Проміжні результати роботи Координаційного штабу з питань деокупованих територій

Проміжні результати роботи Координаційного штабу з питань деокупованих територій

Укрінформ
17 листопада, 17:00 -   брифінг на тему: "Проміжні результати роботи Координаційного штабу з питань деокупованих територій".

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікери: Ірина Верещук - віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України; Олексій Бородай - заступник міністра; Анатолій Стельмах - заступник міністра; Кирило Домбровський - Державний секретар Мінреінтеграції.

Актуальні питання:

  • гуманітарна та фінансова допомога мешканцям ДОТ
  • відновлення критичної інфраструктури
  • надання послуг, евакуація населення тощо.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Зі звільненої Харківщини загалом евакуювали понад 23 тисячі громадян - Верещук

З деокупованої території Харківської області загалом евакуювали понад 23 тисячі громадян.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

"З Харківської області евакуйовано за період від деокупації понад 23 тисячі громадян, серед яких майже 2500 дітей і 452 маломобільні особи", - сказала Верещук.

Вона додала, що процес евакуації триває і з інших небезпечних регіонів, він є добровільним, завдання влади - дати людям вибір щодо можливості евакуюватися.

Крім того, Верещук анонсувала напрацювання законодавства щодо політики держави з розміщення та забезпечення переселенців у приймаючих регіонах.

"Ми готуємо законодавче підгрунтя, щоб ті приймаючі регіони, які беруть на себе навантаження додаткове, на свої заклади, мали за що утримувати таких людей і мали юридичну основу, що їм можна приймати, і це не є на волонтерських засадах, а нормальна політика держави", - сказала Верещук.

Як повідомлялося, з вересня українські військові вигнали окупантів із 544 міст і сіл Харківської області. Станом на 25 жовтня, тимчасово окупованими залишалися 28 населених пунктів регіону.

Міжнародні донори вже виплатили українцям на деокупованих територіях понад 65 млн грн - Верещук

Міжнародні донори надали жителям визволених територій України грошову допомогу на загальну суму понад 65 мільйонів гривень.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

"Станом на 15 листопада цього року на деокупованих територіях від міжнародних донорів грошову допомогу отримало 48 тисяч осіб на загальну суму більше 65 мільйонів гривень", - сказала вона.

Урядовець уточнила, що 39,9 млн грн отримали жителі Харківщини, 15,8 млн грн - у Донецькій області, 10,1 млн грн - на Херсонщині.

"Ми вважаємо, що нашим людям, які пережили окупацію, потрібно допомогти готівкою, щоб люди могли самі обирати, що їм потрібно найбільше... Ми дякуємо за це міжнародним партнерам", - сказала вона.

За словами Верещук, український комітет Червоного Хреста допомагає отримувати виплати готівкою у розмірі 1200 грн людям на деокупованих територіях, зокрема на Харківщині, Донеччині та Херсонщині. Незабаром приєднають до виплат Миколаївську область. Крім того, Міжнародна організація з міграції виплачує по 2200 грн жителям Харківщини, Донеччини, Херсонщини.

Віцепрем'єр-міністр зазначила, що УВКБ ООН також погодилась виплачувати допомогу по 2200 грн жителям деокупованих територій протягом трьох місяців, за цією програмою виплати першими отримають жителі Херсона.

Як повідомлялося, раніше Верещук заявила, що держава гарантує кожному переселенцю в Україні щомісячну мінімальну допомогу в розмірі 2 тис. гривень, при цьому виплата на кожну дитину становить 3 тис. гривень. За її словами, переселенцям уже виплатили 45 млрд грн і готові виділити ще стільки, скільки буде потрібно.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-