Оприлюднення великої Бази російських пропагандистів

Оприлюднення великої Бази російських пропагандистів

Укрінформ
5 липня, 12:00 - брифінг на тему: «Оприлюднення великої Бази російських пропагандистів».

Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.

Спікери: Оксана Мороз - засновниця ініціативи “Як не стати овочем”; Анна Лоза - менеджер проєктів ініціативи “Як не стати овочем”; Максим Зінченко - менеджер проєктів і програм розвитку бізнесу, аналітик даних RuAssets.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні створили базу російських пропагандистів

Громадська ініціатива “Як не стати овочем” у співпраці з YouControl створили базу публічних осіб, які підтримують повномасштабне вторгнення росії в Україну та просувають наративи російської пропаганди.

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна - Укрінформ розповіла засновниця ініціативи “Як не стати овочем” Оксана Мороз.

“Російська пропаганда - це далеко на тільки ті спікери, яких ми бачимо на екранах і яких кожен знає в обличчя, і проти яких введено санкції, а значно ширша сітка. Тобто одна з сил російської пропаганди - це те, що вони синхронно і системно працюють дуже різними інструментами. І за цими інструментами стоять не тільки журналісти, це дуже багато публічних осіб, завдяки яким власне досягається ефект “одомашення” війни і входження війни в кожен дім. Тому ми поставили задачу перед цією базою максимально зібрати всіх, хто несе відповідальність за створення інформаційної основи, наслідком якої став геноцид українського народу. І з іншого боку, чітко притягнути їх до відповідальності”, - розповіла Мороз.

За ії словами, в базі виділено 15 категорій, серед яких представник ЗМІ, діячі театру, кіно, спортсмени, музиканти, блогери, політики, представники релігійних організацій, молодіжна пропаганда.

Наразі в базі налічується 1800 осіб, планується регулярне ії оновлення.

У якості доказів використовуються записи в соцмережах, стріми, виступи чи коментарі в ЗМІ, участь у пропагандистських заходах, підписання колективних заяв на підтримку російської агресії, блоги тощо.

Мороз додала, що в базі представлені не тільки росіяни, а й громадяни білорусі, українські колаборанти.

Як маркери російської пропаганди використовувалися ставлення до повномасштабного вторгнення 24 лютого, виправдання російсько-української війни з 2014 року, висловлювання щодо Революції Гідності, заперечення права існування України як суверенної держави, наративи російської пропаганди, які спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні, заборону України як держави та інше.

Оксана Мороз повідомила, що базу передано НАЗК, з тим, щоб була проведена відповідна перевірка і розпочата робота із запровадження санкцій до цих осіб. Також налагоджена співпраця, і база постійно оновлюватиметься.

Базою, окрім правоохоронців, можуть також користуватися журналісти. Для цього необхідно зареєструватися на платформі RuAssets та пройти верифікацію.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-