Податки на пальне і перспективи паливного ринку України

Податки на пальне і перспективи паливного ринку України

Укрінформ
17 серпня, 13:00 - брифінг на тему: “Податки на пальне і перспективи паливного ринку України”.

Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.

Спікер: Сергій Куюн - директор консалтингової групи «А95».

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube. 

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Відновлення акцизу на пальне буде непомітним для споживача - експерт

Відновлення акцизу на пальне не вплине на його вартість для споживачів. Про це заявив директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

"Ціни на нафтопродукти на світовому ринку будуть падати і закупівельні ціни будуть знижуватись. І зараз дуже гарний момент для того, щоб ввести ці акцизи. І для споживача це взагалі пройде непомітно. Тобто не буде стрибка на заправних станціях, хоча, звичайно, цей податок у структурі ціни з'явиться", - розповів він.

За словами експерта, уряд пропонує відновити акциз на рівні 4 грн на літр, що становить 8% від ціни бензину або дизпального та трохи більше 10% від ціни на скраплений газ.

Куюн також додав, що у найближчі тижні ціни на пальне в Україні можуть скоротитися на 3-4 грн за літр, але якщо акциз буде введено, то ціни на ринку стабілізуються і не змінюватимуться. На його думку, якщо на світовому ринку ціни на нафтопродукти продовжать падіння, вартість пального в Україні також знизиться, навіть за умови відновлення акцизу.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 14 серпня вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт №7668 "Про внесення змін до розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку", який передбачає скасування пільгового оподаткування на пальне і запровадження акцизу на бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан та ізобутан.

Закон, яким тимчасово скасовано акциз на пальне та знижено ставку ПДВ з 20% до 7% на період дії воєнного стану, набув чинності 18 березня.

Повертати 20% ПДВ на пальне в Україні не можна - експерт

Повертати 20-відсотковий податок на додану вартість на пальне в Україні не можна в жодному разі, тому що він є причиною правопорушень на ринку.

Про це заявив директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ.

"Серед учасників ринку є дискусія стосовно ставок акцизного збору, яким він має бути чи має він бути уніфікований чи все ж таки ні. Але всі єдині в тому, що ПДВ 20% не можна повертати у жодному разі. Тому що цей податок він є найбільш криміналізований. Ще до війни це був основний податок, за рахунок якого зловживали несумлінні учасники ринку нафтопродуктів", - сказав він.

Експерт зазначив, що йдеться про торгівлю на АЗС без касових чеків, фальсифікацію касових чеків, продаж фіктивних документів тощо.

За словами Куюна, зниження ставки ПДВ сприяло зростанню обсягів сплати цього податку.

"Коли він (податок - ред.) 7%, його легше заплатити, ніж якось наражати себе на небезпеку, щоб тобі потім Податкова служба висловлювала якісь претензії", - зауважив експерт.

Як повідомляв Укрінформ, відновлення акцизу на пальне не вплине на його вартість для споживачів. Про це заявив директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн

Закон, яким тимчасово скасовано акциз на пальне та знижено ставку ПДВ з 20% до 7% на період дії воєнного стану, набрав чинності 18 березня.

Камбін 14 серпня зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який частково повертає акциз на пальне, проте залишає 7% ПДВ.

Відео:

Video:

​Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-