Поточна ситуація з електроенергією в Україні

Поточна ситуація з електроенергією в Україні

Укрінформ
18 листопада, 15:00 - брифінг на тему: "Поточна ситуація з електроенергією в Україні".

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікер: Олександр Харченко - директор Центру досліджень енергетики.

Ключові питання:

  • поточна ситуація з електроенергією в Україні;
  • відновлення об'єктів енергетичної інфраструктури;
  • робота АЕС.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Партнери затвердили програми з допомоги українській енергосистемі на понад 200 млн євро

Міжнародні партнери затвердили програми з допомоги українській енергосистемі на понад 200 млн євро. Частина необхідного обладнання вже прямує в Україну.

Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу «Поточна ситуація з електроенергією в Україні», проведеного в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Я знаю, що вже затверджені програми на понад 200 млн євро. Це сукупна цифра. Процес затвердження коштів у цьому напрямку продовжуються в багатьох міжнародних партнерів та країнах, включно зі Світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком. Усі вони підключились та шукають кошти для того, аби якомога швидше купити необхідне обладнання». - зазначив він.

За словами Харченка, наразі до України вже прямує обладнання, яке потрібне для відновлення вітчизняної енергосистеми. При цьому він уточнив, що воно є специфічним; обладнання не завжди є у вільному доступі, а більша його кількість виробляється довго.

«З обладнанням наразі важко. Ми робили запаси, але вони не безконечні; після масштабних хвиль атак запаси сильно вичерпуються... Ми зараз шукаємо усе можливе обладнання, зокрема і будь-які трансформатори, навіть ті, які вже були у використанні. Проблема є. З одного боку партнери максимально зібрались, з іншого – це не так просто», - резюмував він.

Як повідомлялось, наразі Міненерго перебуває у постійному контакті з Укренерго, операторами систем розподілу та іншими енергетичним компаніями для систематичного оновлення і актуалізації запитів для міжнародних партнерів щодо потреб енергосектору. Зокрема, є список з 15 тисяч позицій від енергетичних компаній щодо їхніх потреб.

З 10 жовтня об’єкти енергетичної інфраструктури почали піддаватися масованим атакам, які набули регулярного характеру. У результаті обстрілів ракетами, дронами та артилерією пошкоджень і зазнало руйнувань близько 40% енергетичної інфраструктури.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-