Презентація оновленої грантової програми «Культурна спадщина»

Презентація оновленої грантової програми «Культурна спадщина»

Укрінформ
18 січня, 13:00  -  пресконференція щодо підтримки досліджень історико-культурної спадщини України.

Організатори: Український інститут національної памʼяті, Український культурний фонд.

Спікери: Владислав Берковський - виконавчий директор Українського культурного фонду; Максим Ярмистий - перший заступник, в.о. голови Українського інституту національної пам’яті; Дмитро Рекеда - модератор, заступник начальника відділу комунікацій та зв’язків з громадськістю Українського культурного фонду.

Коротко. Для запобігання російському інформаційному тероризму в усьому світі й збереження пам’яті Український культурний фонд спільно з Українським інститутом національної пам’яті розробив новий ЛОТ «Дослідження з історико-культурної спадщини України» в межах грантової програми «Культурна спадщина».

Мета такого кроку – сприяти активному дослідженню тем, якими спекулюють росіяни для виправдання повномасштабного вторгнення в Україну. Також підтримати дослідження у сфері історико-культурної спадщини.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Акредитація триватиме до 12:30 18 січня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали: 

В Україні запускають грантову програму для підтримки досліджень культурної спадщини

Український культурний фонд підготував нові грантові лоти в межах програми «Культурна спадщина» для підтримки дослідників, які борються з російською пропагандою.

Про це під час презентації в Укрінформі повідомив перший заступник, в.о. голови Українського інституту національної пам’яті Максим Ярмистий. 

«Український інститут національної пам’яті спільно з Українським культурним фондом ініціював розробку лоту «Дослідження з історико-культурної спадщини України» в межах грантової програми «Культурна спадщина». Мета такого кроку –  підтримати дослідження історико-культурної спадщини і сприяти появі нового культурного продукту з широкою культурно-просвітницькою складовою, що слугуватиме у протидії російській культурній експансії та міфам ворожої пропаганди», - сказав він.

Ярмистий додав, що противник часто використовує історичні наративи, прагнучі заперечити право на існування України як держави, тому сьогоді особливо важливим є питання дослідження, знання і розуміння історії, консолідація національної пам’яті народу, формування суспільного імунітету проти наративів  російської пропаганди.

Виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський зауважив, що лот націлений на створення нових досліджень і вироблення оновлених концепцій і підходів щодо важливих історико-культурних питань, щодо яких є контроверсійні погляди в українському культурному просторі. Також мета створення лоту – підтримати дослідників, які націлені на протидію російській пропаганді, на протидію російській інформаційній агресії.

"На цей лот виділено 5 мільйонів гривень, максимальна сума гранту може становити 800 тисяч грн і мінімальна – 400 тисяч гривень. В межах цього лоту можна виробляти додаткові культурно-мистецькі продукти – це може бути виставка, інформаційна компанія, цифрова платформа, меморіальний проєкт, видання буклетів, але базис має становити аналітична записка як певний продукт, націлений на вирішення певної проблеми – розгляд контроверсійних  підходів і протидія російській агресії", - сказав він.

Як повідомлялося, Український культурний фонд розпочав приймати заявки на нову грантову програму «Культурна спадщина». Програма включає три лоти: «Диджиталізація», «Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини», «Дослідження історико-культурної спадщини України». Заявником лотів може бути юридична особа будь-якої форми власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за один рік на дату початку конкурсного відбору, та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.

Відео:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-