Презентація проєкту

Презентація проєкту "Феномен Григорія Сковороди і сковородиністика на позвах часу”

Укрінформ
5 грудня,15:00 -  презентація проєкту "Феномен Григорія Сковороди і сковородиністика на позвах часу” присвяченого 300-літтю славетного українського філософа.

Організатор:  Видавництво "Саміт-Книга".

Спікери: Микола Стефанчук - народний депутат України; Михайло Чайковський - ректор Хмельницького інституту соціальних технологій Університету "Україна", засновник та голова Подільського товариства ім. Г.С.Сковороди; Віталій Шевченко - професор кафедри педагогики та психології Хмельницького інституту соціальних технологій Університету "Україна";  Інна Ящук - директор Департаменту освіти, науки та спорту МВС України; Олег Сербін - керівник Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого; Ігор Степурін - директор БФ "Бібліотечна країна"; Іван Степурін - директор видавництва "Саміт - Книга"; Павло Гай-Нижник - доктор історичних наук.

Коротко. У прєкті на прикладі вітчизняних, діаспорних та зарубіжних досліджень розглядаються основні етапи розвитку сковородиністики.

Додаткова інформація за телефоном: тел. (050) 3522525 Іван Степурін.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: pressroomu@gmail.com

Акредитація триватиме до 14:30 5 грудня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували книгу про Сковороду

У столиці відбулася презентація книги "Феномен Григорія Сковороди і сковородиністика на позвах часу".

Як передає кореспондент Укрінформу, захід відбувся у пресцентрі агентства.

"Сковорода зараз на часі через актуальність порушених і розвинених ним проблем. Ми нікуди не подінемося від питання життя та смерті, щастя, благоденствія, сенсу життя: рано чи пізно вони нас заскочать. У Сковороди ж наявні відповіді на ці питання – вичерпні та переконливі", – зазначив один з авторів книги, професор кафедри педагогіки та психології Хмельницького інституту соціальних технологій Університету "Україна" Віталій Шевченко.

За його словами, наявний доробок робіт про філософа становить понад 1000 праць. І аби читач "не втопився у безлічі літератури", науковці вирішили акумулювати досвід найвидатніших дослідників творчості Сковороди в одній книзі. Їхній досвід репрезентовано відповідно до чотирьох періодів, які відповідають зміні історико-культурних поглядів на постать мислителя та його творчість.

Зокрема, за словами Шевченка, початок книги охоплює часовий проміжок від написання першого твору про Сковороду до 1861 року, коли видали першу збірку філософа. Другий період є імперським та сягає 1862–1917 років, коли твори Сковороди уперше опинилися в науковому обігу.

Третій період починається з жовтневого перевороту 1917 року, який ознаменувався видатними працями про українського просвітителя, зокрема доробком поета Павла Тичини. Новітній час, за словами фахівців, позначено переосмисленням діяльності філософа з позицій діаспорної, вітчизняної та зарубіжної літератури.

"Нам вдалося показати Сковороду гідною та божою людиною. У книзі використано більше 500 джерел, є гарна бібліографія, тобто вона може задовольнити будь-які смаки – і читача, і науковця", – запевняє співавтор книги ректор ХІСТ Університету "Україна" Михайло Чайковський.

Вдночас народний депутат Микола Стефанчук зауважив, що Сковорода створив філософію українця, яка, незважаючи на 300-річну прірву між філософом і сучасними громадянами, продовжує проявлятися насамперед у допомозі їжею, прихистком та добрим словом для нужденних.

"Сковороді вдалося взяти тисячолітній філософський досвід та вкласти його у три слова – Бог, любов і добро. З одного боку, його філософія важко читається, але легко розуміється: якщо ти хочеш пізнати Бога – маєш творити добро. Якщо ти твориш добро – маєш робити його з любов'ю. Якщо у твоєму серці є любов і добро – то в ньому житиме Бог", – сказав Стефанчук.

Як повідомлялося, попри повномасштабну російську агресію, яка триває з 24 лютого, Україна відзначає 300-річний ювілей від дня народження великого Українця, видатного філософа Григорія Сковороди. З цієї нагоди відбулися заходи в Києві, інших українських містах, а також в інших країнах. Зокрема, у Вашингтоні відкрили скульптуру до 300-річчя з дня народження Сковороди.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-