Підтримка і допомога Україні від Великої Британії

Підтримка і допомога Україні від Великої Британії

Укрінформ
15 грудня, 16:30 - брифінг на тему: "Підтримка і допомога Україні від Великої Британії".

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікер: Вадим Пристайко - Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії (онлайн).

Ключові теми:

  • підтримка і допомога Україні від Великої Британії;
  •   військова допомога Україні.

 Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Військову підготовку у Британії з січня розпочнуть ще понад 19 тис. українців - посол

Військову підготовку у Великій Британії з 1 січня наступного року пройдуть ще 19 200 українців.

Про це заявив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко під час онлайн-включення на брифінгу на тему: "Підтримка і допомога Україні від Великої Британії" у Медіацентрі Україна — Укрінформ.

"За вісім років війни інструктори з Великої Британії навчили близько 25 тис. наших офіцерів і солдатів, перебуваючи в Україні. Наразі ця робота перенесена у Велику Британію. До Нового року ми закінчуємо підготовку майже 10 тис. військових, а починаючи з 1 січня, ще 19 200 солдатів і офіцерів будуть навчені на території Великої Британії", - сказав Пристайко.

Він додав, що британська сторона, окрім власних фахівців, залучила представників ще десяти країн до підготовки українських військовослужбовців.

"Я нещодавно відвідував підрозділи, де були офіцери з таких країн, як Австралія і Нова Зеландія. Тобто всі допомагають, а Велика Британія часто виступає координатором цієї допомоги", - зазначив дипломат.

Посол України поінформував, що під час 5-тижневого навчального курсу британські інструктори вчили цивільних українців, як стати ефективними солдатами і як зберегти життя.

"Але наша взаємодія цим не обмежується. Ми за допомогою наших колег навчали тут багато різних спеціалістів - медиків, військових інженерів. Окрім цього, навчали екіпажі вертольотів.., екіпажі для кораблів, які готові до передачі. Я був на цих кораблях і зустрічався з нашими офіцерами, всі - від матроса, який запускає бойові дрони, і закінчуючи капітанами, пройшли повний курс і готові повністю керувати кораблем", - запевнив Пристайко.

У відповідь на запитання стосовно спеціалізації військовослужбовців, які почнуть навчання після Нового року, дипломат повідомив, що переважна більшість з них - це солдати піхоти, серед яких вибиратимуть лідерів, які поповнять сержантський корпус і з яких виростатимуть молоді командири.

Як повідомлялося, у червні тодішній британський прем’єр Борис Джонсон запропонував програму, згідно з якою кожні 120 днів у Британії навчання проходитимуть до 10 тисяч українських військових. У середині липня перший підрозділ ЗСУ почав проходити навчання у Британії.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-