Відновлення громад на звільнених територіях - виклики і перспективи

Відновлення громад на звільнених територіях - виклики і перспективи

Укрінформ
7 лютого, 12:30 - обговорення на тему: "Відновлення громад на звільнених територіях - виклики і перспективи".

Організатори: Центр Близькосхідних досліджень, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Учасники: Сергій Данилов - заступник директора Центру Близькосхідних досліджень; Андрій Селецький - голова Нововоронцовської військової адміністрації (Херсонська область); Алла Торчанська - Нововоронцовська військова адміністрація; Людмила Костюк - Кочубеївська військова адміністрація (Херсонська область); Станіслав Захаревич - голова Софіївської громади (Запорізька область); Максим Майоров - Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки; Ігор Семиволос - виконавчий директор Центру Близькосхідних досліджень.

Теми до обговорення:

  • Як можна охарактеризувати стан громад?
  • Які шляхи на відновлення згуртованості можуть спрацювати?
  • Російська пропаганда та способи їй протидії.
  • Демографічна ситуація як виклик.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: pressroomu@gmail.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform

Підсумкові матеріали:

У деокупованих громадах Херсонщини заявляють про брак робочих місць

У деокупованих сільських громадах Херсонщини не вистачає робочих місць, люди хочуть працювати.

Як передає Укрінформ, про це під час обговорення у ході круглого столу в Укрінформі на тему «Відновлення громад на звільнених територіях - виклики і перспективи» заявив начальник Нововоронцовської селищної військової адміністрації (СВА) Бериславського району Херсонщини Андрій Селецький. 

«По селах – хочу наголосити, це на сьогодні мій головний напрямок… люди дуже хочуть працювати, дуже не вистачає робочих місць, катастрофічно. І це (відсутність роботи – ред.), може призвести до неповоротних наслідків – таких як мародерство, розтягування всього, що недобре лежить», - зазначив Селецький.

За його словами, з-понад 5 тисяч жителів громади, що зараз тут проживають, половина готові «закачувати рукави», повертатися до роботи. Тому влада нині працює над тим, щоб завести у громаду «хоч якесь» виробництво.

Селецький підкреслив, що у деокупованих громадах правобережжя Херсонщини дуже багато руйнацій – знищені дороги, будівлі, комунальні заклади, пошкоджене рухоме та нерухоме майно. Це уповільнює вихід на «рейки», до стандартів життя, яке було до широкомасштабного вторгнення. Правобережжя ворог продовжує обстрілювати, тому наразі нагальне питання створення для селян умов для проживання. Що стосується відновлення, то це буде актуальним тоді, коли війська російських агресорів відженуть з лівобережжя.

Водночас Селецький звернув увагу, що потрібно збільшити кількість бригад, які працюють над відновленням електропостачання у громаді. «До 11 листопада на території нашої громади працювали чотири бригади з відновлення електропостачання… Після 11 листопада, після звільнення Херсона, залишилася одна бригада. І якщо до 11 листопада у нас були перспективи підключення електромережі нашої всієї громади до кінця минулого року, на сьогодні у нас, дай Боже, до початку літа», - каже Селецький. 

За його словами, зрозуміла увага до обласного центру – адже там проживає більше мешканців та більше інфраструктури, проте потрібно боротися з меншовартістю селянина у суспільстві.

Селецький також відзначив, що громадам допомагають, вони не кинуті напризволяще. Проте наразі потрібна комунікації з приводу того, яка саме гуманітарна допомога необхідна.

За словами начальника Станіславської сільської військової адміністрації Херсонського району Олександра Бабуцького, кожна деокупована громада на правобережжі перебуває під обстрілами, багато територій не розміновано, тому люди не можуть повернутися до нормального життя, до роботи – не працюють аграрні підприємства, не сплачуються податки.

Він подякував волонтерам, які привезли допомогу після деокупації громади – генератори та паливо до них, продуктові набори, наразі у громаду починає надходити дуже багато будівельних матеріалів. Начальник військової адміністрації зазначив, що найбільше у громаді постраждало село Олександрівка – там зруйновано 95% будинків, більше як 900 будинків треба відбудовувати. «Якщо окупацію пережили шістнадцять людей, то зараз їх уже близько двохсот, 114 будинків латають. І це найбільше нас згуртовує – що допомагають і закордонні друзі, і з усієї України - і продукти везуть, і будівельні матеріали», - розповів начальник сільської військової адміністрації.

Бабуцький також підтримав необхідність переходу до раціонального надання гуманітарної допомоги – щоб люди, які справді потребують, отримували допомогу від волонтерів та держави водночас, щоб жителі сільської громади не втрачали стимули самостійно працювати і забезпечувати себе. При цьому, як він підкреслив, діяти треба обережно, адже люди зазнали втрат, і вони не мають відчути себе покинутими. Проте він акцентував на тому, що зекономлені резерви потрібно направляти ЗСУ, оскільки правобережжя повернеться до нормального життя лише після звільнення лівобережжя.

Як зазначила під час обговорення співробітниця Нововоронцовської військової адміністрації Алла Торчанська, наразі населення на деокупованих територіях Херсонщини завдяки гуманітарній допомозі не голодує, у людей є запас харчів. На її думку, таку допомогу продуктами люди, що пережили окупацію, сприймають також, як компенсацію за страждання, яких вони зазнали. Проте, як підкреслила Торчанська, наразі треба акцентувати увагу на інших потребах, наприклад, на тому, щоб було чим опалювати помешкання. За її словами, люди оговтуються від окупації і треба вже думати про те, що робити далі, чим зарадити державі, собі, а не очікувати, хто яку допомогу привезе.

Організатори заходу - Центр Близькосхідних досліджень, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Як повідомляв Укрінформ, Військові Сил оборони визволили правобережну частину Херсонської області, зокрема і місто Херсон. Частина області, що розташована на лівому березі Дніпра, тимчасово захоплена російськими військами.

Відео:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-