Довіра до держави: як зберегти національну єдність заради перемоги

Довіра до держави: як зберегти національну єдність заради перемоги

Укрінформ
15 вересня, 10:00 -  публічна дискусія на тему: “Довіра до держави: як зберегти національну єдність заради перемоги”.

Організатор: Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Учасники: Євген Бистрицький – громадський діяч; Михайло Міщенко – заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова; Олекса Сокіл – доброволець з 2014 року, сержант ЗСУ, член ГО «Елеос-Україна», капелан.

Модератор: Петро Бурковський – виконавчий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Питання до обговорення:

  • Феномен високої довіри: який запас міцності має українське суспільство і що повинна пам'ятати влада.
  • Однакові правила гри чи всеохопна опіка: роль держави та волонтерського руху.
  • Які загрози та можливості існують для внутрішньої стійкості та національної єдності.

Коротко. Учасники презентують результати загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 12 серпня 2022 року в умовно безпечних регіонах України.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Зареєструватися на захід і поставити запитання спікерам можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeV8TmNn-APeoKgwqqCaxr2BbsMHV2XBpzqtSq_KGad9noX4g/viewform?usp=send_form

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу:  https://www.youtube.com/c/UkrinformTV  

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали: 

Українці найбільше довіряють військовим, волонтерам і Президенту — опитування

Українці найбільше довіряють Збройним силам України, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Державній прикордонній службі, добровольчим військовим формуванням і Президенту.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке презентував під час пресконференції “Довіра до держави: як зберегти національну єдність заради перемоги” в Укрінформі виконавчий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський.

“Попри випробування війни і всі труднощі, довіра українців до державних інституцій зростає. Найбільше за останній рік зросла довіра до інституцій, які займаються захистом і здійснюють оборону держави від російської навали, і до Президента України”, - сказав він.

Згідно з опитуванням, ЗСУ довіряють 91% респондентів, ДСНС - 82%, Національній гвардії - 81%, волонтерським організаціям - 77%, Державній прикордонній службі - 74%, добровольчим загонам - 73%, Президенту України - 71%.

“Коли ми подивилися, що формує таку високу довіру до влади, то побачили цікаву закономірність:серед респондентів, які абсолютно довіряють Президенту, — практично ті самі люди, які вболівають за перемогу України у війні з росією, тобто довіра до влади формується унаслідок здатності державних структур боротися з російською агресією”, - прокоментував результати опитування Борковський.

Водночас опитування засвідчило найменшу довіру до партій. Зокрема, 55% респондентів не довіряють політичним силам. Також 46% опитаних не довіряють судовій системі, ще 46% - чиновникам, 37% - комерційним банкам та 19% - Верховній Раді.

Загальнонаціональне дослідження проводилося Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва із Соціологічною службою Центру Разумкова 5-12 серпня методом особистого інтерв’ю у всіх регіонах України, окрім окупованих територій. Усього опитали 2024 респонденти. Похибка дослідження не перевищує 2,3%.

Відео: 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-