Як виконується Конвенція ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок в Україні?

Як виконується Конвенція ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок в Україні?

Укрінформ
11 листопада, 14:30 -  панельна дискусія на тему: "Результати розгляду Комітетом ООН дев’ятої періодичної доповіді в Женеві”.

Організатор: Урядова уповноважена з питань ґендерної політики.

Учасники: Катерина Левченко - Урядова уповноважена з питань ґендерної політики; Уляна Токарєва - заступниця міністра соціальної політики, заступниця голови делегації; Дмитро Каплун - керівник служби ВПМ з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та інші учасники делегації Уряду України; Ірина Микичак - заступниця міністра охорони здоров'я та представники агенцій ООН: Деніс Браун - постійна координаторка ООН в Україні;  Павло Замостян - заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення;  Гіта Куттіпарамбіл -  в.о. голови офісу ООН Жінки в Україні; Зорян Кісь - Другий секретар відділу Ради Європи, прав людини і координації гендерних питань Департаменту Міжнародних організацій МЗС; Ольга Перунова - заступник директора Департаменту моніторингу дотримання прав людини МВС; Галина Жуковська - старший референт Апарату Урядового уповноваженого з питань ґендерної політики.

Питання до обговорення:

  • Дотримання прав жінок в Україні.
  • Яке значення має звітування в Комітеті для міжнародної підтримки України.
  • Яким чином планується впровадження заключних зауважень Комітету.
  • Співпраця з громадянським суспільством, міжнародними організаціями та партнерами на шляху до досягнення ґендерної рівності в українському суспільстві.

Коротко. 18−19 жовтня 2022 року в м. Женеві делегація Уряду України взяла участь у 83-й сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок. Під час Комітету відбувся захист дев’ятої періодичної доповіді України.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: pressroomu@gmail.com

Акредитація триватиме до 14:00 11 листопада, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Комітет ООН визнав досягнення України у сфері гендерної рівності

Комітет ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок на своїй жовтневій сесії у Женеві визнав досягнення України у сфері гендерної рівності. Обговоренню цієї події була присвячена панельна дискусія "Результати розгляду Комітетом ООН дев’ятої періодичної доповіді в Женеві”, що відбулася в Укрінформі.

Учасники дискусії констатували, що за останні два місяці Україна вже вдруге доповідає у сфері прав людини.

"У вересні доповідали про захист прав людей, а в жовтні ми доповідали про Конвенцію щодо ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок. Це черговий раз свідчить, що права людини для нас важливі, не зважаючи на те, що в країні триває війна. Ми багато говорили про те, як порушуються права жінок у зв'язку з розв'язаною росією повномасштабною війною. Підготовкою доповіді займалось міністерство соціальної політики України за участю урядової уповноваженої з питань гендерної рівності Катерини Левченко, а також міністерств, дотичних до виконання цієї Конвенції», - зазначила заступник міністра соціальної політики Уляна Токарєва.

Вона додала, що також у Женеві були підготовлені 10 альтернативних звітів від громадських об’єднань України з прав людини. Тобто Комітет мав можливість розглянути як урядовий документ, так і незалежне бачення громадських правозахисних організацій.

«Той факт, що участь у представленні доповіді брали представники багатьох міністерств, прокуратури, секретаріату Кабміну, свідчить, що на сьогодні політика забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків стосується абсолютно всіх сфер державного управління», - наголосила Левченко.

Комітет ООН визнав численні досягнення України у сфері гендерної рівності: це і прийняття законів про запобігання домашньому насильству, внесення змін до законодавства щодо кримінальної відповідальності стосовно домашнього насильства, це і введення у законодавстві поняття гендерно зумовленого насильства, прийняття низки державних стратегій та національних планів, ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнього насильства.

Учасники панельної дискусії підкреслили: усе це свідчить, що, не зважаючи на війну, Україна не нехтує соціальною сферою та гендерною політикою.

18−19 жовтня 2022 року в Женеві делегація уряду України взяла участь у 83-й сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок. Під час засідання Комітету відбувся захист дев’ятої періодичної доповіді України.

Як повідомляв Укрінформ, дружина Президента Олена Зеленська наголошує, що про сексуальне насильство під час війни треба говорити і розслідувати кожен випадок.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-