Результати першого місяця діяльності зернових коридорів

Результати першого місяця діяльності зернових коридорів

Укрінформ
5 вересня, 13:00 -  брифінг на тему: «Результати першого місяця діяльності зернових коридорів».

Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.

Спікер: Денис Марчук - заступник голови Всеукраїнської агарної ради (онлайн).

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Через порти Одещини вже експортовано 2 млн тонн продовольства - експерт

Станом на 4 вересня через розблоковані морські порти Україна експортувала 2 млн тонн зернових та іншого продовольства. Про це розповів заступник голови Всеукраїнської агарної ради (ВАР) Денис Марчук під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

"Із 1 серпня по 1 вересня з морських портів Великої Одеси було відвантажено 1,7 млн тонн (продовольства - авт.). А станом на 4 вересня уже ця цифра сягає 2 млн тонн", - сказав він.

За словами Марчука, потужності морських портів дозволяють відвантажувати щомісяця 3,5 млн тонн зернових та олійних культур.

Як повідомляв Укрінформ, Україна за липень 2022 року через альтернативні шляхи експортувала 3 млн тонн зернових та олійних культур.

У Стамбулі 22 липня на пропозицію Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний".

Перше судно з українським продовольством вийшло з порту Одеси 1 серпня.

За даними Міністерства інфраструктури на 4 вересня, вже 86 суден вирушили з українських портів до пунктів призначення у 19 країнах світу.

Україна може перевищити довоєнні показники щомісячного експорту зернових - експерт

Україна має перспективи наростити щомісячні обсяги експорту зернових та олійних культур до понад 7 млн тонн, що більше відповідного показника до повномасштабного вторгнення.

Про це розповів заступник голови Всеукраїнської агарної ради Денис Марчук під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

"Якщо збільшити (обсяги експорту - авт.) залізницею, автомобільним транспортом та через річкові порти, є перспектива вийти на понад 7 млн тонн (продовольства - авт.), а це значно більше, ніж було у довоєнний період", - сказав він.

За його словами, таким чином Україна зможе експортувати близько 50 млн тонн збіжжя протягом 2022/2023 маркетингового року .

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство аграрної політики та продовольства прогнозує, що у нинішньому маркетинговому році Україна зможе експортувати близько 65-70 млн тонн зернових та олійних культур.

За підрахунками Мінагрополітики, до 24 лютого Україна щомісяця експортувала 6 млн тонн продовольства.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-