Презентація дослідження «Образ ветеранів в українському суспільстві»

Презентація дослідження «Образ ветеранів в українському суспільстві»

Укрінформ
17 серпня, 13:30 - презентація дослідження «Образ ветеранів в українському суспільстві».

Організатори: Український ветеранський фонд та Соціологічна група “Рейтинг”.

Учасники:  Олександр Порхун - перший заступник міністра у справах ветеранів України; Наталія Калмикова - виконавча директорка Українського ветеранського фонду, модератор; Любомир Мисів - заступник директора Соціологічної групи “Рейтинг”.

Довідково. Як зазначають організатори, прогнозується, що після перемоги у війні в Україні буде понад 5 мільйонів ветеранів. Станом на 24 лютого 2022 року людей з таким статусом було близько 500 тисяч. Зараз у реєстрі Міністерства соціальної політики понад 770 тисяч людей зі статусом учасника бойових дій. 

Уже зараз бійці повертаються з передової та мають адаптовуватись до нових реалій. УВФ розробляє програми підтримки ветеранів та членів їхніх родин. Проте є прірва у розумінні та сприйнятті суспільством образу ветерана.

За результатами опитування, більше 90% довіряють військовим ЗСУ, ветеранам нинішньої війни та ветеранам АТО/ООС 2014-2021 років.

Позитивною рисою ветеранів російсько-української війни найчастіше називають патріотизм – 75%. Cеред негативних рис третина опитаних вважають, що ветеранам властива емоційна нестабільність, чверть – закритість, відлюдькуватість. 

Більше деталей з дослідження учасники представлять під час презентації.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: pressroomu@gmail.com

Акредитація триватиме до 13:00 17 серпня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV 

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Українці поважають ветеранів і довіряють військовим - опитування

Українське суспільство поважає ветеранів і довіряє військовим.

Це засвідчують результати опитування «Образ ветеранів в українському суспільстві», презентованого на пресконференції в Укрінформі.

“Емоції суму і печалі стосовно військових в українському суспільстві присутні, але вони не є домінуючими. Під час опитування ці емоції підтвердили лише 25 відсотків. Водночас емоції вдячності і гордості домінують - їх висловили 64 і 50 відсотків респондентів. Всі інші емоції — провина , сором, страх, байдужість, гнів — взагалі мінімальні”, - зазначив заступник директора соціологічної групи “Рейтинг” Любомир Мисів.

Згідно з опитуванням, 75% респондентів вважають патріотизм ветеранів позитивною рисою. Близько чверті респондентів зазначили, що ветеранам властива незалежність у прийнятті рішень, дисциплінованість, ще 13% назвали працьовитість, 9% — законослухняність.

Щодо негативних рис, то, на думку третини респондентів, ветеранам властива емоційна нестабільність, чверть вважає, що закритість, відлюдькуватість. 17% опитаних вважають, що ветеранам властива жорстокість, 14% — нездатність адаптуватись, 11% - схильність до насильства. При цьому 17% не змогли сказати, які негативні риси мають ветерани, і ще 11% вважають, що вони не мають негативних рис.

Хто має ветеранів серед близьких, частіше говорять про емоційну нестабільність, сказав заступник директора соцгрупи “Рейтинг”.

На думку опитаних, від громадян ветерани очікують передусім підтримки (46%) і вдячності (36%). Про дружнє ставлення, вшанування, розуміння зазначили 20-21% респондентів, виконання зобов’язань — 15%. Найменше, як вважають опитані, ветерани очікують співчуття (5%).

При цьому 93% опитаних вважають, що суспільство сьогодні поважає ветеранів, лише 3% мають протилежну думку.

Крім того, 90% респондентів довіряють військовим, ветеранам війни та ветеранам АТО/ООС.

Рівень зарплати військових, які безпосередньо беруть участь у бойових діях, вважають оптимальним 40% респондентів, нижчим від необхідного - 32%, вищим — 11%, не змогли оцінити — 17%. Натомість зарплату військових, які служать в тилу, половина респондентів оцінили як оптимальну, 15% - нижче від необхідної, 13% - вище необхідної.

На думку 51% опитаних, для ветеранів ймовірною є проблема безробіття.

Згідно з даними опитування, майже порівну розділилися думки опитаних, щодо ймовірності конфліктів у родинах ветеранів та зловживання алкоголем чи наркотиками. 69% респондентів вважають низьким ризик самогубств та порушення законів для ветеранів.

Водночас 70% респондентів вважають, що держава виконує свої зобов’язання перед ветеранами війни, 20% протилежної думки.

Крім того, 90% респондентів підтримують ідею надання пільг бізнесу, заснованого ветеранами, 6% проти. На думку 50% опитаних, найбільше пільг і гарантій від держави повинні мати ветерани війни (50%), особи з інвалідністю (34%) та багатодітні сім’ї (31%). Пільги для пенсіонерів та матерів/батьків одинаків підтримують по 17%, для малозабезпечених і внутрішньо-переселених осіб — по 12-13%, для чорнобильців — лише 1%.

Участь у презентації результатів дослідження взяли також перший заступник міністра у справах ветеранів Олександр Порхун і виконавча директорка Українського ветеранського фонду Наталія Калмикова.

Фахівці соцгрупи “Рейтинг” проводили телефонне опитування 1 тисячі респондентів 6-7 серпня поточного року. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-