Блекаут: наслідки та перспективи відновлення. Як українській енергетиці пережити зиму

Блекаут: наслідки та перспективи відновлення. Як українській енергетиці пережити зиму

Укрінформ
25 листопада, 12:00 - брифінг на тему: «Блекаут: наслідки та перспективи відновлення. Як українській енергетиці пережити зиму».

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікер: Олександр Харченко - директор Центру досліджень енергетики.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Наразі підключити електрику всім споживачам неможливо через брак потужності - експерт

У ніч на 26 листопада атомні електростанції вийдуть на нормальну потужність, що дозволить забезпечити підключення до електропостачання всіх споживачів.

Таку думку висловив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Вся критична інфраструктура заживлена, всі ключові елементи мережі працюють більш-менш штатно. Проблемою залишається нестача потужності, через яку ми не можемо підключити на постійній основі всіх споживачів", - сказав Харченко.

За його прогнозом, атомні електростанції вийдуть на нормальну потужність у ніч на 26 листопада, що дозволить повернутися до передбачуваних графіків відключень.

Харченко зауважив, що енергетики долають наслідки атаки 23 листопада швидше, ніж це прогнозувалося. Зокрема, завдяки спрацюванню аварійного захисту АЕС змогли швидко відновити роботу, адже автоматика запобігла серйозним аваріям. Крім того, енергетикам вдалося повернути системі можливість працювати як єдине ціле за 10-11 годин.

Експерт також повідомив, що високовольтні лінії електропередач зазнали значних пошкоджень через російські атаки; уражено близько 55-70% такої інфраструктури. Водночас, низьковольтні лінії уражені не так значно.

Як повідомлялося, в Україні станом на 11:00 25 листопада виробники електроенергії забезпечили покриття 70% потреби у споживанні. Укренерго розраховує, що через 1-2 доби можливе повернення до планових графіків відключень електроенергії замість аварійних.

російський ракетний обстріл 23 листопада призвів до тимчасового знеструмлення всіх атомних станцій, більшості теплових та гідроелектростанцій. Також уражені об‘єкти системи електропередачі. Через зниження частоти в енергосистемі України на Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС спрацював аварійний захист, внаслідок чого всі енергоблоки були автоматично відключені.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-