Перебіг обов‘язкової евакуації з Донеччини

Перебіг обов‘язкової евакуації з Донеччини

Укрінформ
11 серпня, 13:00 - брифінг на тему: “Перебіг обов‘язкової евакуації з Донеччини”.

Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.

Спікер: Ірина Верещук - віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube. 

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Верещук прогнозує, що обов'язкова евакуація може поширитися не лише на Донецьку, а й інші області

Віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук прогнозує, що обов'язкову евакуацію, яка зараз відбувається з Донецької області, можуть поширити і на інші області, що постраждали від бойових дій.

Про це Верещук сказала під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

"Обов'язкова евакуація з Донецької області здійснюється вперше, і вона поки що єдина. Але наші прогнози і наш аналіз вказує на те, що вона триватиме і в інших регіонах. Ми бачимо зараз погіршення ситуації. А з настанням осінньо-зимового опалювального періоду точно погіршиться, а надання тепла через тепломережі буде значно ускладнене", - сказала Верещук.

Вона також припустила, що об'єкти теплопостачання та енергії, ймовірно, будуть цілями російських ворожих атак, і не всі пошкодження вдасться відремонтувати.

"Розуміємо, що частина міст і сіл, наприклад, Запорізької, Херсонської, Харківської областей може залишитись без засобів для існування, тепла, що найголовніше, і без світла, що також важливо", – зазначила Верещук.

Урядовець відзначила, що влада працює над тим, щоб усі, хто виїжджає з небезпечного регіону, отримали безкоштовно житло та соціальний захист. Вона також звернула увагу на те, що дозволяється українцям евакуюватися з домашніми улюбленцями. «Ми не маємо права бути черствими. Маємо зробити все, щоб родини , які мають домашніх улюбленців, бути створені належні умови», - додала Верещук.

Як повідомлялося, 2 серпня Кабінет Міністрів ухвалив рішення про обов'язкову евакуацію населення з Донецької області. Перший потяг прибув вранці 2 серпня у Кропивницький.

Людям, яких евакуйовують із небезпечних регіонів, надаватимуть безкоштовне житло - Верещук

Людям, яких евакуйовують з небезпечного регіону, надаватимуть безкоштовне житло та соціальний захист.

Про це віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук сказала на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

«Обов'язкова евакуація передбачає розселення людей. Держава бере на себе повністю витрати по забезпеченню житлом. Тобто люди приїдуть та абсолютно безкоштовно будуть розселені. Ніхто з них грошей за це брати не буде і точно нікого не буде виселяти. Якщо ми вже організували евакуаційний потяг і людина сіла, то має знати, що її чекають, зустрінуть на пероні, завезуть, і вона буде проживати у прийнятних умовах», - сказала Верещук.

Вона запевнила, що особисто їздила та перевіряла, які умови створюють для внутрішньо переміщених осіб.

«До речі, ми дозволили регіонам проводити ремонтні роботи, в тому числі капітальний ремонт, реконструкцію, закупівлі товарів та послуг, щоб допомогти реконструювати житлові приміщення, або навіть нежитлові перевести у житлові під ВПО. Ми зробили все, щоб спокійно зараз забезпечити житлом безкоштовним наших внутрішніх переселенців», - сказала Верещук.

Як повідомлялося, агресор постійно обстрілює Донеччину, вбиваючи мирних жителів, знищуючи цивільну інфраструктуру. У регіоні давно немає газопостачання, а в багатьох населених пунктах - і водопостачання.

29 липня Кабінет Міністрів України створив Координаційний штаб, який займатиметься організацією евакуації з Донецької області. Його очолила Верещук. До штабу увійшли представники міністерств, силових відомств та військових адміністрацій. Евакуація жителів неокупованих районів Донеччини передбачається до початку опалювального сезону.

Президент Володимир Зеленський закликав жителів Донбасу евакуюватися. Вивезення людей із небезпечного регіону стартувало 2 серпня.

З Донеччини від початку обов'язкової евакуації вивезли 3908 людей - Верещук

З Донецької області від початку обов'язкової евакуації вивезли у безпечні регіони 3908 людей.

Про це віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила на брифінгу у Медіаценті Україна - Укрінформ.

