Презентація виставки сучасної української карикатури «100 поглядів на війну»

Презентація виставки сучасної української карикатури «100 поглядів на війну»

Укрінформ
30 листопада, 16:00 -  презентація виставки сучасної української карикатури «100 поглядів на війну».

Організатор: Укрінформ.

Співорганізатори: Всеукраїнська організація інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій, Всейкраїнський благодійний фонд «Заради тебе», Муніципальна галерея мистецтв, Київська міська єврейська громада.

Спікери: Олександр Маматов — голова Всеукраїнської організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій;  Юлія Гольденберг — директор-засновник Всеукраїнського благодійного фонду «Заради тебе»; Олег Смаль — карикатурист, живописець, скульптор, журналіст, куратор  Муніципальної галереї мистецтв.

Коротко. На виставці будуть представлені роботи українських карикатуристів, створені під час війни. Їх картини були представлені на колективних та персональних виставках в Словаччині, Німеччині, Бельгії Нідерландах , Франції, США.

Роботи надали: Віктор Голуб, Олег Гуцол, Олександр Дубовський, Віктор Кудін, Олексій Кустовський, Олег Локтєв, Ігор Лук’янченко, Валерій Момот, Олег Смаль, Леонід Сторожук, Олег Шупляк.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували виставку карикатур на тему війни

У Києві пройшла презентація виставки сучасної української карикатури "100 поглядів на війну".

Відкриття експозиції відбулося в Укрінформі.

Голова Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій Олександр Маматов зуважив, що така виставка зараз просто необхідна, адже за допомогою карикатури можна сказати про наболіле за допомогою інших форм та образів.

"Інколи буває так, що у нас думок дуже багато, але всі їх ми не можемо висловити, лише посилаємо у напрямку російського корабля. Карикатури здатні сказати це більш толерантно, аніж ми у реальному житті", - сказав він.

Експозицію складають роботи на тему російсько- української війни, виконані 11-ма карикатуристами - професіоналами з різних міст, зокрема з Києва, Ірпеня, Вишневого, Запоріжжя, Харкова, Дніпра, Здолбунова, Бережан.

"Це відомі у всьому світі художники - за 30 років незалежності ця команда карикатуристів виборола понад 2 тисячі нагород. Напевно, це світовий рекорд - жодна країна не має такої кількості призів", - наголосив карикатурист, живописець і куратор Муніципальної галереї мистецтв Олег Смаль.

За його словами, на тлі воєнних подій для митців стало випробуванням працювати у жанрі, який має поліпшувати людям настрій.

Натомість директор-засновник Всеукраїнського благодійного фонду "Заради тебе" Юлія Гольденберг висловила думку, що саме під час війни "важливо довести, що ми - живі, ми продовжуємо творити і створювати". Вона переконана, що за цими малюнками років за 5 можна буде вивчати сьогоднішні події.

Українська карикатура наразі актуальна по всьому світу - живописець Смаль

Виставки української антивоєнної карикатури наразі проходять у країнах Європи, а також США та Японії. Водночас митці закликають актуалізувати цей жанр в Україні, охопленій війною.

Про це повідомили під час презентації виставки українських карикатуристів "100 поглядів на війну" , що відбулася Укрінформі.

"Автори, які долучилися до створення цієї виставки, зараз представляють українську карикатуру на воєнну тематику в різних країнах Європи, зокрема, у Словаччині, Бельгії, Нідерландах, Франції, а також США та Японії. Звичайно, ми це робимо за підтримки наших колег у цих країнах", - зазначив карикатурист, живописець і куратор Муніципальної галереї мистецтв Олег Смаль.

За його словами, і до війни вітчизняна карикатура користувалася попитом серед закордонних інформаційних ресурсів, про що свідчить понад 2 тис. призів, які здобули митці на міжнародних конкурсах протягом незалежності України. Водночас в медіапросторі України, зазначає фахівець, цьому жанру відводиться небагато місця.

"Під час війни до карикатури невелика увага з боку держави. Можливо, це тому, що наші карикатуристи - хлопці жорстокі: вони ніколи не жаліли не тільки чужих, а й власних політиків. Через те їх не дуже люблять", - сказав Смаль.

Співорганізатор виставки та голова Всеукраїнської організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій Олександр Маматов зазначив, що у планах - перенести "100 поглядів війни" на серію марок, а також випустити серію принтованого одягу з цими репродукціями.

Як повідомлялося, у Києві пройшла презентація виставки сучасної української карикатури "100 поглядів на війну".

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-