Презентація  видання «Хроніка повномасштабної війни. 24 лютого - 24 грудня 2022 року»

Презентація видання «Хроніка повномасштабної війни. 24 лютого - 24 грудня 2022 року»

Укрінформ
24 січня, 12:30 - презентація видання «Хроніка повномасштабної війни. 24 лютого - 24 грудня 2022 року».

Організатори: Держкомтелерадіо та ДНУ «Енциклопедичне видавництво».

Спікери: Богдан Червак - перший заступник голови Держкомтелерадіо; Алла Киридон - доктор історичних наук, професор, в.о. директора Державної наукової установи "Енциклопедичне видавництво"; Алла Арістова - доктор філософських наук,професор, завідувач відділу, Державна наукова установа Енциклопедичне видавництво"; Сергій Гірік - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, Державна наукова установа Енциклопедичне видавництво"; Михайло Гутман - провідний редактор художній, Державна наукова установа Енциклопедичне видавництво"; Людмила Зав'ялова  - кандидат біологічних наук, Державна наукова установа Енциклопедичне видавництво"; Максим Ткаченко - фахівець з комп'ютерної графіки, Державна наукова установа Енциклопедичне видавництво"; Оксана Іваненко - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, Інститут історії України НАН України.

Довідково. «Хроніка повномасштабної війни» - довідкове видання, яке фокусує увагу на найважливіших резонансних подіях бойових дій, воєнного повсякдення, реакції на них міжнародної спільноти.

Видання підготували до друку співробітники «Енциклопедичного видавництва» - кандидат історичних наук Сергій Гірік, професор Алла Киридон, фахівець з комп'ютерної графіки Максим Ткаченко, художник Михайло Гутман.

Повідомлення, що склали цю збірку щодня розміщувалися на сайті ДНУ «Енциклопедичне видавництво» з першого дня початку масштабного вторгнення рф в Україну. У їхню основу покладено офіційні заяви Генерального штабу ЗСУ, оперативних командувань, заяви органів влади України, іноземних країн і міжнародних організацій.

З повним текстом видання можна ознайомитися за посиланням: http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=185649&cat_id=79615  

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: pressroomu@gmail.com

Акредитація триватиме до 13:00 24 січня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували видання «Хроніка повномасштабної війни»

Держкомтелерадіо та наукова установа «Енциклопедичне видавництво» презентували видання «Хроніка повномасштабної війни. 24 лютого - 24 грудня 2022 року».

Презентація збірки відбулась під час пресконференції в Укрінформі.

“Це видання допоможе зберегти історичну правду, об’єктивну дійсність такою, якою вона була, починаючи з 24 лютого 2022 року, і закінчуючи цими днями. Кожен, хто пережив цю війну, маючи це видання, може подивитися, перелистати, і знову пережити ці дні, подумати, обміркувати, а як я пережив цей день зі своїм народом, зі своєю армією, як я пережив ці втрати, які зазнав український народ та Збройні сили України. І це дуже важливо”, - сказав під час презентації перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. 

Він зазначив, що настане той час, коли рф буде відповідати за свої злочини, і це видання знадобиться для роботи прокурорів та суддів, бо тут є хроніка злочинів росії проти України.

За його словами, вже зараз українці можуть робити певні уроки з цієї війни. 

“Найголовніший урок полягає в тому, що ми втрималися, ми воюємо, ми живемо та боремося завдяки єдності. Українці проявили неймовірну єдність під час цієї війни, вони зберігають її до цього часу. Але було б неправильно говорити, що ця єдність сьогодні не підважується, було б неправильно сьогодні твердити, що у нас немає проблем, оскільки і російські спеціальні інформаційні операції реалізуються, і ми не завжди маємо можливість не втратити силу волі, і спокушаємось на різні протиборства один з одним. На мою думку, це найбільша трагедія, яка може бути, коли українці під час цієї війни почнуть воювати один з одним”, - сказав Червак.

Доктор історичних наук, професор, в.о. директора Державної наукової установи "Енциклопедичне видавництво" Алла Киридон зазначила, що видання «Хроніка повномасштабної війни» фокусує увагу на найважливіших резонансних подіях цієї війни. 

“Ми розглядаємо його не як наукове видання, а як довідкове. Це маркери, це тригери, які запускають нашу пам'ять. Пам'ять дуже нетривка, і той стан, який був 24 лютого, і сьогодні – зболілі душі, вистраждані не лише бойовими діями, а й тією ситуацією, що складається. Вона щось нівелює, а щось навпаки активізує”, - сказала Киридон.

В основу видання покладено офіційні заяви Генерального штабу ЗСУ, оперативних командувань, заяви органів влади України, іноземних країн і міжнародних організацій.

З виданням можна ознайомитись за посиланням.

Як повідомлялося, Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) презентувало фотокнигу «Іловайськ», яка містить роботи фотографів Олександра Глядєлова, Максима Дондюка, Максима Левіна та Маркіяна Лисейка.

Відео:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-