Дослідження: скільки українців користуються е-послугами та які сервіси найпопулярніші

Дослідження: скільки українців користуються е-послугами та які сервіси найпопулярніші

Укрінформ
25 січня, 13:00 -  презентація результатів соціологічного дослідження на тему: "Скільки українців користуються е-послугами та які сервіси найпопулярніші".

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікери: Мстислав Банік - керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі; Олена Урсу  - керівниця групи проєктів ПРООН із демократичного врядування; Антон Грушецький - заступник виконавчого директора КМІС.

Актуальні питання:

  • Як часто українці користуються електронними послугами?
  • Скільки часу проводять в інтернеті?
  • Як часто користуються Дією і які сервіси найпопулярніші серед українців? 

Коротко. Ці та інші питання дослідили в межах щорічного опитування, яке проводить Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення Програми розвитку ООН в Україні в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України. 

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація ЗМІ за посиланням: https://forms.gle/aeoTzFu1ZqEip8bS9 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTVYouTube-каналі Мінцифри  https://www.youtube.com/@Mintsyfra та офіційній сторінці у Facebook https://uk-ua.facebook.com/mintsyfra/, а також на Facebook-сторінці Програми розвитку ООН в Україні https://www.facebook.com/UNDPUkraine/.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Кількість користувачів у «Дії» зросла на 20% з початку війни – Мінцифри

Кількість користувачів "Дії" з початку повномасштабного вторгнення зросла на 20% і зараз становить 18,6 млн.

Про це повідомив керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік під час брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ.

«Коли розпочалася війна, у "Дії" було 15,5 -16 млн унікальних користувачів. Дуже швидко ця цифра зросла до 18 млн. І зараз вона становить – 18,6 млн. Дійсно, це майже більша половина усього дорослого населення України», – зауважив він.

За даними Київського міжнародного інституту соціології, "Дією" на сьогодні користується 52% українців, для порівняння – у 2021 році цей показник становив 30%, 2020 – 13%. Зокрема, електронними послугами зараз користується 63% українців, що у 4 рази більше, ніж у 2020 році.

Найпопулярнішими державними е-послугами залишаються: користування застосунком чи порталом "Дія"; отримання субсидій, пільг, соціальних виплат; отримання паспортів, вирішення питань пенсійного забезпечення та особистого транспорту.

Водночас обсяги користування електронними послугами порівняно з 2020 р. зросли серед українців усіх вікових категорій. Зокрема, найвище зростання – серед людей старшого віку, тож розрив між віковими категоріями скорочується.

«Старша аудиторія дійсно починає більше користуватися. Згідно з нашими дашбордами у віці понад 60 років у нас 4,5 млн користувачів», – додав Банік.

Як повідомлялося, за 2022 рік у застосунку та на порталі “Дія” запустили 39 нових сервісів.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-