населення, яке там проживає, так і для споживачів, які будуть споживати вирощену на них агропродукцію», – повідомила спікерка. Це пов’язано з тим, що хімічні забруднювачі можуть мігрувати з ґрунтів у рослини. Агропродукція може стати токсично небезпечною та створити величезні ризики для її споживачів.

На стан ґрунтів впливає все: падіння снарядів, замінування територій, побудова бліндажів. І в міру продовження війни рівень пошкоджень зростає через хімічні, фізичні забруднення та механічні порушення структури ґрунту, заявляє експертка.

Загальна цифра збитків від засмічення та забруднення земель, за її даними, перевищує 845 млрд грн.

Як повідомлялося, державна екологічна інспекція за час війни зафіксувала понад 2.3 тис. випадків шкоди, завданої довкіллю, на суму близько 1,9 трлн грн.

росіяни завдали шкоди українському довкіллю на ₴1,9 трильйона

Державна екологічна інспекція з початку повномасштабної війни зафіксувала понад 2,3 тис. випадків шкоди довкіллю на суму близько 1,9 трлн гривень.

Як передає Укрінформ, про це повідомив заступник начальника управління екологічного контролю та методології Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Ставнійчук під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

«Держекоінспекція зафіксувала уже більше 2303 випадки шкоди, завданої довкіллю. На сьогодні, розрахунки ведуться за чотирма напрямками. Зокрема, сума збитків через забруднення та засмічення земель складає понад 845 млрд грн, атмосферного повітря - 998 млрд грн, водних об’єктів - 56 млрд грн. Загальна сума збитків - близько 1,9 трлн грн», - зазначив він.

Ставнійчук додав, що ретельний аналіз наслідків військового вторгнення на природні території України буде можливий лише після закінчення війни та завершення робіт із розмінування.

Як повідомлялось, війна загрожує не лише навколишньому середовищу України, а вже спричинила низку проблем для довкілля в Європі та в перспективі загрожує ще більшими.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-