"Під час обов'язкової евакуації з Донецької області до безпечних районів визначених областей евакуйовано 3908 осіб станом на сьогодні. З них 777 дітей - тобто це близько тисячі дітей з 50 тисяч, які потрібно евакуювати", - сказала Верещук, додавши, що "це слабка динаміка".

За її словами, люди наразі не замислюються, що буде взимку з опаленням, або розраховують, що опалюватимуть дровами чи вугіллям, якщо не буде газу, сподіваються, що "фронт" пройде і їх не зачепить.

Тому, за словами урядовця, держава та місцеві органи влади будуть проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення для заохочення евакуації з небезпечних регіонів.

Як повідомлялося, 2 серпня розпочалася обов’язкова евакуація населення Донецької області.

29 липня Кабінет Міністрів створив Координаційний штаб, який займатиметься організацією евакуації з Донецької області. Його очолила Верещук.

Евакуація жителів неокупованих районів Донеччини передбачається до початку опалювального сезону.

У полоні нині перебувають понад 130 жінок з Азовсталі – Верещук

Нині в російському полоні перебувають понад 130 жінок - військовослужбовиць, прикордонниць та медичних працівників, які розраховують на те, що держава за них боротиметься.

Про це віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук сказала на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

«У нас з Азовсталі 131 жінка. Серед них є ті, які служили в полку "Азов", серед них військові медики, серед них є прикордонниці, серед них – 36-та бригада морпіхів, серед них – нацгвардійці, серед них є Збройні сили та інші формування. Також 33 медиків, яких вважають не комбатантами за Женевським конвенціями. Це теж ті, хто знаходилися на Азовсталі. Також це понад 400 прикордонників. Це буде багато людей, які зараз чекають, що ми про них не забудемо. Ми будемо про це говорити», - сказала Верещук.

Вона наголосила, що Україна буде за них боротися та голосно звертати увагу на дії росії щодо цих людей.

«Важливо, щоб світова спільнота тримала у фокусі уваги саме терористичні дії росії у такому випадку. Я вважаю, за те, що відбулося в Оленівці саме США мали би внести росію до переліку держав-терористів або таких держав, які фінансують тероризм. Бо це чистої води терористичний акт», - підкреслила віцепрем’єр-міністр.

Водночас вона нагадала про те, що нині не займається питання обміну полоненими. Нині глава української розвідки Кирило Буданов очолив Координаційний штаб щодо полонених, а питаннями обміну тілами загиблих захисників Батьківщини опікується уповноважений з питань осіб, які зникли безвісти за особливих обставин, Олег Котенко.

Як повідомлялося, у російському полоні після наказу верховного головнокомандувача припинити оборону Маріуполя та зберегти життя бійців опинилося понад 2,5 тисячі “азовців”.

Була інформація, що частину полонених українських військових з Маріуполя перевезли в селище Олені.

У ніч проти 29 липня на території колишньої виправної колонії № 210 смт Оленівка на тимчасово захопленій території Донецької області у будівлі, в якій утримувались українські військовополонені, стався потужний вибух. За даними російської сторони, загинули близько 50 українських захисників, ще понад 70 дістали тяжкі поранення.

Із тимчасово окупованих територій від початку серпня виїхали понад 12 тис. осіб - Верещук

Від початку серпня із тимчасово окупованих територій виїхали у безпечніші регіони понад 12 тисяч людей.

Про це повідомила віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

"Всього з тимчасово окупованих територій виїхало станом на сьогодні з початку серпня 12 тисяч 54 особи, з них 3 тисячі 517 дітей", - сказала Верещук.

За її словами, 5 тисяч 123 особи виїхали із Запорізької області: Бердянська, Мелітополя, Енергодара. Крім того, з Харківської області виїхала 1 тисяча 681 особа.

"Якщо ми говоримо про Херсонську область, то лише за останні десять днів майже 5 тис. осіб (евакуювались - ред) , і переважно це жінки з дітьми", - сказала Верещук

Як повідомлялося, із Донецької області від початку серпня евакуювали 3,9 тисяч осіб.

2 серпня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про обов'язкову евакуацію населення Донецької області . 29 липня Кабінет Міністрів створив Координаційний штаб, який займатиметься організацією евакуації з Донецької області. Його очолила Верещук.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-