Війна у кіберпросторі: виклики 2023 року та підсумки 2022 року

Війна у кіберпросторі: виклики 2023 року та підсумки 2022 року

Укрінформ
17 січня, 15:00 -   пресконференція  на тему: «Війна у кіберпросторі: виклики 2023 року та підсумки 2022 року».

Організатори: Держспецзв'язку, Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікер: Юрій Щиголь - голова Держспецзв’язку.

Ключові питання:

  • Головні цілі ворожих хакерів. Чи очікувати зменшення інтенсивності кібератак у 2023 році.
  • Зв’язок як критичний сервіс — покращення доступу до зв’язку під час відключень енергії та відновлення мереж на деокупованих територіях.
  • Глобальна проблема: Російськи хакери атакують не тільки Україну, але й інші демократичні країни, які нас підтримують: що потрібно для ефективної протидії росії.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Назвали області, де найгірша ситуація з мобільним звʼязком

Станом на 17 січня поточного року загальна доступність мобільного звʼязку в Україні становить близько 77% (з урахуванням доступності базових станцій у регіонах, де тривають активні бойові дії).

На цьому під час пресконференції в Медіацентрі Україна - Укрінформ наголосив голова Державної служби спеціального звʼязку та захисту інформації України Юрій Щиголь.

«Найскладніша ситуація - в Запорізькій (47,6%), Донецькій (39,3%) та Луганській областях. Труднощі зі звʼязком, повʼязані з відключеннями електроенергії, можуть відчувати сьогодні мешканці Одеської (67,6%) та Черкаської областей (68,4%). На Херсонщині після деокупації відновлено вже понад 20% базових станцій, що працювали в регіоні до повномасштабного вторгнення. На решті території України доступність мобільного звʼязку становить не менше 70% від усієї кількості базових станцій»,– зауважив Щиголь.

За його словами, після перших масованих ракетних атак росіян цей показник становив близько 40%, що свідчить про підвищення стійкості мереж.

Щиголь також підкреслив, що рішенням РНБОУ та відповідним указом

Президента від 26 листопада 2022 року визначено перелік обʼєктів, які будуть першочергово забезпечені звʼязком (щонайменше на три доби). Це обʼєкти органів державного управління, екстрених служб та обʼєкти забезпечення життєдіяльності населення. 

Відповідно до Указу Президента, Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій видав 802 операторам розпорядження з переліком обʼєктів, на яких необхідно передбачити безперебійний звʼязок протягом трьох діб.

«Оператори забезпечують резервним живленням не тільки базові станції, а й усі підсистеми мережі - це десятки тисяч обʼєктів. Наразі усі ключові елементи мереж операторів зарезервовані», - додав очільник Держспецзв'язку.

Як повідомлялося, з початком ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури в Україні почалися проблеми з мобільним зв'язком та інтернетом. 24 листопада лягли 60% базових станцій мобільних операторів. Зв'язок зник майже на всій території країни.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-