УПЦ МП як інструмент російської пропаганди, важелі впливу держави

УПЦ МП як інструмент російської пропаганди, важелі впливу держави

Укрінформ
30 листопада, 11:30 -  брифінг на тему: “УПЦ МП як інструмент російської пропаганди, важелі впливу держави”.

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікер: Людмила Филипович - релігієзнавиця, докторка філософських наук Інституту філософії НАНУ.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Релігієзнавиця: Керівництву УПЦ варто нагадати про те, що вони громадяни України

Ліквідація УПЦ можлива, якщо собор церкви ухвалить рішення про саморозпуск, або у судовому порядку можна призупинити діяльність окремих парафій.

На цьому наголосила релігієзнавиця, докторка філософських наук Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

"У нас достатньо чинної законодавчої бази, аби притягнути до відповідальності людей, які дискредитують Українську православну церкву, роблячи її поза законом. Складається враження, що українське коріння цієї церкви неначе повирізали. Тому треба нагадати всім вірянам, особливо керівництву УПЦ, що вони є громадянами України, і що вони так само відповідальні за те, що робиться в нашій країні, як і всі інші. Якщо вони вчиняють якийсь злочин, наприклад, поширюють ворожу ідеологію, це підпадає під дію закону та має переслідуватися ", - зазначила вона.

За словами експертки, ліквідація УПЦ можлива лише у двох випадках: якщо собор церкви ухвалить рішення про саморозпуск, "чого не варто чекати від УПЦ", або у судовому порядку можна призупинити діяльність окремих парафій, що потребує ґрунтовної доказової бази та наполегливості з боку обвинувачення.

Водночас Филипович підкреслила, що всередині УПЦ московського патріархату є священнослужителі, які усвідомлюють необхідність контекстуалізації релігійного життя, згідно з воєнними обставинами. За її думку, "здорові сили церкви" наразі являють собою близько 500 священиків, які нещодавно підтримали звернення отця Андрія Пінчука.

Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 12 листопада 2022 року в одному з храмів Національного заповідника "Києво-Печерська лавра": під час богослужіння віряни молилися за рф.

Правоохоронні органи розпочали обшуки на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, зокрема, з метою недопущення використання Лаври як осередку "русского мира".

Священник УПЦ Андрій Пінчук подав звернення до Пентархії щодо засудження московського патріарха кіріла.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-